PDA

Переглянути повну версію : Я громадянин Угорщини. Можу водити тут європейське авто без проблем?


GermanWagen
23.10.2011, 21:16:21
Всім привіт!
Здається, вже не вперше по цьому питанню, чи по схожому... Я громадянин Угорщини, але проживаю в Україні, права в мене українські. Чи можу я зганяти в Угорщину і взяти там автівку на себе і їздити тут?
Бо ціни взагалі зарплатам на відповідають :sorry:

User_irl
23.10.2011, 22:10:34
1. Можеш, але щоб авто було на тебе.
2. Перебувати таке авто має право в Україні до двох місяців, потім треба виїхати і в'їхати.
3. Права бажано також поміняти - тоді ніякі штрафи вже не платяться взагалі.

yroman3
23.10.2011, 23:52:14
1. Можеш, але щоб авто було на тебе.
2. Перебувати таке авто має право в Україні до двох місяців, потім треба виїхати і в'їхати.
3. Права бажано також поміняти - тоді ніякі штрафи вже не платяться взагалі.

1. +
2. Не правда. Авто має можливість перебувати в україні 2 місяці одноразово в рік. Тобто, якшо посидів 10 днів, а потім виїхав і в’їхав, то вже маєш 50 днів. І так, поки вони не вичерпаються. ТОді вже не можеш в’їжати взагалі.
Найкраще це кожних вихідних взяти собі за привичку їздити за продуктами через найближчу границю - і ціни дешевші і якість краща ;)
3. Не правда. В мене іноземні права. В системі прописано, шо якшо ти з такими правами порушуєш, то маєш сплатити або одразу, по протоколу (мають видати тобі чек(!) ) або машину на штрафмайданчик і доки не принесеш квитанції. Оскільки не мають права забрати в тебе твої іноземні права, то існує такий механізм.
Скажу від себе - просто коли в тебе права тої ж країни, на чиїй реєстрації перебуває машина, то простіше відносяться...А як машина закордонна, а права наші тоді і починають блатувати....

User_irl
24.10.2011, 09:24:16
1. +
2. Не правда. Авто має можливість перебувати в україні 2 місяці одноразово в рік. Тобто, якшо посидів 10 днів, а потім виїхав і в’їхав, то вже маєш 50 днів. І так, поки вони не вичерпаються. ТОді вже не можеш в’їжати взагалі.
Найкраще це кожних вихідних взяти собі за привичку їздити за продуктами через найближчу границю - і ціни дешевші і якість краща ;)
3. Не правда. В мене іноземні права. В системі прописано, шо якшо ти з такими правами порушуєш, то маєш сплатити або одразу, по протоколу (мають видати тобі чек(!) ) або машину на штрафмайданчик і доки не принесеш квитанції. Оскільки не мають права забрати в тебе твої іноземні права, то існує такий механізм.
Скажу від себе - просто коли в тебе права тої ж країни, на чиїй реєстрації перебуває машина, то простіше відносяться...А як машина закордонна, а права наші тоді і починають блатувати....

2. Правда. Ти все переплутав. Авто має право знаходитись в Україні сумарно 2 місяці, якщо власник є резидентом тої країни (перебуває на Консульському обліку і т.д.), але є громадянином України. Якщо власник авто є громадянином тої країни - то він має право перебувати тут до 2х місяців що разу без обмежень. Обмеження там інші - по погранцам.
3. Вибач, але тебе розвели. Нема ніде такого прописано! Механізму не існує! Я завжди погоджуюсь з винесеним штрафом, погоджуюсь його сплатити, але НЕ ЗРАЗУ. Я говорю, що в даний момент Я НЕ МАЮ при собі грошей (і не зобов'язаний мати), що згідно законодавства я маю право сплатити штраф на протязі 15 днів (ось це якраз прописано), кажу щоб висилали протокол і пропоную на вибір дві своїх адреси в двух державах ЄС. При цьому нічого не спорю. Як правило максимум за 15хв я уїзжаю без протокола і штрафа - ніхто не хоче ризикувати і вішати на себе "вісяк". Робив це кучу раз по всій Україні (і навіть з Поляками, але там трошки по іншому) і за 2 останніх роки не сплатив ні одного штрафу! Головне щоб при цьому в тебе було іноземне громадянство і не було прописки в Україні.

P.S. Я не злосний правопорушник, просто як є можливість не дати (комусь в карман) то не даю.

{ додано через 15 хвилин }
Добавлю - проблема в такій ситуації Українських водійських прав в тому, що вони прикріплені до якоїсь адреси на яку можна вислати протокол з штрафом.

Ще раз повторюсь - я не правопорушник і стараюсь ніколи не нарушати. Я навіть і декілька раз це казав ДАІшникам (і вони навіть розуміли) - "якщо ти можеш взяти - ти ж береш, а якщо я можу не дати - так я і не даю."

yroman3
24.10.2011, 11:53:39
Я теж напутав. Згідній з тобою.
Але коли починаєш з ними виясняти права, то чомусь виходиш завжди не правий.
Добре, ти по-доброму дав йому свої документи і заробив штраф, пропонуєш адреси в ЄС. Але документи то в руках в них...Як, виривати з рук, чи як? Коли він впирається, шо їдем на штрафмайданчик і вперто тебе перебиває і не слухає.
Як в такому випадку поступати?

І ще, як будеш мати час, то розпиши, як з поляками в такому випадку...

User_irl
24.10.2011, 13:28:34
Я теж напутав. Згідній з тобою.

Я не переплутав, я написав точно. Уточняю ще раз - резидент іншої країни, але громадянин України має право їздити в Україні на іноземній реєстрації 2 місяці в рік СУМАРНО. Іноземець (не громадянин України) має право їздити тут 2 місяці - потім треба виїхати і знову в'їхати (і так постійно).


Але коли починаєш з ними виясняти права, то чомусь виходиш завжди не правий.
Добре, ти по-доброму дав йому свої документи і заробив штраф, пропонуєш адреси в ЄС. Але документи то в руках в них...Як, виривати з рук, чи як? Коли він впирається, шо їдем на штрафмайданчик і вперто тебе перебиває і не слухає.
Як в такому випадку поступати?


Я не спорю - я погоджуюсь сплатити штраф, але згідно законодавства України. Тіпа якщо б мав гроші то сплатив би (може) зразу, а так то заплачу на протязі 15днів після того як отримаю протокол. Як варіант можу запропонувати вислати/передати його на митницю і я як буду виїзжати сплачу штраф там (такої системи в україні не існує і тому нічого на митницю не висилається). Якщо хтось починає розмови про "заберу права" або "їдемо на штраф майданчик" - прошу сказати згідно якої статті. Я ж не відмовляюся сплатити - я просто хочу це зробити згідно чинної процедури, а в тому що я в данний момент не маю при собі грошей я перед законом не винен. При цьому ніколи не виходжу з машини, і ніхто не має право мене з неї витягти без моєї згоди. Ще багато залежить на скільки ти готовий піти до кінця і на скільки ти впевнений в собі. Я людина вперта і принципова, до того ж знаю закон.


І ще, як будеш мати час, то розпиши, як з поляками в такому випадку...

З Поляками все то саме - не маю при собі готівки і пропоную оплатити штраф по приходу протокола по місцю прописки, або карточкою прямо в їхній машині (що в Польші не можливо) або передати штраф на митницю і я його оплачу там (така система також не існує в Польші). При цьому говорю з ними на мові свого громадянства.

GermanWagen
24.10.2011, 17:48:01
Дякую за выдповіді! Всюди б так відписували, чітко і ясно! :rtfm:
Я зазначав, що РЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ. Що в такому випадку? Громадянин Угорщини, права угорські, машина угорська, але резидент України

User_irl
24.10.2011, 18:18:29
Дякую за выдповіді! Всюди б так відписували, чітко і ясно! :rtfm:
Я зазначав, що РЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ. Що в такому випадку? Громадянин Угорщини, права угорські, машина угорська, але резидент України

Що значить резидент України? Є віза в Україну, зареєстровані в паспортному столі (для інозеців) як перебуваючий/проживаючий тут іноземець? Якщо так - то машина може тут ставитись на тимчасовий облік без розмитнення на рік (на Українські номера). Якщо просто тут проживаєте з Угорським паспортом (без різних реєстрацій), робите виїзд/в'їзд періодично - то машина може бути тут з виїздом що два місяця.

GermanWagen
24.10.2011, 18:47:56
Гумор в тому, що я паралельно, ще й громадянин України, просто по лінії батька, всі угорці, не плутати з огурцями :wink: Не хотів писати, бо в нас подвійне заборонено, але якщо влада цього не знає, не обов'язково значить... Я теж не люблю давати на "лапу" :yu:

User_irl
24.10.2011, 20:03:51
Гумор в тому, що я паралельно, ще й громадянин України, просто по лінії батька, всі угорці, не плутати з огурцями :wink: Не хотів писати, бо в нас подвійне заборонено, але якщо влада цього не знає, не обов'язково значить... Я теж не люблю давати на "лапу" :yu:

Тоді треба в'ізжати в Украіну як Угорець і робити в'ізд/виізд що два місяці і все, і кататись на здоров'я.

P.S. Подвійне громадянство заборонене, але закону про покарання чи штрафування за це немає.

GermanWagen
24.10.2011, 20:45:04
Українська влада про це не знає, а угорська не розголошує. Дякую за відповіді! :drinks: :respekt:

Тему можна закривати :victory:

Elison
07.11.2012, 21:13:44
А права міняти з украінських на угорські довго і чи дорого?
І крім оформити на себе ще які потрібно документи на машину?

Desolexa
21.02.2013, 22:07:26
Є таке питання якщо у мене ПМЖ в країні євро але я не є громадянином цієї країни , але і український паспорт здав маю права Українські і іноземні . Скільки я можу перебувати в Україні рік ,пів року, чи також 2 місяці.

CityCat
23.02.2013, 21:44:18
Формально, як хлопці написали вище, з іноземним паспортом, іноземними правами та іноземним авто (і документами на нього) - 2 місяці тут, потім через кордон і назад, і знову два місяці тут.
А з приводу громадянства - ти зараз "особа без громадянства"?

Desolexa
26.02.2013, 00:20:03
Я СТОЮ НА КОНСУЛЬСЬКОМУ ОБЛІКУ І НА ВИБОРАХ МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ АЛЕ В УКРАЇНІ Я НЕ МАЮ ПРАВ ЯК ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ А ЯК НЕРИЗИДЕНТ

Maxinga
05.03.2013, 21:01:48
Смотри друг даже если ты будешь иметь 3-и гражданства(паспорта разных стран), при этом наши бандиты " те кто пишут закон" приняли правило что для всех!!! кто и сколько бы у тебя не было; ТЫ обязан пересечь границу! Покинуть страну Украину каждые 2-ва месяца!!! Я так катался 4 года 2 м ......

LC MONARCH
06.03.2013, 13:28:22
User_irl, +.

{ додано через 18 хвилин }
Але коли починаєш з ними виясняти права, то чомусь виходиш завжди не правий.
Добре, ти по-доброму дав йому свої документи і заробив штраф, пропонуєш адреси в ЄС. Але документи то в руках в них...Як, виривати з рук, чи як? Коли він впирається, шо їдем на штрафмайданчик і вперто тебе перебиває і не слухає.
Як в такому випадку поступати?

Зараз Ви можете просто ПРЕД*ЯВИТИ документи (передавати в руки не обов*язково) - тримаючи в своїх руках, показати працівникові ДАІ (якщо не помиляюсь, згідно Інструкції, затвердженої Наказом № 111).

Мав необережність одного разу віддати в руки, і стоїть "пан" пробує розводити, а я свої документи, що він в руках тримає, з його рук виймаю - він здивований (очі на лоб полізли), а я йому кажу, холодно на вулиці, мороз, ідем в машину протокол писати...
Завершення: відео в нього нема, моє порушення рядності через досить важку слизьку дорогу кажу йому, що в суді поясню,
і щасливо поїхав далі