PDA

Переглянути повну версію : Що таке Денні ходові вогні (DRL)


emfive
17.10.2013, 12:32:57
Із веденням правил щодо обов’язкової їзди вдень з ввімкненими денними ходовими вогнями (ДХВ або DRL), чи ближнім світлом, з 1 жовтня, почав задумуватись про встановлення DRL. Чому, та тому що ближні лампи це все таки жруть до дідька лишньої енергії, плюс вони реально дорогі а летіти будуть у два рази частіше. Але найосновніше що схиляє до до купівлі DRLів це безпека, це те наскільки вони ефективні в день -як можна побачити на нових авто. Як на мене, ніяке ближнє світло не є настільки різко видимим вдень.

Недавно в Епіцентрі побачив комплект встановлення десь за 1100грн, серйозної фірми (навіть потестити можна на стенді), реально людські які не соромно на БМВу ставити, а не ці нікудишні стрічки з світлодіодів які світять у всі сторони.

Так от, я їх не купив так як мене турбувало відношення рідного ДАЙ до самовільно встановлених DRL. Тай не був впевненим що вони розуміють під таким поняттям. Але от на днях знайшов відповідь МВС на запит адвоката Олексія Святогора, пруфлінк: http://cripo.com.ua/?sect_id=8&aid=163912
На щастя там доволі чітко написано що це все-таки «вогонь що спрямований вперед»:biggrin: і якого кольору він має бути, ще й де встановленим.

Думаю цей лист-відповідь мають мати з собою всі хто встановив DRL. Крім тих хто встановив звичайні стрічки із світлодіодів, (чому написано там же). Він однозначно буде доказом при розборах, навіть у судах.

П.С. DRL так і не купив поки бо турбує мене :
1) визначення ДХВ у ПДР – «передбачені конструкцією транспортного засобу»
2) п 31.4.3.ПДР: Забороняється експлуатація ТЗ: а) кількість, тип, колір, розміщення і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу;
Це типу мені потрібен буде сертифікат з Мюнхену? ))

axel
17.10.2013, 13:34:55
emfive, в Е39 нічого колхозити не треба. Вони вже там передбачені, їдеш до фахівців, підключають комп'ютер і вуаля (http://bmw-club.lviv.ua/attachment.php?attachmentid=50000&d=1378575051).

Karabas Barabas
17.10.2013, 14:19:16
axel, а на Е34 є таке?

axel
17.10.2013, 14:30:22
Karabas Barabas, не знаю як на Е34, а на Е36 треба лише докупити реле. (70 евро нове) і тоді буде ця опція.

emfive
17.10.2013, 14:35:57
axel, згоден є така можливість в е39, тільки дальнє в півнакала, як я замічав на трасі, і близько не сприймається так, як наприклад DRL, в нових ауді, чи рейнджах які видно реально за кілометр при дуже сильному сонці.
Плюс як видно з листа, стандартні ангельські очі е39ї (які жовтуваті) якщо вони не білого кольору то це, нібито, не ходові по ходу :). А ті які я бачив на стенді мене реально заперли тим що при включенні там а) напрямлений світловий потік, б) реально невидно світлодіодів - сплошне світло як на найновіших БМВ. в) їх реально вписати так що не буде виглядати колхозом.

axel
17.10.2013, 14:44:37
axel, згоден є така можливість в е39, тільки дальнє в півнакала, як я замічав на трасі,
Ви на трасі помічали Е39 з дальнім у пів накалу? В нас їх на пальцях однієї руки перерахувати можна. Це прожектор дальнього світла, повірте його дуже здалеку видно.
і близько не сприймається так, як наприклад DRL, в нових ауді, чи рейнджах які видно реально за кілометр при дуже сильному сонці.
Особисто мені в нових ауді і фольксвагенах світлодіодний DRL асоціюється з світлодіодними стрічками що можна купити на ринку "кривчиці".
Плюс як видно з листа, стандартні ангельські очі е39ї (які жовтуваті) якщо вони не білого кольору то це, нібито, не ходові по ходу
Звісно що не ходові, це саме звичайне габаритне світло. А ось пів накалу це вже є ніщоінше як DRL. А ось в нових BMW в рестайловому E70 для прикладу, angel eyes вже виконують роль DRL.

emfive
17.10.2013, 14:58:19
Ви на трасі помічали Е39 з дальнім у пів накалу?
Якшо, їздити в Одесу, через Київ, - то звернеш увагу, на такі Е39, ібо дивують в зеркалі заднього виду відстанню між засвіченими фарами, а коли обганяють опа це ж моя). Свою думку я виклав і обгрунтував, дискусія відкрита.
ПС. Якщо я їх собі коли-небудь поставлю то в мене вони будуть ввімкнутими цілий рік. Як на мене одна з найнебезбечніших штук це їзда проти сонця влітку, - тут лампи розжарювання не такі ефективні як світлодіоди.

axel
17.10.2013, 15:08:00
тут лампи розжарювання не такі ефективні як світлодіоди.
Ну значить для Вас вихід один - заколхозити автомобіль китайськими гирляндами. :unknw:

emfive
17.10.2013, 15:25:51
axel, я думаю, я чітко пояснив що для мене є пріорітетним. Важаю що саме світлодіодні DRL - значно підвищують безпеку на дорозі для ВСІХ, а стандартні системи на моїй 39ій не такі круті, тому це не колхоз а тюнінг, тим більше, що недешевий, не китайський, а вигляд цих DRLів відповідає рівню БМВ.

axel
17.10.2013, 16:04:15
а тюнінг, тим більше, що недешевий, не китайський, а вигляд цих DRLів відповідає рівню БМВ.
Тут Вам шкода грошей на лампочки, а з другої сторони ви готові "відлистати" 100-150 евро за недешевий колхоз. Так купіть собі краще сумку лампочок за ці кошти.

BMWheelman
17.10.2013, 16:05:17
світодіоди в ренджах чи ауді не більше як панти які додають трошки вигляду, і, до речі, сприйняття людини є гіршим ніж відносно конвенційних засобів освітлення. Більше того, ДРЛ з дальнім в пів накалу функціональне в похмуру погоду чи туман, а діоди ні.

andriy320e30
17.10.2013, 17:03:30
emfive, неколхозьте машину тими рагульськими дрл .робіть якaxel, каже або ніяк:rtfm:

ValodjaE36
17.10.2013, 17:22:28
думаю хто, як хоче так і д..че... його машина хай сам обирає, що з нею робити!
як каже Карабас "На вкус і цвєт фломастери разниє" (с) хоч прожектор від боїнга...

emfive
17.10.2013, 17:56:38
Народ, на мою суб'єктивну думку, впівнакала, - фігня, і не виглядає так як треба, в основному, через відстань між люстрами, але це вже дійсно на вкус і цвет... і я дійсно краще буду їздити з ближнім.
Но питання в тому що називати колхозом, китаїзмом те чого не бачив - не розумно як мінімум. Може ті хто кустарно ставлять камери нічного бачення, за чокнуті бабки, випилючи пів бампера теж мудаки? а може це їм потрібно, а? А тепер подивіться на фото, мене реально зацікавили ці так як по розміру вони ідеально стануть на верхню! планку решітки біля протитуманки, кріплячись до "стелі" їх виключеними не кожен і замітить. На рахунок смаків - то як би не ці за 1250 цього посту би не було, бо "китайські" осрами збоку за 950 не поставив би ніколи. Успіхів.

sergiy
17.10.2013, 20:24:21
emfive, ти звичайно роби так як тобі подобається, але на мою думку немає ніякого резону віддавати 1250 чи навіть 950грн за щось подібне - хороші водії помітять тебе і з ближнім, а від дебілів i DRL не врятує.

axel
17.10.2013, 21:04:03
Народ, на мою суб'єктивну думку, впівнакала, - фігня,
Це інженери БМВ придумали таку "фігню", а судячи по Вашій машині можете зробити висновки... що там не дураки сидять.
На рахунок смаків - то як би не ці за 1250 цього посту би не було, бо "китайські" осрами збоку за 950 не поставив би ніколи. Успіхів.
Та хоч за мільйон, різати бампери, класти кустарну проводку це ніщо інше ніж колхоз.
Мені це нагадує магнітофони 1 din у панелях Е39, "я не хочу слухати cda формат хочу флешку і mp3 і тому собі заколхожу піонер за 100 у.о."

Бан
17.10.2013, 21:28:20
паходу ще одна прікольна тємка :biggrin:

bmwe36petro
17.10.2013, 21:38:42
Висловлю я і свою думку. Дальнє світло в пів-накалу чи не найкраще виконує свою функцію як Денні Ходові Вогні, навіть краще за ближнє чи протитуманні фари, оскільки пучок світла (дальнього) якраз спрямований прямо на рівень очей водіїв зустрічного руху, а пів-накалу якраз забезпечує нормальне сприйняття та не сліпить очі. Всі ці додаткові світлодіодні вогні я не сприймаю, тим більше в БМВ.

David
17.10.2013, 21:48:43
....Мені це нагадує магнітофони 1 din у панелях Е39, "я не хочу слухати cda формат хочу флешку і mp3 і тому собі заколхожу піонер за 100 у.о."

4 місяці без музики, лише звук 6-ти циліндрів...
axel знає, що в мене з "музикою" сталось:cray: ,
але я як "Павлик Морозов, преданно" відновлюю радіоблок який вийшов з ладу, хоча більшість говорить, що можна поставити за ті гроші "мафон" з портами під всякі флешки (usb, microsd...) і тд.
"Найкращий тюнінг для авто - це його ідеальний стан"-золоті слова, я думаю, що можна під цими словами також розуміти і те, що не потрібно ставити якесь додаткове освітлення, робити кріплення, і вкручувати самонарізи, це спотворення істинного вигляду автомобіля.
Якщо можна зробити впівнакала, то чому нехтувати такою можливістю...якщо це ще й практично...
Автор теми висловив свою думку... І кожен хто залишає свій коментар в цій темі, також має право на свою думку... Тут ніхто не сперечається... Лише висловлюють свої думки. Якщо цікавила думка "більшості", то варто прислухатись.
Підтримую axel. Істинно глаголить людина))):biggrin:

Петруха
18.10.2013, 05:02:20
Тільки пів накала.Навіщо придумувати велосипед,мало того,неоригінальний велосипед?Доречі,хтось точно знає,"пів накала" це 40% чи 60%?

Bumer
18.10.2013, 06:00:13
Тільки пів накала.Навіщо придумувати велосипед,мало того,неоригінальний велосипед?Доречі,хтось точно знає,"пів накала" це 40% чи 60%?

40%

emfive
18.10.2013, 09:01:08
Це інженери БМВ придумали таку "фігню",
Так, впівнакала, в порівнянні навіть з лінзованим ближнім , не те що з ДРЛ – повна фігня як на мене, бо не відмічають габарити машини, через своє розміщення ( плюс мені не подобається ця люстра здоровєнна), але це зараз, коли з’явились світлодіоди, а те що інженери подумали про таке в той час – це круть! Но, взагалі, дорестайл фари, і не світять нормально і значно гірше рестайлу виглядають.імхо.
Аксель, наїзди на автентичність вигляду мого БМВ не пройдуть, це болюча тема, бо не пошкодував 700ре за фірмові рез. поліки до своєї, бо універсальні естетично мені не підходили. Бо не шкодую грошей на фірмову хімію(салон) бо вона ефективніша, і увага , навіть фірмові склоочисники( дехто вважає це брєдом – но в мене в вони чомусь довго служать). Мовчу за деталі. Пардон за пафос..

Народ, я цілий рік-півтора їздив з оригінальним RDS Business радіо і терпів цей неймовірно гидотний звук, неправильно вважаючи що це фірмові Нокіа колонки все партачать, І так, я поставив 1дінову соньку, звук від якої мене порадував дуже, і так, я її замінив на 2дінову ж соньку бо чесно не зміг більше дивитись на свою панель.. ( хоча на рахунок нефірмовості 1дінової магнітоли – тут поспорю – існує ж фірмова 1дінова БМВнавігація, хоча страшна вона капець) і так, виявилось що колонки нокіа дуже навіть непогані бо звук став ще кращим, і хрип зник (все-таки сіль в кращому підсилювачі). Но суть мого тексту в тому що тепер ніщо не заставить мене поставити назад рідний і ДУЖЕ красивий РДС.. До речі, стоїть він в мене в кімнаті в меблях як реліквія )))

David, Знаю про що Ви, звук М50того мені сниться і там я виключав мафон заради того звуку, но м51 – після нього і без музики – нєа.
і Аксель, Я не буду різати бампер шо за брєд? Я пояснив як його підвісити – на один буде дві дирочки для кріплення, і напевне ще одна для проводки під капот, і цих кріплень не буде видно! Більше того в теорії ДРЛ будуть на одній лінії з верхньою частиною протитуманки, тобто буть їх L -подібним продовженням. САМЕ ТИМ ВОНИ МЕНЕ ЗАЦІКАВИЛИ ЩО БУДУТЬ ВИГЛЯДАТИ НАЙМЕНШ НЕ АВТЕНТИЧНО )) Але там питання як лазити до протитуманки бо в тому місці кліпса, але то таке. І так, в Епіцентрі я б їх і не купляв.. за мільйони..

Але ми відійшли від теми: я НЕ ЗБИРАЮСЯ ставити ці ДРЛ, бо вважаю що на даний момент самовільне встановлення зовнішніх світлових приладів які не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ. І це тема цього посту!!! Подивіться на рубрику! На мою думку , якшо не буде змін у ПДР, десь з весни піде зачистка всіх цих смужок – вони почекають коли народ понаставляє їх. А зараз як і завжди я їжджу з включеним лінзованим ближнім і протитуманками ( де улюлюкання?)) , бо так моя дорестайлова виглядає як мені подобається. І їжджу багато і швидко, і не в офіс і назад.

David
18.10.2013, 09:42:27
....David, Знаю про що Ви, звук М50того мені сниться і там я виключав мафон заради того звуку, но м51 – після нього і без музики – нєа.
У мене М57...

axel
18.10.2013, 10:05:24
Аксель, наїзди на автентичність вигляду мого БМВ не пройдуть
Шановний, ви мене не так зрозуміли. Я маю на увазі що гляньте на свою машину і задумайтесь, ну хіба її дурак придумав?
Народ, я цілий рік-півтора їздив з оригінальним RDS Business радіо і терпів цей неймовірно гидотний звук, неправильно вважаючи що це фірмові Нокіа колонки все партачать, І так, я поставив 1дінову соньку, звук від якої мене порадував дуже, і так, я її замінив на 2дінову ж соньку бо чесно не зміг більше дивитись на свою панель.. ( хоча на рахунок нефірмовості 1дінової магнітоли – тут поспорю – існує ж фірмова 1дінова БМВнавігація, хоча страшна вона капець) і так, виявилось що колонки нокіа дуже навіть непогані бо звук став ще кращим, і хрип зник (все-таки сіль в кращому підсилювачі).
А я далі їжджу з Business CD і звуком більше ніж задоволений, хто слухав музику у мене в машині - той підтвердить. з вашого боку було б краще краще купити хороший комплект штатної акустики.... але в принципі.. це вже зовсім інші історія :biggrin:
Но, взагалі, дорестайл фари, і не світять нормально і значно гірше рестайлу виглядають.
Що Ви таке говорите? у мого автомобіля прекрасне світло і я ним дуже задоволений. Може слід спочатку перевірити Вашу оптику?
Стосовно вигляду може ви й праві. Тут сперечатися не буду.Так, впівнакала, в порівнянні навіть з лінзованим ближнім , не те що з ДРЛ – повна фігня як на мене, бо не відмічають габарити машини, через своє розміщення
Бо в парі з ними, ще мають горіти показчики повороту у пів накалу, але в мене вони поки відключені в експериментальних цілях.

emfive
18.10.2013, 13:55:15
У мене М57...
я замітив, мав на увазі хоча звук в мого м51 і пристойний (крім холостих:) ), та тільки не порівняти його з моїм попереднім бензиновим м50, а м57 це вже інше, куди краще покоління..
гляньте на свою машину і задумайтесь, ну хіба її дурак придумав?
Ох не дурак:biggrin:, ох як же мене, адепта Клауса Люте, здивував 39ий кузов… він ідеальний.. в емпакеті///

далі їжджу з Business CD і звуком більше ніж задоволений
з Business CD вірю що звук такий як має бути, розглядав цей варіант але мені потрібне мпз і флешка відповідно треба було докупляти Dension, а це вже бюджет вище розумного для мене виходив, тай сонька мене зацікавила можливістю підключення камери задн. виду. Визнаю обрав дешевший і швидший варіант.у мого автомобіля прекрасне світло і я ним дуже задоволений.
Якшо задоволений, то чесно заздрю. Я свої дорестайл, відразу шліфанув, тай дефлектори там були не вигорівші ніби но на максимальних лампах результат мене не влаштовував і не тільки мене. В будь-якому положенні коректорів мені не вистарчало дальності і сили світлового потоку на ближньому. Але тут, ми напевне, маєм з’ясувати що таке добре світло. Так от якщо мені страшно їхати навіть на шв. 120-140 вночі на краківець, значить фари для мене фігові. В місті мені їх вистарчало. Тільки, будь ласка, не треба казати що неправильно виставленні ітд, я попробував все бо довгенько на них їздив. Більше того я б не сказав що рестайл без ксенону теж досконалі, є куди простіші марки, но штатне в них краще. І це не тільки моя думка. Хоча може дійсно не фарт мені зі світлом. Напишіть форумчани.
Бо в парі з ними, ще мають горіти показчики повороту у пів накалу, але в мене вони поки відключені в експериментальних цілях.
О, о цього я не знав!, на трасі как би цього не підмічав шось.., забираю офіційно свої слова назад про фігню впівнакала!!! некоректне висловлювання - просто не мій варіант, значить з інженерами БМВ логіка в мене одна.. хоч це радує, ху.. :ok:

Bumer
18.10.2013, 16:03:57
Ох не дурак, ох як же мене, адепта Клауса Люте, здивував 39ий кузов… він ідеальний.. в емпакеті///

OFF
придумав, намалював і керував ліпленням макету е39 Джоі Нагашіма, а Клаус Люте був головним дизайнером, розумію, що не по темі, але маленька поправка)

axel
18.10.2013, 16:09:03
Якшо задоволений, то чесно заздрю. Я свої дорестайл, відразу шліфанув, тай дефлектори там були не вигорівші ніби но на максимальних лампах результат мене не влаштовував і не тільки мене. В будь-якому положенні коректорів мені не вистарчало дальності і сили світлового потоку на ближньому. Але тут, ми напевне, маєм з’ясувати що таке добре світло. Так от якщо мені страшно їхати навіть на шв. 120-140 вночі на краківець, значить фари для мене фігові. В місті мені їх вистарчало. Тільки, будь ласка, не треба казати що неправильно виставленні ітд, я попробував все бо довгенько на них їздив. Більше того я б не сказав що рестайл без ксенону теж досконалі, є куди простіші марки, но штатне в них краще. І це не тільки моя думка. Хоча може дійсно не фарт мені зі світлом. Напишіть форумчани.
А у Вас штатний ксенон?
Бо я свої галогенові викинув, поставив штатні ксенонові і ситуація кардинально змінилася. Потім їхав відчистив і відполірував, то світло взагалі шикарним стало.

emfive
20.10.2013, 01:33:10
придумав, намалював і керував ліпленням макету е39 Джоі Нагашіма
За Нагашіма спасибі, буду пам’ятати. А хто намалював 34ту? Під адептом мав на увазі що найвдалішими -ВІЧНИМИ БМВ вважаю машини створеними під керівництвом Клауса Люте (31,32,36,34, ну і тепер знаю 39 але вона не в одному ряді з ними, ніяк) хоча завжди чомусь думав що Е34 створив він особисто (?), і Е39 кузов довго не сприймав, через призму 34тої, навіть коли його купляв то вибирав тільки розумом, хоча серце казало брати якусь 34ту на фулі. Але от 22 жовтня буде рівно 5ть років як кермую 39тим, і скажу одне- цей кузов- БОМБА.
ПеСе. До речі, вважаю що в новому поколінні 3ї,5ї, і головне 6ї серії відновився ДУХ «лютих» БМВ, проблема тільки в їхній неатлетичній «повнуватості»…
А у Вас штатний ксенон?
axel, На жаль нештатний, вже давно я поставив звичайний (з якісних) ксенон на ближнє і отримав по світлу те що хотів, але недавно його зняв ібо почалися глюки зі світлом, підключив галогени назад -глюки зникли. Як мені пояснили проблема в блоці світла LCM – здихає він на ксеноні. Тому можливо зараз попробую шукати рестайловий LCM, хоча це той ще менінгіт з перепрошивками плюс думаю до нього все таки треба штатний ксенон. Напевне десь тут і виникли думки про DRL світлодіодний..

bmwe36petro
20.10.2013, 22:20:09
Досить доступна та лаконічна стаття про ДХВ (DRL):
http://www.drive2.ru/users/atas27/blog/4062246863888319547/

WINN3R
18.08.2016, 15:12:34
emfive, в Е39 нічого колхозити не треба. Вони вже там передбачені, їдеш до фахівців, підключають комп'ютер і вуаля (http://bmw-club.lviv.ua/attachment.php?attachmentid=50000&d=1378575051).

на Е36 треба лише докупити реле. (70 евро нове) і тоді буде ця опція.

Сорі за підйом старезної теми, але можна більше інфо про реле і включення опції? Бо по пошуку в гуглі дає лише китай-хлам

BMWheelman
18.08.2016, 16:21:20
шоб купити правильне реле, треба звернутись до людей, які возять оригінальні деталі.
Опція гарна, але чи та краса вартує тих грошей?