PDA

Переглянути повну версію : Как себя вести, если вас остановил сотрудник ГАИ


adv0kat
01.12.2008, 16:14:04
Первое, чему нужно научиться при общении с работниками ГАИ - это НЕ БОЯТЬСЯ. Чтоб не тряслись руки, не дрожал голос. Они это чувствуют и используют против вас. Научитесь реагировать на них спокойно. Помните, что они не могут сделать вам ничего плохого, они - не церберы, а наши слуги и наша задача заставить их отойти от “совка” и начать нам служить. Это было лирическое вступление.


Теперь по сути: существует два варианта остановки ГАИ - за нарушение и “просто так” - проверка документов, дыхните и т.п. Рассмотрим эти варианты.


Вариант первый : едем с утра на работу, стоит патруль и “косит” - тормозит всех подряд, проверяет документы, “дыхните” и т.п. 8-PОстанавливают. Стандартная ситуация : бур-бур-бур, инспектор Петренко, Ваши документы. Наши действия :


1. Никогда не выходим из машины. У инспектора ГАИ нет права это требовать. Он (если сильно умный) может вспомнить, что он работник милиции, и согласно закона Украины “О милиции” мы должны выполнять законные требования работника милиции. Мы указываем на то, что в данной фразе ключевое слово “законные”. Вывод : из машины не выходить, говорить через опущенное стекло.


2. Мы имеем право убедиться (перед тем как дать свои документы), что этот инспектор действительно является работником ГАИ. Мало ли кто может форму и жезл где взять. Поэтому ссылаясь на ст.5 закона “О милиции” ТРЕБУЕМ предъявить удостоверение работника милиции. Очень желательно ФИО и номер удостоверения переписать. Это даст понять инспектору, что в случае чего мы точно знаем, на кого конкретно жаловаться. Кроме того, очень желательно сверить лицо в удостоверении с “оригиналом”. Они ж это делают когда смотрят наши права ? Вот и мы сделаем.


3. Согласно закона Украины “О дорожном движении” мы имеем право знать, по какой причине нас остановили. ТРЕБУЕМ сказать причину остановки. Помним, что “проверка документов” - это не причина, а желание инспектора. Проверка документов - процедура для нас унизительная, она отнимает наше время и нервы. Если бы нас под домом каждое утро останавливал ППСник и просил предъявить документы - мы б обиделись ? Вот на работника ГАИ мы тоже обижаемся, зачем нас отвлекать, если мы ничего не нарушили. В последнее время модным среди работников ГАИ стали такие причины остановки :

а) Вы не пристегнуты. Нарушение 100%. Советую всем пристегиваться ВСЕГДА. на самом деле однажды это может спасти жизнь. И у ГАИ меньше поводов для остановки.

б) Операция “Зброя-Выбухивка”. Это хорошая отмазка, но не имеющая, как правило, ничего общего с реальностью. Как устанавливается: звоним в телефон доверия ГАИ (в каждом городе свой, инспектор вообще-то должен его Вам дать, если попросите) и говорим, что там-то и там-то стоит патруль, говорит что проводит операцию, а у нас подозрения что это не так. Вопросы у инспекторов заканчиваются, как правило, сразу же.

в) Характер Вашего движения вызвал подозрение что Вы нетрезвы, поэтому “дыхните”. Отвечаем, что дышать инспектор будет дома на жену, в трубочку они тоже подышат все вместе, а мы будем проходить экспертизу ТОЛЬКО в наркологии, куда поедем ТОЛЬКО на их машине и ТОЛЬКО за их счет. Кроме того, намекаем, что потерянное время будет указано в жалобе в прокуратуру, а данные инспектора у нас записаны. Желание у них, как правило, сразу отпадает (кроме случаев, если Вы действительно пьяны).


4. Иногда у инспекторов возникает желание “откройте багажник”. Помним, что это ПРОСЬБА, а не требование. Требовать такие вещи у них нет законного права. Они могут провести только внешний осмотр, а не обыск. Они законно даже открыть дверь машины не могут - это уже обыск. Тем более бардачок, салон, багажник. Существуют варианты, когда они стоят вместе с “Беркутом” и проводят действительно какие-то операции. Требуют провести обыск багажника. Помним, что они там могут “найти” что-то, чего там никогда не было, например укроп, завернутый в газету “Сельская жизнь”.:) Поэтому ТРЕБУЕМ составить сперва протокол об административном задержании и обыске в присутствии двух понятых, а потом уж открываем багажник. Как правило, после Ваших законных требований, желание осматривать багажник отпадает.


5. Помним, что по Конституции у нас в Украине один государственный язык, поэтому в случае невежливого общения с Вами, мы имеем полное право упереться и сказать “Я вас не розумию” (актуально для восточных регионов).

6. Помним, что инспекторы часто сами нарушают Закон. Например, работают в “нерабочее время”, поэтому учимся всегда обращать внимание на :

а) Есть ли у инспектора жетон? Если нет, то почему? А должен же быть!

б) На каком авто стоит инспектор? Если это авто частное, то почему? Кому оно принадлежит? Инспектор не обязан давать Вам ответы на вопросы, но мы ж можем и через прокуратуру поинтересоваться, о чем инспектору и сообщаем.

в) Обращаем внимание на то - есть ли на их машине техосмотр? А я вам скажу, что ГАЙцы на частных авто часто без техосмотра. Обращаем на это внимание инспектора и снова вспоминаем про прокуратуру.

г) Помним про телефон доверия, мы можем позвонить туда с мобильного всегда и указать на наши подозрения. Выводы : если все делать по закону, то останавливая нас, инспектор тратит своего времени не меньше, чем Вашего, а нервов, пожалуй, даже больше. И чем больше будет встречаться им таких “умных” на дороге, тем реже они этих “умных” будут тормозить. Попробуйте хотя бы раз процедуру полностью : посмотреть внимательно его документы, жетон, обратить внимание на их автомобиль, поинтересоваться причиной остановки, позвонить в тел. доверия. Через неделю Вашу машину будут в страшном сне видеть все гайцы Вашего города.


Вариант второй : остановка за нарушение.


1. Никогда не даем денег гайцам. Помним, что когда Вы даете денег гайцу, Вы, во-первых, сами нарушаете закон - даете ВЗЯТКУ ДОЛЖНОСТНОМУ ЛИЦУ ПРИ ИСПОЛНЕНИИ. Во-вторых, Вы перечеркиваете все, что было написано выше. Закон более не на Вашей стороне. И вообще, не за что ему давать денег - он Вам и так сделать ничего не может. Не нервничаем, ведем себя вежливо и спокойно.


2. Аналогично варианту первому, из машины не выходим, предлагаем писать протокол, на их приглашения в их машину - отказываемся. Не имеют права требовать.


3. После составления протокола ВНИМАТЕЛЬНО его читаем. Все ли графы заполнены? Правильно ли все указано?


4. В протоколе есть три места для подписи : под нарушением, под комментарием и под тем, что со ст.63 Конституции и ст. 268 КоАП нас инспектор ознакомил. ТРЕБУЕМ ознакомить. Советую предварительно с ними самому ознакомиться, чтобы отличать блеяние инспектора от закона. Помним, что украинское законодательство на украинском языке, блеяние про права и обязанности на русском пусть рассказывают россиянам заезжим. А мы требуем на гос. языке (актуально для восточных регионов). В случае, когда инспектор не знает законов и не может ознакомить с вышеуказанными статьями - пишем об этом в комментариях к протоколу. Под разъяснением статей подпись НЕ СТАВИМ.


5. В комментариях ВСЕГДА пишем фразу “С протоколом не согласен, ничего не нарушал, аргументы приведу в суде”. Даже если нарушал и согласен. Это нам поможет в дальнейшем. Выдам небольшую тайну : за каждый “несогласный” протокол инспекторов заставляют писать пояснения, либо просто дрюкают, поэтому многие такие протоколы не доезжают дальше машины инспектора.


6. В случае превышения скорости помним, что на приборе не написано, что это МОЯ скорость. Доказать это невозможно без видео. А видео, как и другой техники, у них пока нет. (В Киеве "Визиров" еще не у каждого втретишь)!!!


7. Помним, что в нашей стране виноват я или нет - решает НЕ инспектор, а СУД. Поэтому инспектора не боимся, спорим.

8. Также на забываем указать в протоколе номер и марку автомобиля, на котором стоял инспектор (если автомобиль частный). Аналогично с техосмотром на его автомобиле. Перед законом все равны, и работники ГАИ тоже должны проходить техосмотр, а эксплуатировать автомобиль без него не имеют права.


9. Есть такой вариант, что инспектор, почуяв неладное, НЕ ДАЕТ Вам протокол, чтоб Вы туда не написали “лишнего”. Помним, что это незаконно, ТРЕБУЕМ протокол для подписи и комментариев. В случае отказа - звоним в телефон доверия и жалуемся. Выводы: да, такое оформление занимает больше времени, чем дать десятку, но имеет ряд преимуществ :
а) это ЗАКОННО
б) это заставит гайцов запомнить Вашу машину и больше ее не тормозить от греха подальше
в) увеличивая количество людей, которые не бегут с трясущимися руками к инспектору с “десяточкой”, мы заставляем их РАБОТАТЬ ПО ЗАКОНУ, а не отжирать пузо и отрабатывать рефлекс выбрасывания жезла.


Теперь по протоколам. Если протокол даже доходит до суда, то суд, как правило, не присылает повестку, либо присылает без уведомления, что равносильно неприсыланию. Не уведомив Вас о заседании суда, суд нарушает ст. 268 КоАП, чем делает свое решение незаконным и дает Вам возможность через прокуратуру его опротестовать. А учитывая, что срок административной ответственности всего 2 месяца, то даже если Вы были 100 раз неправы, судить Вас заново уже невозможно по закону. То же касается квитанций из исполнительной службы : они все по НЕЗАКОННЫМ решениям суда. Через прокуратуру опротестовываем с просьбой закрыть исполнительное производство, что прокуратура также делает на “ура”.


Ну и в завершение : не нужно быть адвокатом, чтоб знать свои права. Знание же своих прав дает нам множество преимуществ. Инспекторы ГАИ нарушают закон так же, как и мы. Простой пример : они стоят и курят в общественном месте. Кто-то пробовал им сделать замечание? Попробуйте - не пожалеете!8-P

Vice
02.12.2008, 09:55:17
в) Характер Вашего движения вызвал подозрение что Вы нетрезвы, поэтому “дыхните”. Отвечаем, что дышать инспектор будет дома на жену, в трубочку они тоже подышат все вместе, а мы будем проходить экспертизу ТОЛЬКО в наркологии, куда поедем ТОЛЬКО на их машине и ТОЛЬКО за их счет. Кроме того, намекаем, что потерянное время будет указано в жалобе в прокуратуру, а данные инспектора у нас записаны. Желание у них, как правило, сразу отпадает (кроме случаев, если Вы действительно пьяны).
я чув шо вони відправляють мене самогов такому випадку на експертизу і якщо я не пройду її напротязі якогось часу то мене тоже юзають..
розкажіть хтось яка там точна процедура..

adv0kat
02.12.2008, 13:19:21
Vice, я чув шо вони відправляють мене самогов такому випадку на експертизу і якщо я не пройду її напротязі якогось часу то мене тоже юзають..
розкажіть хтось яка там точна процедура..

Vice, Є такий наказ :

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Н А К А З

13.11.2006 N 1111

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2006 р.
за N 1243/13117


Про затвердження Інструкції з діяльності
підрозділів дорожньо-патрульної служби
Державтоінспекції МВС України

У цьому пункті все сказано:

7. Обов'язки та права працівників ДПС

7.5.5. Забезпечувати направлення на медичний огляд водіїв та
проводити огляд особи на стан сп'яніння.


















 

adv0kat
02.12.2008, 15:33:14
Затверджено
наказом Міністерства внутрішніх
справ України, Міністерства
охорони здоров'я України та
Міністерства юстиції України
від 24 лютого 1995 року
N 114/38/15-36-18


Інструкція
про порядок направлення громадян для огляду на стан
сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення
огляду з використанням технічних засобів


1. Загальні положення
1.1. Інструкція визначає порядок направлення громадян для
огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення
огляду з використанням технічних засобів.
Згідно з чинним законодавством України вчинення
адміністративного правопорушення громадянином, який знаходиться у
стані сп'яніння, може бути визнано обставиною, що обтяжує
відповідальність. Відповідно до вимог статті 266 Кодексу України
про адміністративні правопорушення ( 80732-10 ), водії,
судноводії та інші особи, які керують транспортними засобами,
річковими і маломірними судами, щодо яких є достатні підстави
вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння, підлягають
відстороненню від керування цими транспортними засобами.
Встановлення у правопорушника стану сп'яніння здійснюється на
підставі його огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї
Інструкції працівниками міліції з використанням індикаторних
трубок "Контроль тверезості" або інших спеціальних технічних
засобів та(або) працівниками медичних закладів.
Проведення огляду на стан сп'яніння водіїв, судноводіїв та
інших осіб, які керують транспортними засобами, річковими і
маломірними судами з ознаками сп'яніння, а так само зазначених
осіб, незалежно від наявності ознак сп'яніння, - учасників
дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких постраждали
громадяни, є обов'язковим.
Ознаками знаходження особи у стані сп'яніння є:
1.1.1. Наявність ознак алкогольного сп'яніння: запах алкоголю
з рота, нестійкість пози, порушення мови, виражене тремтіння
пальців рук, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя,
поведінка, що не відповідає обстановці. Заява громадян про
вживання водієм спиртних напоїв, а так само признання в цьому
самої особи.
1.1.2. Наявність ознак наркотичного чи іншого сп'яніння:
наведені вище ознаки алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю
з рота), а також звужені чи дуже широкі зіниці, які майже не
реагують на світло, сповільненість рухів чи відповідей на
запитання. Специфічною ознакою можуть бути численні сліди від
ін'єкцій на руках чи тілі.
1.2. Іноземці й особи без громадянства підлягають огляду на
загальних підставах. Огляд іноземців, які користуються
дипломатичним імунітетом, здійснюється, за їх згодою, у закладах
охорони здоров'я.
1.3. У разі, коли особу, що перебуває в стані сп'яніння,
доставляють до медичного витверезника, підставою для притягнення
її до відповідальності є протокол медичного витверезника. Копія
його видається працівнику міліції або іншій службовій особі, які
доставили особу на витверезвлення.
1.4. В інших випадках огляд особи на стан сп'яніння
проводиться з додержанням вимог цієї Інструкції.
1.5. Під час проведення огляду працівники закладів охорони
здоров'я та міліції повинні діяти тактовно, не принижуючи честі й
гідності особи, яка оглядається.

2. Огляд з використанням індикаторних трубок
"Контроль тверезості"
2.1. До проведення огляду особи на стан сп'яніння із
застосуванням індикаторної трубки "Контроль тверезості"
допускаються уповноважені працівники органів внутрішніх справ, які
мають спеціальні звання і пройшли відповідну підготовку в системі
службового навчання.
2.2. Перед застосуванням індикаторної трубки "Контроль
тверезості" перевіряється її придатність до використання.
Забороняється застосовувати трубку, якщо вона має механічні
пошкодження, порушена її герметичність, наповнювач має зелені
вкраплення та пересипається по трубці, минув гарантійний строк
придатності, наявні інші порушення вимог паспорта, що додається до
неї підприємством-виготовлювачем.
2.3. Огляд водія (іншої особи) з використанням індикаторної
трубки "Контроль тверезості" проводиться в присутності двох
свідків. При цьому працівник міліції одержує згоду особи на її
огляд на стан сп'яніння з використанням трубки "Контроль
тверезості" або інших технічних засобів. У разі відсутності такої
згоди огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
При отримані згоди трубку розкривають, безпосередньо, перед
застосуванням у присутності особи, яку оглядають, і свідків.
Працівник, котрий проводить огляд, надіває мундштук респіраторного
балона на кінець трубки, що знаходиться ближче до реагенту, і
пропонує особі, яку оглядають, взяти з упаковки індивідуальний
мундштук одноразового використання, надіти його на протилежний
кінець трубки і продути її до повного заповнення згаданого балона.
Наповнювач під дією парів алкоголю повинен протягом 1-2
хвилин змінити колір з жовтого на зелений.
Якщо колір реагенту змінився з жовтого на зелений, то пробу
на вміст пари алкоголю в повітрі, що видихається, вважають
позитивною. Якщо зміни кольору реагенту на зелений не відбулося,
пробу вважають негативною.
2.4. Результати огляду оформляються протоколом огляду особи
на стан сп'яніння (додається), а у разі, коли відповідні позиції
передбачені в протоколі про адміністративне правопорушення, -
розділом цього протоколу.
Бланки протоколів огляду особи на стан сп'яніння є
документами суворого обліку та звітності. Вони виготовляються
типографським способом ГУМВС України в Криму, м.Києві та Київській
області, УМВС України в областях та місті Севастополі.
2.5. Позитивна проба на алкоголь у повітрі, що видихається, є
підтвердженням факту вживання алкогольного напою, а протокол, при
згоді особи з результатами огляду, - підставою для притягнення її,
згідно з чинним законодавством до відповідальності, у тому числі
водіїв - за керування транспортними засобами у стані алкогольного
сп'яніння.
Якщо оглянута особа не погоджується з результатами проби, цю
особу направляють на огляд до закладу охорони здоров'я.
2.6. Якщо водій ухиляється від огляду, то в присутності двох
свідків у протоколі про зазначене адміністративне правопорушення
вказуються ознаки сп'яніння і дії порушника щодо ухилення від
огляду, що є підставою для притягнення його до адміністративної
відповідальності.
2.7. У разі підозри на наявність у особи, яку оглядають,
захворювання, зовнішні ознаки якого схожі на ознаки алкогольного
сп'яніння, або травматичних ушкоджень перевірка цієї особи з
допомогою індикаторних трубок "Контроль тверезості" або інших
спеціальних технічних засобів не проводиться. Даній особі, у разі
необхідності, подається перша медична допомога, після чого вона
доставляється до лікувального закладу з метою надання медичної
допомоги і огляду на стан сп'яніння.
2.8. Викладені в цій Інструкції процесуальні дії працівників
міліції по огляду осіб на стан сп'яніння поширюються й на інші
технічні засоби, які допускаються до застосування за погодженням з
Міністерством охорони здоров'я та Міністерством внутрішніх справ
України. При цьому слід неухильно дотримуватись, викладеного в
Інструкції підприємства-виготовлювача чи в іншій
нормативно-технічній документації, порядку технічної експлуатації
приладу.

3. Огляд у закладах охорони здоров'я
3.1 Огляд у закладах охорони здоров'я для встановлення стану
сп'яніння особи проводиться будь-якої пори доби в спеціалізованих
кабінетах наркологічних диспансерів
лікарями-психіатрами-наркологами або у визначених органами охорони
здоров'я лікувально-профілактичних установах чи пересувних
спеціалізованих медичних лабораторіях лікарями-психіатрами,
психіатрами-наркологами, невропатологами, спеціально
підготовленими лікарями інших спеціальностей, фельдшерами
фельдшерсько-акушерських пунктів, значно віддалених від
лікувальних закладів, які пройшли спеціальну підготовку з
використанням методик та приладів, дозволених Міністерством
охорони здоров'я України, за списком, затвердженим головним
лікарем центральної міської (районної) лікарні.
Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право
проведення огляду на стан сп'яніння особи, затверджується
регіональним органом охорони здоров'я за погодженням із
відповідним органом внутрішніх справ. Проведення огляду на стан
сп'яніння в інших закладах забороняється.
3.2. Направлення на огляд здійснюють працівники міліції,
слідчі, прокурори, судді, а також службові особи підприємств,
установ і організацій за місцем роботи особи, яка направляється на
огляд. Якщо особа направляється з підприємства, установи чи
організації, у неї повинно бути письмове звернення, завірене
відповідною печаткою. Допускається проведення огляду за особистим
зверненням громадянина на підставі його письмової заяви.
Особа, яка направлена на огляд за письмовим зверненням
підприємств, установ чи організації може прибути в заклад охорони
здоров'я як самостійно, так і в присутності уповноважених
працівників цих підприємств.
3.3. Особи, які мають бути оглянуті в закладах охорони
здоров'я, повинні бути доставлені до місця проведення огляду не
пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його
проведення.
3.4. Якщо огляд у повному обсязі провести неможливо через
характер спричинених особі травм, то в лікувальному закладі, в
обов'язковому порядку, проводяться дослідження для встановлення
наявності (концентрації) алкоголю в біологічних середовищах
організму. За згодою чи на вимогу особи, яка оглядається, у разі
її незгоди з отриманими результатами огляду, проводяться
аналогічні дослідження.
В усіх випадках лікарі лікувально-профілактичних закладів
відповідно до порядку, передбаченого Міністерством охорони
здоров'я України, складають за визначеною формою протокол огляду
для встановлення стану сп'яніння.
3.5. Працівник міліції, службова особа або уповноважений
працівник підприємства, установи чи організації, які доставили
громадянина на огляд, повинні вжити заходів до встановлення його
особи. Лікар повинен упевнитися в особі, яку оглядає, ознайомитись
з її документами (паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія
тощо). Відсутність документів не може бути причиною для відмови у
проведенні огляду. У цьому разі в протоколі огляду для
встановлення стану сп'яніння зазначаються прикмети особи, яку
оглядають, а також те, що дані про цю особу записані з її слів. У
разі потреби, дані про оглянуту особу додатково повідомляються
закладу охорони здоров'я.
3.6. Висновки, за результатами огляду лікарем, повідомляються
оглянутій особі, у присутності особи, яка її доставила, про що
робиться запис у протоколі.
Якщо особа, яка оглядається, ухиляється від проходження
огляду (не дає можливості провести його в необхідному обсязі), це
також відображається в протоколі з обов'язковим зазначенням у
ньому ознак сп'яніння і дій особи по ухиленню від огляду.
Протокол складається у двох примірниках, перший з яких
видається працівнику міліції, службовій особі, уповноваженому
працівнику підприємства, установи, організації, що доставила
громадянина для огляду, і засвідчується підписом лікаря і
печаткою, а другий залишається в закладі охорони здоров'я.
У разі, коли особа за направленням відповідного підприємства,
установи, організації самостійно звернулась до закладу охорони
здоров'я для проведення огляду, протокол медичного огляду
надсилається поштою на їх адресу, або передається їх
представникові.
Відсутність бланків протоколів не може бути причиною відмови
у проведенні огляду.
3.7. Кожний випадок огляду громадян на стан сп'яніння
обов'язково фіксується в установленому Міністерством охорони
здоров'я України порядку в прошнурованому, пронумерованому і
скріпленому печаткою журналі, який ведеться і зберігається
працівниками закладу охорони здоров'я. У разі необхідності вони
надають працівникам міліції відомості про направлення
співробітниками органів внутрішніх справ громадян на огляд за
певний період часу.
3.8. Особа, яка оглядалася, а також працівник міліції, котрий
доставив особу на огляд, в десятиденний строк мають право
оскаржити висновки огляду до контрольної комісії медичного огляду
для встановлення факту вживання алкоголю і стану сп'яніння
регіонального наркодиспансера або, в установленому порядку, до
відповідної контрольної комісії Міністерства охорони здоров'я чи
народного суду.
3.9. Витрати на проведення огляду можуть компенсуватися на
договірній основі. Замовниками на проведення огляду не можуть
виступати фізичні особи за винятком випадків проведення огляду з
їх ініціативи.
3.10. Висновки щодо огляду особи на стан сп'яніння, одержані
з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними, а винні
в цьому службові особи несуть відповідальність у встановленому
законодавством України порядку.

Додаток
до Інструкції про порядок направлення громадян
для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони
здоров'я та проведення огляду з використанням
технічних засобів, затвердженої наказом
Міністерства внутрішніх справ України,
Міністерства охорони здоров'я України та
Міністерства юстиції України від 24.02.95 р.
N 114/38/15-36-18

Протокол N 000001
огляду особи на стан сп'яніння

"__"________ 19__ р. Місце ______________________________________
(область, район, населений пункт,
_______________________________________________ Час _____________
вулиця, N будинку, км автодороги і т. п.) (год., хв.)
Я, ______________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові особи,
_________________________________________________________________
яка склала протокол)
склав цей протокол про огляд ____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові
_________________________________________________________________
особи, яка оглядається)
Місце проживання ________________________________________________
_______________________________________________ Тел. ____________
Місце роботи, посада ____________________________________________
(повна назва підприємства, установи,
______________________________________________ Тел. ____________
організації)
Транспортний засіб: марка ____________ номерний знак ____________
належність ______________________________________________________
місце обліку ____________________________________________________
Причини проведення огляду на стан сп'яніння _____________________
(ознаки стану
_________________________________________________________________
сп'яніння у порушника: нестійка хода, запах алкоголю тощо)
Результати огляду _______________________________________________
(проба позитивна, негативна)
Пояснення особи, яка огладається:________________________________
_________________________________________________________________
З результатами огляду ___________________________________________
(згоден, не згоден)
_________________________________________________________________
(підпис особи, яка оглядається)
Свідки:
1. ______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса, телефон)
________________________________________________ ________________
(підпис)
2. ______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса, телефон)
________________________________________________ ________________
(підпис)
3. ______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса, телефон)
________________________________________________ ________________
(підпис)
Протокол склав: _______________________________ ________________
(підпис)
_________________________________________________________________
(лінія відрізу)
Корінець до протоколу N 000001 від "__"__________ 19 _ року
(заповнюється і відривається у випадку, коли протокол необхідно
здати не за встановленим порядком).
Протокол отримав "__" ____________ 19__ р.
_____________________________________ ________________________
(посада, прізвище, ініціали) (підпис)

Vovchik
02.12.2008, 21:38:08
а правда, що працівники ДАІ повинні мати якийсь маршрутний лист чи якийсь документ, що мають право стояти іменно на цій ділянці дороги ????

Just be
02.12.2008, 22:14:44
Vovchik, повинні і жетон обовязково.

Vovchik
02.12.2008, 23:47:59
та сиджу читаю закон

МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ

Н А К А З

13.11.2006 N 1111

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2006 р.
за N 1243/13117


Про затвердження Iнструкції з діяльності
підрозділів дорожньо-патрульної служби
Державтоінспекції МВС України



12.12.24. Пост або маршрут патрулювання працівник ДПС ДАI
залишає тільки з дозволу або за рішенням командира підрозділу,
його заступників у таких випадках:
12.12.24.1. Ужиття невідкладних заходів для усунення перешкод
і небезпеки руху на сусідніх ділянках.
12.12.24.2. Затримання і доставляння до територіального ОВС
осіб, що допустили порушення Правил дорожнього руху
( 1306-2001-п ) або громадського порядку чи вчинили злочин.
12.12.24.3. Доставляння затриманих транспортних засобів на
спеціальні майданчики для тимчасового зберігання.
12.12.24.4. Надання допомоги у виконанні службових обов'язків
іншим нарядам ОВС, а також громадянам.
12.12.24.5. Переслідування осіб, що вчинили правопорушення.
12.12.24.6. Надання допомоги потерпілим при ДТП, інших
нещасних випадках.
12.12.24.7. Охорони місця ДТП.
12.12.24.8. Вжиття заходів до ліквідації пожежі, наслідків
стихійних лих.
12.12.24.9. Прийняття в установлений час їжі.
12.12.24.10. Раптового погіршення стану здоров'я.

Vovchik
03.12.2008, 01:14:27
до цього ж

9.6. На кожний маршрут патрулювання (пост) складається картка
маршруту патрулювання, поста (додаток 5). Один примірник цієї
картки зберігається у відділах (відділеннях) забезпечення
діяльності стройових підрозділів ДАI, а другий - у підрозділах
ДПС. Ця картка видається старшому наряду ДПС на час несення
служби.

{ додано через 54 секунди }
Додаток 5
до пункту 9.6 Iнструкції
з діяльності підрозділів
дорожньо-патрульної служби
Державтоінспекції
МВС України


КАРТКА
маршруту патрулювання, поста N _______
автодорога ____________________ з _____ до _____ км


1. Схема маршруту патрулювання з позначенням небезпечних за
аварійністю місць, перехресть, населених пунктів.

2. Характеристика маршруту:

2.1. Стан аварійності на 20___ рік __________________________

2.2. Аварійні місця _________________________________________

2.3. Наявність:
а) перехресть _______________________________________________
б) дорожнього обладнання ____________________________________

2.4. Розташування:
а) чергових частин ОВС ______________________________________
б) громадських пунктів охорони порядку ______________________
в) органів державної влади і місцевого самоврядування _______
г) медичних закладів ________________________________________
ґ) дорожніх організацій _____________________________________
д) підприємств, установ і організацій _______________________
е) навчальних та дошкільних закладів ________________________
є) закладів торгівлі ________________________________________
ж) культурно-масових та спортивних закладів _________________

3. Порядок несення служби ___________________________________
(авто-, мото- або піше патрулювання)

4. Особливості маршруту патрулювання, поста: зони нестійкого
радіозв'язку, необхідність здійснення зняття або відведення
транспортних потоків, забезпечення проїзду спеціальних
транспортних засобів або таких, що супроводжуються патрульними
автомобілями ДАI. Забезпечення безпеки дорожнього руху при
проведенні масових заходів чи ремонтних робіт на дорозі, вулиці
тощо.
У підпункті 2.4 вказуються назва, місцезнаходження та
контактні телефони.

Командир____________________________________ _______________
(посада, звання, прізвище, (підпис)
ім'я та по батькові)

_____________________ 20__ року

Начальник Департаменту
ДАI МВС України
генерал - майор міліції С.Г.Коломієць

Solidol
03.12.2008, 01:23:41
adv0kat, Респект за поради "Как себя вести, если вас остановил сотрудник ГАИ", прочитав та отримав велике задоволення

CONFIG
12.12.2008, 14:22:09
Є така ситуація.. ДАІшник не бажає віддавати документи і далі зупиняє інші авто а ви чекаєте.. Як таке регулюється хтось знає?

І ще таке.. от говорять тут про те що при правильному підході ДАІшник порве протокол.. тільки от виникає питання як знати чи платити штраф чи ні?

Just be
12.12.2008, 14:30:50
тільки от виникає питання як знати чи платити штраф чи ні?
Так тобі має прийти по пошті повістка в суд, якщо даішник його оформив.

adv0kat
12.12.2008, 15:02:19
Є така ситуація.. ДАІшник не бажає віддавати документи і далі зупиняє інші авто а ви чекаєте.. Як таке регулюється хтось знає?
Что значит "не бажає"? Засвети ему в глаз, забери пистолет и стой играйся им возле своей машины!

Сколько раз я буду об этом писать??? Пишите жалобы вышестоящему начальству ДАИ, не забывайте о телефонах доверия, в конце-концов напишите иск в суд!

CONFIG
12.12.2008, 15:22:35
Что значит "не бажає"?
Зупинили мене.. я не хочу для прикладу відкривати багажник.. він забирає права і йде зупиняти інших.. типу ти собі стій поки не помудрішаєш. Про тел довіри я знаю, але мене цікавить чи є якась інструкція і ДАІ яка регулює процедуру зупинки і перевірки..Так тобі має прийти по пошті повістка в суд, якщо даішник його оформив.Та нема зараз ніяких судів.. тільки за грубі порушення.

CityCat
12.12.2008, 15:43:34
чи є якась інструкція і ДАІ яка регулює процедуру зупинки і перевірки..

вони мають керуватись законом України "Про міліцію". Читай тут. "НЕ "ПОДМАЖЕШЬ" - НЕ ПОЕДЕШЬ?" (http://www.bmwclub.ua/law/1133.html)

Vovchik
12.12.2008, 17:28:30
Та нема зараз ніяких судів.. тільки за грубі порушення.
ти помиляєшся !!! якщо ти не згідний з штрафом, або не бажаєш платити на місці, то через суд

Fly
12.12.2008, 19:38:55
CONFIG, шось чув шо може тримати до 2-ох годин..... Но можу і помилятись

volmv
13.12.2008, 02:06:06
Є така ситуація.. ДАІшник не бажає віддавати документи і далі зупиняє інші авто а ви чекаєте.. Як таке регулюється хтось знає?
нагла йти за ним, і в полуістеричному криці репетувати! де моя ксіва, міліція!!! вкрали посвідчення, люди добрі!!!

{ додано через 3 хвилини }
Зупинили мене.. я не хочу для прикладу відкривати багажник.. він забирає права і йде зупиняти інших.. типу ти собі стій поки не помудрішаєш. Про тел довіри я знаю, але мене цікавить чи є якась інструкція і ДАІ яка регулює процедуру зупинки і перевірки..
звичайно є, але АДВОКАТ правильно каже, з ними просто треба поводитись строго, перевірено, тільки бачуть що ти боїшся, відразу оголяють шашки і махають поки не підпишеш протокол, або не даш пару копійочок! НЕ ДАВАЙТЕ ХАБАРІ, ЦЕ ЗЛОЧИН!

{ додано через 16 хвилин }
вони мають керуватись законом України "Про міліцію"
КАЖУ ЧЕСНО, ПЕРЕКОНУВАВСЯ НЕ РАЗ НА ВЛАСНОМУ ДОЧВІДІ... ТЕПЕРІШНІ ДАІШНИКИ ЖОДНОГО ЗАКОНУ НЕ ЗНАЮТЬ, НЕ ТО ЩО НЕ ЗНАЮТЬ, ЧИТАТИ НЕ ВМІЮТЬ, МАЛО ТОГО ПИСАТИ НЕ ВМІЮТЬ...
МІЙ КОЛЄГА, КОЛИШНІЙ ОПЕР, ЗА ЧАС СВОЄЇ РОБОТИ ПРИКОЛИ НАЗБИРАВ, КСЕРОКОПІЇ РАПОРТІВ ДАЙЦІВ....
ПРОСТО ХОХМА. СЬОГОДНІ РОЗПОВІМ ПРО ОДИН.
НУ ЩО ПОЧЕРК БАЖАВ БИ БУТИ КРАЩИМ ТО ПИТАННЯ СОТЕ.
начальніку залізничного (буква З з малої) РВ........
полкАвнІНу міліції......
....... року нами двома інспекторами ....... с-том .... та другим інспектором (чого саме незрозуміло) затриманий автомбіль ТUJOTA (ТАКОЇ АВТІВКИ Я НЕ ЗНАЮ) ..... за рульом якого в ході перевірки опинився (шофер) (кого зупиняли та затримували до перевірки невідомо) .... ітаке всіляке інше. одним словом мені бридко коли такі не миті свинки з жезлами бабло колотять. ганьба!!!!

LEgEnDA
13.12.2008, 03:48:24
CONFIG, то саме цікавить! Не хотів відкривати багажник - пішов зупиняти інші авто..

CityCat
13.12.2008, 04:39:00
Памятка в "бардачок" (http://www.bmwclub.ua/law/1133.html)*

1. По требованию работника милиции (инспектора дорожно-патрульной службы) остановиться с соблюдением требований Правил дорожного движения (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kp011306&ed=2005_06_30&an=21#21) (ПДД).

2. Не выходить из машины. Ни один нормативно-правовой акт водителя к этому не обязывает.

3. На безлюдной дороге (в темное время суток) опустить дверные фиксаторы вниз.

4. Разговаривать с работником ГАИ через слегка приопущенное стекло.

5. Выслушать (как правило) невнятное представление работника ГАИ, в котором он обязан назвать свою фамилию и звание (основание - ч. 2 ст. 5 Закона "О милиции" (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=T056500&ed=2005_03_25&an=31#31)).

6. Переписать номер жетона работника ГАИ.

7. Узнать причину остановки (основание - пп. "в" п. 2.14 ПДД (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kp011306&ed=2005_06_30&an=156#156)).

8. В случае проявления первых признаков невежливого отношения потребовать предъявить служебное удостоверение (основание - ч. 2 ст. 5 Закона "О милиции" (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=T056500&ed=2005_03_25&an=31#31)). Фамилию, имя, отчество, звание и должность из удостоверения переписать на лист бумаги (для возможной подачи жалоб в прокуратуру и суд).

9. Передать документы на право управления транспортным средством над приопущенным оконным стеклом.

10. При требовании предъявить содержимое багажника (либо салона) потребовать пояснения причин досмотра транспортного средства (основание - пп. "в" п. 2.14 ПДД (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kp011306&ed=2005_06_30&an=156#156)).

11. Услышать невнятные пояснения, сопровождающиеся настойчивыми требованиями выйти из машины и открыть багажник автомобиля.

12. Разъяснить работнику ГАИ, что досмотр транспортных средств проводится только в случаях административного задержания и задержания лиц, подозреваемых в совершении преступления.

13. Услышать напутствие: "Щасливої дороги".

Если напутствие, указанное в п. 13, не услышано:

14. Предложить составить протокол админзадержания либо протокол задержания по подозрению в совершении преступления.

15. Потребовать разъяснить (зачитать) права задержанного лица и вручить их разъяснение в письменном виде (основание - ч. 8 ст. 5 Закона "О милиции" (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=T056500&ed=2005_03_25&an=31#31)).

16. Услышать напутствие: "Щасливої дороги".

Если напутствие, указанное в п. 16, не услышано:

17. Позвонить по телефону доверия Департамента ГАИ МВД Украины (044) 272-46-59 (который заранее должен быть записан в память мобильного телефона) и сообщить о попытке провести незаконный досмотр транспортного средства. Кроме указанного рекомендуется иметь телефоны доверия управлений ГАИ областей, городов Киева и Севастополя, которые можно увидеть на официальном сайте Департамента ГАИ МВД Украины.

18. "Додавить" вежливым предложением вскрыть багажник самостоятельно.

19. Предупредить, что все действия, которые собирается осуществить ИДПС своими руками, требуют присутствия двух понятых и обязательного составления протокола досмотра, осмотра либо обыска (основание - ч. ч.4, 5 ст. 264 КоАП (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kd0005&ed=2005_06_02&an=2987#2987), ст. ст. 181 (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kd0007&ed=2005_06_02&an=1059#1059), 188 (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kd0007&ed=2005_06_02&an=1084#1084), 190, 191 УПК (http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=kd0007&ed=2005_06_02&an=1092#1092)).

20. Обжаловать действия работников ГАИ в прокуратуру (суд).

* Применяя, соблюдать чувство меры.

Безусловно, приведенный алгоритм действий не является неким абсолютом, догмой на все случаи жизни. К нему нужно относиться как квинтэссенции действующих нормативно-правовых актов - некой "шпаргалке", в которой искусственно собрано все, что только можно по крупицам выудить из нашего противоречивого законодательства. Применять изложенное или нет (в частях или полностью) - должен решать каждый и индивидуально.

Несомненно, любезность водителя может быть столь высока, что он добровольно откроет багажник/салон автомобиля для созерцания их содержимого, не требуя никаких пояснений и соблюдения своих прав. И, потратив на общение небольшое количество времени, уехать, забыв о происшедшем через минуту. Но нужно понимать, что порой фраза: "Вiдкрийте багажник" - это всего лишь увертюра перед последующим спектаклем. И каким виртуозом в игре может оказаться визави с жезлом, не знает никто.

Напоследок осталось произнести лишь старое, доброе пожелание всем водителям: "Ни свистка, ни жезла", ну, и применительно к теме: ": ни открытых багажников".

взято з BMWClubUkraine (http://www.bmwclub.ua)

P.S. Телефон довіри ДАІ ГУМВС України у Львівській області - (032) 264-69-41

{ додано через 17 хвилин }
P.S2. Є неперевірена інформація, що на нашому обласному телефоні довіри "напряжні люди" сидять і замісь чіткого вияснення і допомоги починають напрягати, починають переконувати, що ти не правий і таке інше... Якось перевірю на власній шкурі, як у випадку з старими "фарами" і розкажу, що там і як.. :)