PDA

Переглянути повну версію : Подорож автом по ближній Європі


amh
26.05.2015, 21:28:44
Схоже на те, що знову мені ляже карта на довгу дорогу. На цей раз не тільки Польщу, але і в Словаччину та Чехію, а може й Австрію та Угорщину.

З польським досвідом я вже знайомий. А от Словаччиною та Чехією я ще не їздив. Може хтось їздив в ті краї і має якісь поради щодо поїздок в ті краї?
Який стан доріг? Де купувати віньєтки на платні дороги та яка їхня вартість? Яка специфіка місцевих ПДР? Як поводиться місцева поліція? До чого можуть вчепитися?

Буду вдячний за будь-які корисні поради.

_andriy_
26.05.2015, 22:05:37
Я 30кою їздив. До праги їхав через польщу.
в чехії дорога від острави десь до праги така була не найкраща, тобто типу бетонка, всю дорогу бум-бум, бум-бум.
В польщі а4 платна. 9 злотих заїзд, 9 злотих виїзд.
В чехію як віжджаєш на першій заправці зі сторони польщі ( шел ) купуєш віньєтку, ціна біля 10 євро якщо не помиляюсь.

{ додано через 1 хвилину }
австрія теж має платні дороги, аналогічно, треба купувати віньєтку, вона була дорожча від Чеської, не суттєво, чи може навпаки, чеська була дорожча... не запамятовував ціни.
купувати треба обовязково, бо по автобану їздить поліція, доганяє та дивиться чи є віньєтка на склі. мене так доганяли двічі, тому з тим уважай.
загалом я такого роду поїздками був задоволений, попри те що машина доволі не нова, але насолода була ще та...

Тепер від самого кордону з Польщею смалиш до Відня, один кусень в Польщі зараз ще ремонтується....решту дороги смалиш стабільно 140 , можна швидше, залежить від машини та бажання.
Частина дороги в чехах, ту що я описував, не дозволить дуже летіти, ходової шкода.
В Польщі я б не радив їхати постійно більше 140-160, рагулів мені попадалось багато, обганяли справа...не зовсім ще виховані для класних доріг.
В Австрії чи Німеччині не мав з тим проблем. але вважати треба завжди і часто дивитись в зеркало коли збираєшся перестроюватись чи обганяти когось, бо коли повзеш 160 а заду доганяє М5 чи порш на швидкості овер 240, то може вийти халепа
В німеччині дороги безкоштовні.

{ додано через 16 хвилин }
дивлюсь в тебе е34, то буде ще зручніше їхати ніж мені на е30:biggrin:

amh
02.06.2015, 15:37:17
_andriy_, дякую за відповідь.

Ще одне питання: чи реально купити зелену карту на польській стороні вночі з суботи на неділю? Чи працюють ті конторки на польській стороні?

_andriy_
02.06.2015, 18:44:09
Поляк не впустить тебе поки не матимеш зеленої карти. Прямо на кордоні купиш собі. 100 злотих місяць.
Віконечка працюють цілодобово.