Повернутись   Львівський Клуб БМВ > Форум > ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ БМВ > Юридичні питання
Відповісти
 
Параметри теми Варіанти перегляду
Old 07.09.2013, 12:46:41   #1
LC MONARCH
Senior Member
 
LC MONARCH's Avatar
 
Авто: е34 (М57)
Повідомлень: 867
Інформація.. Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Мета створення теми:
знання законодавства.

Причина:

більшість наших бід та матеріальних витрат трапляється через те, що ми не знаємо закон.
Багато (я не кажу всі) чиновників, працівників міліції і тому подібних гуманоїдів вішають нам все, що їм заманеться.

Ціль, яку переслідую:
всі знають закон, свої права і обов"язки, дотримуються встановлених у цій державі правил існування, виконують обов"язки та в кінцевому випадку всі починають жити (так жити, а не існувати).

Сюди пропоную прописувати юридичні консультації, які кожному з нас можуть знадобитись.
Пізніше напишу детальніше як я отримував повторно свідоцтво про народження дитини.
Згідно закону вартість ! 0,51 грн. (так 51 копійка).
А відділ РАЦС заставляє всіх сплачувати ще !!! 85,00 грн. (вісімдесят п"ять гривень).

Я заплатив 51 копійку і отримав свідоцтво повторно.
А як робить більшість з нас ?
Відповідь, думаю, зрозуміла.

І не потрібно говорити - що я не знав, мені так сказали...
Мені теж говорили, але коли я ішов - дізнався: що ? як ? і за скільки ?

Пропоную бути грамотними та юридично підкованими.
__________________
Хочеш змінити світ - почни з себе!
LC MONARCH оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 07.09.2013, 14:47:36   #2
_andriy_
Senior Member
 
_andriy_'s Avatar
 
Повідомлень: 1051
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Аналогічно вклейка фото в паспорт при досягненні 25 річного віку, пару років назад мене цицькаста тьотка хотіла розвести на якусь незрозумілу квитанцію в якій було вказано за "крнсультаційні послуги"( дослівно не пригадаю, тобто шось типу того) )))))
Є перелік платних послуг які можуть надаватись підрозділами МВС, якщо призначення платежу не відповідає переліку, слать "до свіданія".......
_andriy_ оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 08.09.2013, 10:09:31   #3
Ecosee
Senior Member
 
Авто: Е39 530D touring
Повідомлень: 312
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Може хто скаже точно. Якщо їдеш з прицепом(лафетою), то ззобов'язаний інспектору ДПС пред'являти документи на авто чи мото чи квадрік на прицепі?
Ecosee оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 11:24:24   #4
LC MONARCH
Senior Member
 
LC MONARCH's Avatar
 
Авто: е34 (М57)
Повідомлень: 867
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Ecosee,
(1) для початку давайте з"ясуємо (зрозуміємо), що працівники підрозділів ДПС мають право зупиняти транспортні засоби ЛИШЕ в разі:
порушення правил дорожнього руху водіями;
відсутності номерного знака на транспортному засобі або наявності номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам, закріплений у не встановленому для цього місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів;
наявності ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
наявності даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, його водія, пасажирів або вантажу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення;
перебування транспортного засобу в розшуку;
наявності даних про використання транспортного засобу з протиправною метою;
необхідності опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
необхідності залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції чи як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;
виконання рішень про обмеження чи заборону руху, прийнятих уповноваженими на це державними органами;
якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Оглядати транспортні засоби, перевіряти у водіїв посвідчення водія та реєстраційні документи на транспортний засіб, наявність поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб, а в разі спільних з іншими службами ОВС заходів - відповідність вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним та іншим документам. Перевіряти транспортні засоби за базами даних автоматизованих інформаційно-пошукових систем Державтоінспекції МВС і в передбачених законодавством випадках доставляти ці транспортні засоби, документи та вантажі до територіальних ОВС для прийняття рішення згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України.

п.7.3. так званої в народі Інструкції 111, текст якої дивіться за цим посиланням:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0576-09

(2) по-друге, давайте пам"ятати про обов"язки водія:
Водій механічного транспортного засобу ПОВИНЕН мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

п.2.1. Правил дорожнього руху (текст дивіться за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/...BF/paran16#n16 )

Отже,
обов"язку пред"являти документи "на авто чи мото чи квадрік на прицепі" немає.

Проте, якщо такі документи є в наявності, я б їх взяв із собою.
__________________
Хочеш змінити світ - почни з себе!
LC MONARCH оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 11:43:59   #5
Cruz3r
Junior Member
 
Повідомлень: 14
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Така ситуація. В мене закінчилась страховка і поки немає часу коли її робити, а їздити потрібно. Так от якщо мене зупинять ДАІ без порушень ПДР і скажуть предявити документи то я ж маю право відмовити їм? Але знаючи наших ДАІшників після цього вони почнуть шукати ще причини щоб все таки збити з мене гроші... зупинивши мене без порушень ПДР на що вони мають право мене перевірити крім документів?
ось наприклад якщо документи він перевірити не має права то він може вліпити мені штраф за відсутність аптечки або вогнегасника? Чи показувати є в мене аптечка чи ні також я не зобов'язаний?
І ще одне в яких ситуаціях водій зобов'язаний виходити з машини?тільки при перевірці номеру кузова та перевірки на сп'яніння?
Cruz3r оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 12:08:05   #6
Sergo
Banned
 
Sergo's Avatar
 
Авто: BMW 2002
Повідомлень: 712
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Cruz3r, у вас дуже мало знань, для початку було би не погано самому щось почитати, хоча би зайти на сайт ДК.
А страхівку краще зробити, це ваша страховка, а не їх... не спокушайте долю...
Sergo оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 12:55:03   #7
Andrii
Член клубу
 
Andrii's Avatar
 
Авто: BMW E36, 320i M52B20 Coupe, CordobaRot Metallic
Повідомлень: 263
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Цитата:
Написав(ла) LC MONARCH Переглянути повідомлення
проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;
до речі це їх постійна відмазка. проходить відпрацювання міста Львова. можна в них просити якесь підтвердження?
__________________
The Ultimate Driving Machine
Andrii оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 19:07:15   #8
Ecosee
Senior Member
 
Авто: Е39 530D touring
Повідомлень: 312
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Дякую за розгорнуту відповідь.
Ecosee оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 09.09.2013, 19:53:26   #9
BOKSTER
Senior Member
 
BOKSTER's Avatar
 
Авто: BMW 525i M50B25TU 1993 р.; BMW 318i M10 K-Jet. 1983 red coupe - була
Повідомлень: 538
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Cruz3r, Якщо зупинили тебе без порушення, то вимагати страхівку не мають права! З документів зобов"язаний ПРЕД"ЯВИТИ (не передати в руки) лише посвідчення водія і "техпаспорт". Виходити з машини тебе не зобов"язує жоден нормативний акт. Я взагалі зразу ж закриваюсь в машині. Це їх дуже бісить. Маєш право, прописане в 30-тій статті конституції (автомобіль приватна власність), не відкривати капот, багажник, двері і т.д. І головне пиши все на камеру (телефон і т.д.). Штрафувати за аптечку чи вогнигасник не будуть (кажи, що вони в тебе є, але знаходяться в багажнику, який ти не відкриєш через 30-ту статтю конституції).
BOKSTER оффлайн   Відповідь з цитатою
Old 10.09.2013, 02:28:33   #10
Sergo
Banned
 
Sergo's Avatar
 
Авто: BMW 2002
Повідомлень: 712
Default Re: Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!

Цитата:
Написав(ла) Andrii Переглянути повідомлення
до речі це їх постійна відмазка. проходить відпрацювання міста Львова. можна в них просити якесь підтвердження?
Останім часом в них проходить "профілактика" Я постійно кажу щоб вони з тими місячними переставали

{ додано через 2 хвилини }
Цитата:
Написав(ла) BOKSTER Переглянути повідомлення
Cruz3r, Якщо зупинили тебе без порушення, то вимагати страхівку не мають права! З документів зобов"язаний ПРЕД"ЯВИТИ (не передати в руки) лише посвідчення водія і "техпаспорт". Виходити з машини тебе не зобов"язує жоден нормативний акт. Я взагалі зразу ж закриваюсь в машині. Це їх дуже бісить. Маєш право, прописане в 30-тій статті конституції (автомобіль приватна власність), не відкривати капот, багажник, двері і т.д. І головне пиши все на камеру (телефон і т.д.). Штрафувати за аптечку чи вогнигасник не будуть (кажи, що вони в тебе є, але знаходяться в багажнику, який ти не відкриєш через 30-ту статтю конституції).
Крім того, страхівку можуть вимагати тільки у випадку ДТП, предявити доки тільки згідно з причинами зупинки, просто так "сверяти" їм давати нема чого, аптечка\вогнегасник - має бути в наявності, але ніде не вказано, що необхідно предявляти, тим більше в адміністративному про це нічого немає.. навіть якщо нема - штрафу нема за що виписати.

Відредагував(ла) Sergo : 10.09.2013 о 02:28:33 Причина: Додано повідомлення
Sergo оффлайн   Відповідь з цитатою
Відповісти


Зараз активні учасники переглядають цю тему: 1 (0 учасників і 1 гостей)
 

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете додавати відповіді
Ви не можете завантажувати додатки
Ви не можете редагувати свої повідомлення

BB коди є включеними
Смайли є включеними
[IMG] є включеними
HTML код є виключеними


Подібні теми
Тема Автор Форум Відповідей Останнє повідомлення
Янукович підписав закон про тотальну заборону куріння Ko3a4oK Балачки 3 15.06.2012 11:15:57
Президент підписав. Закон про нові правила. Нові штрафи. Just be Юридичні питання 65 29.12.2010 18:24:59
Порушення закону працівниками ДАІ bmwe36petro Юридичні питання 3 09.05.2009 22:52:01
Проект закону по боротьбі з автопорушниками. Розміри нових штафів. CONFIG Юридичні питання 43 02.10.2008 14:04:49
Нові правила розмитнення кузовів BMW-ЮРА Балачки 3 22.04.2008 19:11:06


Часовий пояс GMT +3. Зараз на форумі 21:08:22.


Взято за основу: vBulletin
Львівський Клуб БМВ © 2024.