PDA

Переглянути повну версію : 24 години Нюрбургринга. Екіпаж Racing Team Ukraine фінішував четвертим у класі

Digress
24.05.2009, 22:36:54
В неділю, 24 травня, о 17:00 за київським часом фінішувала одна з найскладніших марафонських гонок у світі на витривалість - "24 години Нюрбургринга". Вже втретє у цих перегонах стартував екіпаж Racing Team Ukraine, і вже другий рік поспіль повністю український екіпаж успішно фінішує, здолавши всю дистанцію.

До основи команди Racing Team Ukraine - Олексія Мочанова і Андрія Круглика - цього разу приєдналися Олександр Гайдай і Олексій Басов з команди Tsunami RT.

Racing Team Ukraine виграла кваліфікацію і довгий час лідирувала у своєму класі V5 (автомобілі з робочим об'ємом двигуна до 3 літрів). Але зовсім трохи не вистачило удачі. Все вирішили два прикрі інциденти - спочатку зіткнення з відставшим на декілька кіл автомобілем (на 68-му колі дистанції) і як наслідок ушкодження підвіски, а через декілька годин (на 99-му колі) у найбільш швидкісній зв'язці поворотів на швидкості 270 км/год обірвало опору двигуна.
Не зважаючи на те, що пошкодження були усунуті в найкоротший термін, втрати часу склали біля 32 хвилин, що означало три кола простою в боксах і втрату місця в трійці лідерів у своєму класі.

Пілоти української команди зуміли помітно скоротити відставання від лідерів класу - на фініші український квартет гонщиків відставав від третього у класі V5 екіпажу Вернера Гузенбауера трохи більше, ніж 5 хвилин. Але ж ще за кілька годин до цього розрив становив півтора кола або майже 40км дистанції.

Незважаючи на те, що Racing Team Ukraine/Tsunami RT завершила гонку четвертою у своєму класі, в абсолютному заліку вона показала найкращий результат у своїй історії - 42 місце з 118 учасників, що дісталися фінішу. Підсумковий результат - на практично стандартному автомобілі BMW M3 екіпаж за 24 години 45.732 секунд подолав 130 кіл на найскладнішій гоночній трасі світу, що склало майже 3300 кілометрів дистанції.

Переміг в класі V5 екіпаж Dolate Motorsport на BMW Z4 з результатом 132 кола за 23 години 58:50.675 хвилин.

Торік екіпаж Racing Team Ukraine на Ford Fiesta ST фінішував на 66 місці в абсолютному заліку, накрутивши 121 коло на Північній петлі.

Ще один український пілот, Андрій Лебідь, зі своїми німецькими колегами по команді Sartorius Team Black Falcon на BMW 325і благополучно фінішував четвертим у своєму класі V4 (серійні автомобілі з обсягом двигуна до 2,5 л), незважаючи на цілий ряд технічних проблем. На жаль, українсько-німецький екіпаж Валерія Горбаня, Олексія Кікірєшка, Андрія Оністрата і Ральфа Вагнера змушений був припинити боротьбу після 10 годин перегонів.

В абсолютному заліку найкращий результат вже четвертий рік поспіль показує екіпаж німецької команди Manthey Racing GmbH на Porsche 911 GT3 RSR - 155 кіл за 24 години 05:01.412 хвилин. А лідер команди Марсель Тіманн став абсолютним рекордсменом "24-х годин Нюрбургринга" - на його рахунку вже п'ять перемог у абсолютному заліку.