PDA

Переглянути повну версію : Правопорушення на дорозі та варіанти їх вирішення


Сторінки : [1] 2 3

Vomont
17.11.2008, 17:19:32
Колеги!
Поскільки розмір штрафів за правопорушення на дорозі стали доволі високими,є пропозиція створити тему яка б відображала фактичні правопорушення (недай Бог) на дорозі та шляхи їх вирішення.
Це мені здається дасть можливість під час обговорення на форумі виробити якусь концепцію аби їх уникати в майбутньому або як себе поводити в подібних ситуаціях.

{ додано через 5 хвилин }
А є взагалі пропозиція створити рубрику "Закон"

yurakushyk
17.11.2008, 20:49:47
Я думаю булоб супер.

G-power
18.11.2008, 15:00:19
Сегодня 18.11.08 был остоновлен сотрудниками ДАИ за непристегнутый ремень безопастности. Отделался устным предупреждением;-D

augustino
19.11.2008, 09:32:29
Тиждень тому зупинили на вул.Пекарській.Повернув тудим з вул. Франка зі сторони Личаківської (Там висить знак рух тільки прямо).Зразу за поворотом полосата палочка махалась без перестанку,оскільки таких, як я було багато.Своє порушення я обгрунтував тим,що свідомо порушив,щоб об'їхати пропку на Митній, а розвернутись десь в р-ні Кн. Романа тоже величезна проблема.І тут чудо,даїшник мене відпустив за "Дякую!". Так що можна щось таке валити на намагання об'їхати пропку.
Щасливої дороги без смугастик патиків))))!

Vomont
19.11.2008, 09:42:11
Я швидше думаю що краще не "буровити" при зупинці а намагатись нормально пояснити порушення. Декотрі Даїшники на це реагують. Але як зауважив це стосується дрібних порушень,наприклад в даній ситуації з G-power,

bmwe36petro
19.11.2008, 10:06:31
В мене була подібна ситуація як з augustino, тільки порушив я на перехресті пр-ту Свободи і Гнатюка, повернув праворуч з пр-ту на Гнатюка, а там знак висить "лише прямо". Зупинили, оформили протокол і сказали що порушення не значне, тому може навіть і не прийде штраф. Було це 13-го липня 2008р. Напочатку вересня прийшла повістка в суд, я не пішов, бо попросив колегу розібратися, він сказав шо все буде ок. В пн 17-го листопада приходить постанова з суду, в якій купа помилок:
1. Ім'я та по-батькові поміняли місцями.
2. Дата народження замість 28-го написали 18-го.
3. Номер будинку 33 замість 32.
4. Постанова датована 04/09/2008, а штраф у розмірі 17грн потрібно сплатити в термін 15-ти днів з часу винесення постанови. Штамп на конверті 13/11/2008.
5. Ну і найголовніша фраза в постанові "Керуючи автомашиною марки "Фольксваген 318" номерний знак (мій написано правильно) здійснив обгін ТЗ на перехрестку, чим порушив п.14.6А ПДР.
Підкажіть які мої подальші дії мають бути?

Vomont
19.11.2008, 10:11:43
Чесно , при сумі таких штрафів я би не заморочувався.
По сьогоднішнім міркам штрафів то варто приходити в суди і давати пояснення. Тепер при допущенні таких помилок можна думаю спокійно себе виправдати.

BMW-ЮРА
19.11.2008, 10:14:00
bmwe36petro, Просто забий!Неправильно складений протокол, доказів немає.

bmwe36petro
19.11.2008, 10:18:33
Чесно , при сумі таких штрафів я би не заморочувався.
та мені не шкода тих 17грн, але обідно шо таке мені присудили як обгін на перехресті, а найголовніше мою БМВ обізвали Фольксвагеном:-/

augustino
19.11.2008, 10:23:16
а найголовніше мою БМВ обізвали Фольксвагеном
:-)))Сволочі!!!
але обідно шо таке мені присудили як обгін на перехресті
Таке буває.Даїшники часто переробляють протоколи на суттєвіші порушення,щоб дати статистику,як вони файно працювають.Мені раз замість перевищення до 20 км/год прийшов штраф на "Обгін через сплошну".І я чемно заплатив...Але обіда на них ще лишилась!

adv0kat
19.11.2008, 10:54:54
:-)))Сволочі!!!

Таке буває.Даїшники часто переробляють протоколи на суттєвіші порушення,щоб дати статистику,як вони файно працювають.Мені раз замість перевищення до 20 км/год прийшов штраф на "Обгін через сплошну".І я чемно заплатив...Але обіда на них ще лишилась!

Уважаемые, давайте не будем забывать о апеляционных судах! В случае составления сотрудником ДАИ протокола о Вашем правонарушении, Вы имеете право обжаловать этот протокол в суде. Если же суд признал Вас виновным, Вы можете обжаловать решение суда в апеляционном порядке. Не надо сломя голову бежать уплачивать штраф. При наличии 2 свидетелей Вы спокойно можете довести в суде, что протокол составлен сотрудником ДАИ неправильно - тоесть не соответствует действительности.
Для избежания выше упомянутых казусов, если уже на чёмто попались, не оставляйте свободных строк в протоколе, а зачеркните их. Это не даст возможности работникам "свистка и палки" дописать в вашем протоколе тех правонарушений которых Вы не совершали!
Удачи на дорогах!

augustino
19.11.2008, 11:03:39
adv0kat, дякую, думаю це багатьом пригодиться!

ValodjaE36
19.11.2008, 11:20:42
1. Ім'я та по-батькові поміняли місцями.
2. Дата народження замість 28-го написали 18-го.
3. Номер будинку 33 замість 32.
4. Постанова датована 04/09/2008, а штраф у розмірі 17грн потрібно сплатити в термін 15-ти днів з часу винесення постанови. Штамп на конверті 13/11/2008.
5. Ну і найголовніша фраза в постанові "Керуючи автомашиною марки "Фольксваген 318" номерний знак (мій написано правильно) здійснив обгін ТЗ на перехрестку, чим порушив п.14.6А ПДР.
Підкажіть які мої подальші дії мають бути?

Штраф дійсно не великий, але яким чином воно прийшло тобі акшо будинок переплутали? якшо ти не сплатиш штраф, потім може прийти більше стягнення та вже через виконавчу службу, там десь 64 грн. а може і більше...

BMW-ЮРА
19.11.2008, 11:42:24
Петро неплати нічого.Неправильно прийшло то чекай коли прийде 2 раз.Тобі ж прийшла повіска в суд як я зрозумів, то сходи і скажи шо ти там небув і машина в тебе не Фольцваген.

bmwe36petro
19.11.2008, 12:57:41
Я не збираюсь платити, нехай виконавці шуршать, але я дарма не пішов на суд, коли повістка прийшла, там можна було б доказати свою правоту.

Vomont
19.11.2008, 13:08:21
але я дарма не пішов на суд, коли повістка прийшла, там можна було б доказати свою правоту.
Я про це ж. Враховуючи суттєві розміри штрафів н на судах треба бути і подібного роді "ляпсуси" ДАЇшникам доводити.
Отже,перший висновок який можна зробити після обговорення - слід займати активну позицію по присутності в судах.

bmwe36petro
19.11.2008, 13:30:34
Отже,перший висновок який можна зробити після обговорення - слід займати активну позицію по присутності в судах.
Підтримую, але хіба зараз теж суди будуть вирішувати долю протоколів про правопорушення? Я чув, що лише грубі порушення та такі, що призвели до ДТП будуть вирішувати суди, а решту вирішуватиме на місці інспектор ДАІ.

Vomont
19.11.2008, 13:48:05
Любе рішення ДАЇ можна оскаржити в суді!

ValodjaE36
19.11.2008, 13:58:42
тіко тобі та скарга вилізе набагато дорожче а ніж заплатити 17 грн. я не пропоную платити за все шо скажуть просто, може бути гірше, а за суди шо я вам буду говорити, "самі гуманні"...

Vomont
19.11.2008, 14:15:14
Штрафів по 17 грн вже нема.

Castello
19.11.2008, 14:41:25
і судів вже також нема!

Vomont
19.11.2008, 14:51:09
Тобто?

adv0kat
19.11.2008, 15:09:20
і судів вже також нема!

Зато есть еще адвокаты:-))) У меня и не по таким делам усырались "хомячки":-] Главное не бздеть, а идти и обжаловать будь то просто протокол ДАИ, будь то решение суда!

adv0kat
24.11.2008, 16:22:16
Семь советов при дорожно-транспортном происшествии.



К сожалению, ни один из нас, кто постоянно или периодически садится за руль, не застрахован от аварий и любых дорожно-транспортных происшествий. Как себя вести и что делать, если авария все-таки произошла? Как правильно поступать на месте аварии, как не упустить что-либо важное, чтобы минимизировать полученный ущерб или избежать незаслуженного обвинения в вашу сторону?



Во-первых, нужно обратить внимание, что очень существенно влияет на исход разбирательства поведение водителей после аварии.



Как показывает практика, это поведение водителей можно условно разделить на несколько видов:



- водители, впадающие на месте аварии в глубокую апатию или транс. Как правило, они не участвуют в первичных следственных действиях, не участвуют в осмотре места происшествия, составления протокола;



- водители, не утратившие после аварии способности адекватно реагировать на ситуацию, однако полностью доверяющие сотрудникам ГАИ или милиции, прибывшим на место аварии. Обычно они стесняются высказать свои замечания, зачастую подписывают чистые листы протоколов. Обычно к этой категории относят неопытных водителей, впервые попавших в данную ситуацию;



- водители, пытающиеся до приезда ГАИ исказить в свою пользу обстановку места происшествия (передвинуть свою машину, убрать осколки и т.д.). Как правило, в данной ситуации, особенно в условиях стресса это не удается, и данный водитель только ухудшает свое положение;



- водители, скрывающиеся с места происшествия на своих двоих или на машине, если она не потеряла способность двигаться. Это происходит из-за страха перед ответственностью, боязни больших затрат для ремонта чужого поврежденного автомобиля. Часто водители убегают, чтобы скрыть состояние опьянения. В любом случае убегающий водитель навлекает на себя более тяжкие кары, особенно если он бросает без помощи травмированных людей. Ведь никто не может дать ему полной гарантии, что номер его автомобиля не записали и то, что именно он сидел за рулем, не видели несколько свидетелей;



- водители, избирающие логически оправданную, активную линию поведения после аварии. Такое поведение и позволяет достичь целей, упомянутых выше. Попав в аварию, постарайтесь взять себя в руки и действовать согласно приводимых далее советам, согласуясь с конкретной обстановкой.



Совет первый



От подробной и тщательной фиксации всех обстоятельств аварии зависит очень многое. В дальнейшем на основании первоначально составленных документов - протокол осмотра места происшествия, справка о ДПТ, протокол о техническом состоянии транспортных средств, схемы ДПТ, объяснения участников ДПТ, показания свидетелей и т.д. суд устанавливает связь между действиями водителей и наступившими последствиями.



Поэтому, не пытайтесь что-либо изменить в обстановке ДПТ, а наоборот принимайте все меры к наиболее полному фиксированию всех следов. Если у вас на глазах другой участник происшествия пытается скрыть следы, передвигает свою машину, убирает осколки и т.д., попытайтесь вначале мягко образумить его, а если это не получается, обратите на это внимание свидетелей и с помощью подручных предметов обозначить первоначальное расположение убранных вещественных доказательств.



Потребуйте от работников ГАИ зафиксировать в протоколе осмотра места происшествия буквально все, что по вашему мнению может относиться к делу: место столкновения автомобилей, их взаимное расположение после аварии, разметку дороги и ее видимость, светофоры и дорожные знаки в месте аварии и их исправность и видимость, видимость в месте аварии и освещение, состояние дороги и погода, следы торможения, предметы, лежащие на дороге, техническое состояние автомобилей. Все следы и знаки, предметы должны быть привязаны к местным предметам - линии разметки, обочины, к домам, телеграфным или осветительным столбам и т.п.



Обратите внимание составляющих протокол на техническое состояние автомобиля "обидчика" - известно много случаев, когда один из водителей доказывал свою невиновность из-за того, что на другом автомобиле не были установлены предусмотренные заводом зеркала заднего вида или, например, не работали указатели поворотов, стоп-сигналы, была совершенно лысая резина и т.п.



Совет второй



Очень серьезно отнеситесь к составлению на месте ДПТ первоначальных документов, требуйте от работников ГАИ их подробного составления.



Например, не допускайте таких общих фраз, типа: "помято левое крыло". Такую фразу лучше описывайте так: "левое крыло смято с разрывом металла, разбит подфарник, установленный на крыле, треснуло стекло на передней левой фаре, под крылом разломан пластмассовый защитный чехол, погнуты рулевые тяги переднего левого колеса, лопнул пластмассовый бампер..., возможны другие скрытые дефекты в поврежденной части автомобиля".



Чем больше вы напишите, тем больше ваши шансы получить полную материальную компенсацию за аварию. По первой записи вы получите компенсацию только за ремонт крыла, а по более подробной - за все, тем более вы оставляете за собой право на дополнение дефектной ведомости, указав возможность наличия других повреждений, не замеченных сразу на месте аварии.



Внимательно прочитайте все документы перед тем, как их подписать, если с чем-то не согласны, смело пишите свои замечания - это ваше законное право.




Совет третий



До того, как приедут гаишники, постарайтесь сами среди собравшихся зевак или остановившихся за вами водителей найти людей, которые видели аварию в динамике, а не ее последствия.



В некоторых случаях посулите этим людям компенсировать все их затраты по явкам в ГАИ или в суд в качестве свидетелей, запишите их ФИО, телефоны, адреса. Эти сведения сохраните у себя, а копию передайте гаишникам для внесения в протокол.



ГАИ тут же предложит пройти обследование на алкоголь, ни в коем случае не отказывайтесь, но требуйте освидетельствования в медицинском учреждении. Если второй водитель отказывается от освидетельствования, проследите, чтобы гаишники это занесли в протокол.



Если ваш обидчик явно пьян, требуйте, чтобы это также занесли в протокол (что у него явные признаки опьянения - запах, нетвердо стоит на ногах, невнятная речь и т.д.). Причем заручитесь несколькими свидетелями этого, а то в жизни бывает, что на следующий день этот человек принесет справку, что он был совершенно трезв, ведь ее можно купить у знакомого врача.





Совет четвертый



Как правило, не вступайте в перепалку с представителями ГАИ на месте аварии. Помните, что все, с чем вы не согласны, вы можете внести в составляемые документы.



Если вы считаете, что сотрудники ГАИ или милиции действуют незаконно или неправомерно, то ваши замечания также внесите в протокол ДТП а затем обжалуйте эти действия в вышестоящем управлении ГАИ или в прокуратуре.



После проведения освидетельствования на алкоголь, гаишники предлагают написать участникам ДТП собственноручные объяснения. Отнеситесь к этой бумаге наиболее серьезно, думайте над каждой строчкой, каждой формулировкой. Это первоначальное объяснение, как правило, самое верное и его затем трудно опровергнуть. Не допускайте неточных цифр, слов. Не применяйте фразы, допускающие двойное трактование или неоднозначность.



Совет пятый



Если у вас есть возможность, сразу после аварии вызовите по телефону опытного в подобных делах друга, знакомого, коллегу по работе для оказания вам помощи при оформлении всех протоколов. Желательно, чтобы он немедленно приехал до прибытия ГАИ и выступил в качестве свидетеля с вашей стороны, подсказывал вам необходимые действия.



На основании первичных материалов принимается решение об отказе или возбуждении уголовного дела. Если уголовное дело возбуждено, то оно передается из ГАИ в следственные органы МВД. Срок предварительного расследования - до двух месяцев. Если за два месяца его не завершили, например из-за сложных экспертиз, следствие продлевается районным прокурором на один месяц.



Дальше следствие продлевается только в исключительных случаях более высоким начальством. Если в происшествии обвиняют вас, то желательно, чтобы вы сразу пригласили адвоката, специализирующегося на ведении дел по автотранспортным происшествиям, особенно это необходимо, если нанесен очень крупный материальный ущерб или есть раненые и погибшие.



Квалифицированный адвокат поможет вам минимизировать сумму выплат, понести более легкое наказание. Если же вы пострадавший, то стоимость услуг адвоката вам все равно потом компенсирует виноватая сторона после суда.



Совет шестой



Если на вас завели уголовное дело, адвоката нанимайте немедленно. Дело для ознакомления перед судом вам должны предоставить в подшитом и пронумерованном виде. Закон не ограничивает для вас время ознакомления с делом, а хороший адвокат может добиться дополнительных экспертиз и исследований, которые могут сыграть вам на пользу.



Несомненно, что потерпевший также фигурирует в деле и не меньше обвиняемого заинтересован в исходе дела. Главный интерес потерпевшего - добиться полного возмещения материального ущерба, причиненного ему в результате аварии. Гражданский иск может быть заявлен потерпевшим на любой стадии предварительного расследования и до начала следствия.



Он должен содержать подтвержденные ксерокопиями документов все сведения о понесенных убытках из-за действий обвиняемого, например:
- калькуляция на ремонт вашего автомобиля от независимой оценочной формы,
- счет за фактически выполненные ремонтные работы (фактические затраты),
- счет за услуги, оказанные адвокатом,
- счет за услуги, оказанные юридической консультацией,
- счет от транспортной формы за транспортировку поврежденного автомобиля к месту постоянной стоянки а затем в ремонтную мастерскую,
- квитанции о посланных телеграммах с уведомлением обвиняемому,
- квитанции об уплате госпошлины, квитанции о ксерокопировании документов, справку с места работы о ежедневном заработке и о количестве дней, потраченных для ремонта и хождения по судам и т.д.



Подлинники документов вы предъявляете в суде по мере необходимости. И еще, не надо особо жадничать. Вряд ли обвиняемый хотел разбить сознательно вашу машину, пострадал он же тоже. Поэтому подавать еще что-либо на моральный ущерб неэтично, а вот полного возмещения ваших материальных потерь необходимо добиваться.



Совет седьмой



На всех этапах разбирательств ведите себя честно и достойно. Помните, что любые ваши противоправные действия могут вызвать адекватную реакцию. Например, если вы изрядно помяв чужую машину, удрали с места происшествия, не удивляйтесь, что через день - два к вам домой явиться ее владелец с претензиями, а если вы его послали куда подальше, то еще через пару дней вы увидите, что ваша машина стоит на привычном месте вся раскуроченная.



Если вы послали к "обидчику" бандитов для разборки, выбивания денег, то такая же банда может прийти и к вам и переломать ноги вам или вашей жене. Поступайте в отношении оппонента точно также, как вы хотели, чтобы поступали с вами. Действуйте всегда строго официально и по закону.



Такие действия уважают все, даже самые отпетые бандиты. Если авария произошла, и ущерб на ваш взгляд велик, не верьте обещаниям "обидчика" расплатиться потом, предложениям разобраться без ГАИ, оплатить ремонт прямо на месте и т.д. А то впоследствии может оказаться, что ремонт стоит гораздо дороже, чем вам заплатили на месте аварии или виновник аварии на следующий день заявляет вам в глаза, что впервые вас видит, или вдруг противная сторона приводит на следующий день кучу свидетелей, которые якобы все видели и вы из пострадавшего превращаетесь в обвиняемого.



Учтите также, что далеко не всякая мастерская возьмется ремонтировать вашу машину без справки об аварии из ГАИ.



Только в самых простых случаях, когда материальный ущерб минимален, неисправность можно быстро устранить своими силами (например, заменить разбитую фару) и вам предлагают с лихвой компенсировать весь ущерб на месте, можно разойтись миром, без гаишников. Если деньги предлагаете вы и у вас их согласны принять, то обязательно возьмите у пострадавшего расписку о том, что он взял от вас деньги и больше не имеет к вам никаких претензий.

ValodjaE36
26.11.2008, 09:39:27
то обязательно возьмите у пострадавшего расписку о том, что он взял от вас деньги и больше не имеет к вам никаких претензий.
Один вопросик росписка должна иметь форму, паспортные данные всех участников и свидетели должны расписаться...???

adv0kat
26.11.2008, 10:51:42
Один вопросик росписка должна иметь форму, паспортные данные всех участников и свидетели должны расписаться...???

В расписке достаточно указать при каких обстоятельствах были переданы деньги. Так как паспорт гражданина Украины не каждый возит с собой, обязательно указать серию техпаспорта и прав (кому передаются деньги) (укажите и свои координаты) также подписи двух свидетелей (в присутствии которых передаются деньги, их координаты).

ValodjaE36
26.11.2008, 11:32:25
adv0kat, - большущие спасибо за советы, а их семь, и они очень грамотно даны...:-)))

bmwe36petro
18.12.2008, 09:06:27
І так, вчора, чи то вже сьогодні близько 01:30 на Левандівці по вул.Сяйво мене впіймали на ВІЗІР зі швидкістю 65км/год (знак 40), штраф від 235грн до 340грн, домовився за 150грн без протоколу, менше ніяк не хотіли, мов ше хакерам треба дати, шоб стерли запис і т.д.:-/

LEgEnDA
18.12.2008, 10:32:56
bmwe36petro, шось мені здається шо яшо вони зупинили то є пронент шо візьмуть взятку, інакше вони той протокол скласти можуть самі і прислати лист

bmwe36petro
18.12.2008, 10:40:38
інакше вони той протокол скласти можуть самі і прислати лист
LEgEnDA, в темну пору доби номер не видно, а коли тебе зупиняють, то знімають аж до повної зупинки.

augustino
18.12.2008, 11:06:45
bmwe36petro, уроди,вони просто бачатьщо тобі вигідніше їм дати 150 чим платити 250 офіційно,тому і валять такі "тарифи",а обгрунтовують своїми хакерами.ДИБІЛИ!

ValodjaE36
18.12.2008, 11:28:50
Так... поворот на вул. Хуторівці біля продовольчого Шувара, на перетині з пр.Червоної Калини рухаючись зі сторони наукової, НЕ МОНА повертати наліво, такий поворот обійшовся без протоколу у 50 грн...

bmwe36petro
18.12.2008, 11:31:37
Колега по роботі вчора повернула з пр-ту Свободи на Гнатюка, штраф 250грн (офіційно), домовитись не вийшло...

ValodjaE36
18.12.2008, 11:37:33
Там купа народу, не хотять вони там домовлятись...
але мене там теж нахватили, ще коли були перші рейди та відбирання посвідчень - повезло, знайомства допомогли та 20 у.о.8-)

Vomont
18.12.2008, 11:37:40
На рахунок Шувару дякую,поскільки я завжди повертаю саме так,навіть не знав. А що там є якісь знаки?

augustino
18.12.2008, 12:00:23
Best Mashine Wolodya, я не пам'ятаю там ніякого знаку крім "Дати дорогу"

bmwe36petro
18.12.2008, 12:12:40
ValodjaE36, я теж шось не зовсім зрозумів де саме не можна наліво повертати.

augustino
18.12.2008, 12:20:59
bmwe36petro, На тому дурному перехресті перед самим верхнім Шуваром,якщо їхати зі мторони Стрийської.Я правильно зрозумів?

Just be
18.12.2008, 12:28:29
Колега по роботі вчора повернула з пр-ту Свободи на Гнатюка, штраф 250грн (офіційно), домовитись не вийшло...
колись тоже там весь час повертав, після штрафів їзджу через дорошенка і виїзжаю до пузатої хати.

Я шось тоже не вкурив на рахунок шувару, весь час там повертав на сихівський міст .. знаків вроді нема, крім виїзд на головну.

ValodjaE36
18.12.2008, 13:37:15
Так, то біля верхнього Шувару, я заплатив... (((
Тре буде глянути, самому...

{ додано через 22 хвилини }
Знаку немає, є тілько уступи дорогу)))
всіх перепрошую, сам попався на постанову... не уважний був(((

CityCat
18.12.2008, 16:58:11
Кабмин утвердил порядок изъятия документов у водителей (http://podrobnosti.ua/auto/2008/12/18/572678.html)

Vovchik
20.12.2008, 20:25:23
мене сьогодні тормознули в Старому Самборі.
Якийсь гаїшник подзвонив і сказав, що я на пішохідному підібрав людину.
мене тормознули, підїхав якийсь на посту, якийсь на цивільній підїхав щось сказав і почали катати протокол, сказали що він має фотографію, в процесі сказали що про візір тільки мріють....
я в протоколі написав що з протоколом не погоджуюсь,не порушував, правоту доведу у суді. дали копію протоколу, і постанову, що якщо я їх рішення не оскаржу в суді або прокуратурі на протязі 15 днів, то там буде штраф + пеня. а на другій стороні квитанція на сплату, може передумаю :-)))
свідки не підписалися, бо не було. буду в прокуратуру писати в понеділок. подивимося що вийде.
на фотоапараті не видно машина рухається чи стоїть, подруге, він не сертифікований, як має бути і швидкість не пише .....
про подальші події напишу :)

Vomont
21.12.2008, 00:17:58
Тобто вони тебе зфоткали з приватного фотоапарату?

Vovchik
21.12.2008, 00:51:59
Best Mashine Wolodya, так казали, а чи сфоткали дійсно незнаю (:

bmwe36petro
21.12.2008, 22:41:13
Во піндоси, вже так почали нагліти...
Моєму знойомому пришов шраф 250грн за неправильну парковку, сфоткали машину, так що дивіться акуратно паркуйтесь, вас знімають.

Vovchik
21.12.2008, 23:21:27
цікаво чи зможуть довести що машина стояла ???!!!
бо я зупинився на пару секунд і поїхав далі (:, на фото мало бути видно що двигун працює, а з якою швидкістю рухається і чи рухається ?????

ValodjaE36
22.12.2008, 11:33:28
Вони починають людей на понт брати, а вось ти їм взяточку даш...:-[
пісюни вони(:

augustino
22.12.2008, 11:58:13
пісюни вони
Не то слово!

BMW-ЮРА
22.12.2008, 16:46:56
Vovchik, полюбому пиши скаргу на тих балбєсів.Надіюсь ти їх реквізити взяв!

CityCat
22.12.2008, 17:20:27
Сьогодні ДАЙці почали полювання на талони ТО на новий період.. Всі мають їх?

bmwe36petro
22.12.2008, 18:17:22
В мене 2009, то вроді до літа нормально.

Vomont
22.12.2008, 22:32:44
Мля, вчора з дитиною ходив в цирк. Припаркуватися ніде,заїхав на площадку біля цирку а там ще купа машин. Вихожу з цирку дивлюсь а тут вже Даішники намалювались. Саме головне чогось поміж машинами почали ходити. Що вони там робили?може і фоткали за неправильну парковку. А там реально машин 40 стояло. Так що теж напевно чекаю на фото з штрафом.

Vovchik
23.12.2008, 13:53:26
Vovchik, полюбому пиши скаргу на тих балбєсів.Надіюсь ти їх реквізити взяв!

їх дані не записам, але маю копію протоколу, вони зобовязані надати, говорив сьогодні з даїшніком знайомим, він казав, що не мають права фоткати на приватний фотік, тим більше без підпису свідків :-)))

BMW-ЮРА
23.12.2008, 22:07:17
Vovchik, ну свідки в них свої є завжди, якшо треба.

Just be
23.12.2008, 22:11:46
ну свідки в них свої є завжди, якшо треба.
в 99% випадках це таксісти яких смикнули, а щоб їх не чіпали готові підписати всьо що хочеш.

Vovchik
23.12.2008, 23:29:14
Vovchik, ну свідки в них свої є завжди, якшо треба.
в 99% випадках це таксісти яких смикнули, а щоб їх не чіпали готові підписати всьо що хочеш.
у протоколі пусті графи, вони ж копію дали :)

ValodjaE36
24.12.2008, 09:23:41
Не тре ставити машини на тротуарах, от біля нашої роботи, ходить жінка з фотічом та фотає все, що погано стоїть((( а потім штрафи приходять додому... ми то розуміємо, що реально ніде поставити, а їм пофігу...:-? як на них управу знайти, поставиш далеко від себе, можуть вікно розбити та мафан витягнути або щось цінне, а платних парковок критично мало, і що нам робити???

realnero
25.12.2008, 10:47:48
Сегодня пришёл мне штраф за неправильную парковку.... но машину эту я продал 1,5 года назад по доверенности.... надо искать копию доверенности и слать хз куда назад письмо, кто-то с таким уже стыкался?

Кста штраф прислали рекомендованым письмом под росписку ;) умные они стали уже.

Just be
25.12.2008, 10:54:25
realnero, от ти і відчув мінус довіреності :)

Кста штраф прислали рекомендованым письмом под росписку ;) умные они стали уже.
так вроді було з самого початку.

bmwe36petro
25.12.2008, 11:16:31
так вроді було з самого початку.
та ніфіга, мені ніколи рекомендованим не присилали, завжди звичайним і з великим запізненням...

Just be
25.12.2008, 11:31:27
та ніфіга, мені ніколи рекомендованим не присилали, завжди звичайним і з великим запізненням...
я мав на увазі після введення нових штрафів ..

realnero
25.12.2008, 11:35:08
Ну так как это теперь решить то? копию доверенности допустим я найду, и что дальше?

adv0kat
25.12.2008, 12:11:13
Сегодня пришёл мне штраф за неправильную парковку.... но машину эту я продал 1,5 года назад по доверенности.... надо искать копию доверенности и слать хз куда назад письмо, кто-то с таким уже стыкался?

Кста штраф прислали рекомендованым письмом под росписку ;) умные они стали уже.

Садись и срочно пиши вот такую телегу:


Начальнику ____________________ДАІ _УМВС України у ____________
(Підставити назву органу ДАІЮ посадовими особами якого винесено постанову)


Стосовно постанови ___________________________________
______________________________________________________
(Вказати дані співробітника ДАІ, який виніс постанову, – прізвище, ініціали, посаду, дату винесення постанови)

У справі про адміністративне правопорушення,
Передбачене ч.___ ст.____ КпАП України,
(Підставити частину та статтю КпАП, за якою складено адмінпротокол)


ЗАЯВА.


Стосовно зазначеної постанови можу у порядку ч.2 ст.14-1 КпАП УКраїни повідомити таке.
У вказаний у постанові час у вказаному місці я зазначеним автомобілем не керував.
Я, дійсно, є власником зазначеного автомобіля. Проте сам транспортним засобом не керую.
Даний транспортний засіб мною було передано за дорученням (продано по дорученню)________________________________________________________________________ (підставити дані особи, яка керує транспортним засобом).
Доручення оформлено ________________________________________________________________________ (підставити дані, коли та у якій нотаріальній конторі (у приватного нотаріуса) було оформлено доручення.
Копію доручення додаю.
Право керування зазначеним транспортним засобом мають такі особи та на підставі таких документів: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (підставити дані осіб, які керують транспортним засобом, та реквізити документів, якими їм надано це право, - записів у реєстраційні документи, тимчасових реєстраційних талонів, довіреностей тощо).
Хто саме з цих осіб знаходився за кермом транспортного засобу у зазначений момент, мені невідомо, а про наявні обставини я повідомляю Вас.
У зазначений у постанові час я автомобілем не керував, так як він відчужений іншій особі.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.14-1 КпАП України,

ПРОШУ:

Зупинити виконання зазначеної постанови до моменту встановлення особи, яка вчинила правопорушення.

„____”__________ 20__р.

(Підпис)

Vovchik
25.12.2008, 12:12:15
класно, я щось такого плану на прокуратуру написав, буду чекати відповіді

realnero
25.12.2008, 12:17:57
adv0kat, риспект!!! Большое спасибо, а сколько дней у меня есть на отправку этого письма, потому как надо найти теперь ещё доверенность. И куда это отправлять? туда же откуда и пришло?

adv0kat
25.12.2008, 12:23:32
realnero, у тебя по закону есть 10 дней чтоб: либо обжаловать это, либо написать такую телегу начальнику ДАИ Украины у Львовской области. Как только они получат твоё заявление, они приостанавливают его действие до момента обнаружения нового владельца.
Лично мой совет: напиши заявление и отвези его собственно в отделение ДАИ, чиоб не терять время на почту. Они должны его зарегистрировать!

realnero
25.12.2008, 12:29:36
adv0kat, Спасибо за советы.... на днях буду решать это.

bmwe36petro
25.12.2008, 12:32:09
realnero, і звіт не забудь викласти;-)

realnero
25.12.2008, 15:03:43
Да вот завтра хочу заняться этим делом... Только вот в какое управление ГАИ ехать то? На Городоцкую?!

Just be
25.12.2008, 15:29:56
Только вот в какое управление ГАИ ехать то? На Городоцкую?!
думаю що туда.

Vomont
25.12.2008, 21:37:13
Здесь без разницы. Вези на Городоцкую и там зарегистрируй.

realnero
29.12.2008, 13:11:09
Вообщем ездил я на Городоцкую 124, кабинет 19. Сидит там 5 ментов и ваяют эти протоколы, снял копию своих прав, заяву по образцу "Адвоката" (за что ему огромный риспект, менты дажи подофигели чуток от такой заявы), протокол, фото и копию доверенности показал. Повтыкали на всё это, порасказывали мне что как х..во что машина по доверенности, оставил им эти доки и поехал назад.... вот только херово что они базы не ведут и в следущий раз опять штраф на меня придёт.... правда в этом случае просто онулирую доверенность - пусть переоформят машину.

Вроде всё порешалось мирно. Всем спасибо за советы.

Just be
29.12.2008, 13:32:05
правда в этом случае просто онулирую доверенность - пусть переоформят машину
А це дасть тобі ? В того кому ти продав машину, на руках є довіреність і він не взнає що ти її анулював.

BMW-ЮРА
29.12.2008, 15:21:46
Just be, повністю згідний, уговор дороже денег!

realnero
29.12.2008, 17:18:19
А це дасть тобі ? В того кому ти продав машину, на руках є довіреність і він не взнає що ти її анулював
Если анулировать доверенность то нотариус сам оповестит ГАИ про то что доверенность анулирована, а владельцу я и так скажу что или переоформишь или я онуляю доверенность.

Just be, повністю згідний, уговор дороже денег!
Мы не договоривались при продаже что его штрафы будут ко мне приходить и я должен с этой х..нёй ездить в ГАИ каждый раз.

Just be
29.12.2008, 17:23:14
Если анулировать доверенность то нотариус сам оповестит ГАИ про то что доверенность анулирована, а владельцу я и так скажу что или переоформишь или я онуляю доверенность.
Я не то мав на увазі, я про то чи будуть провіряти дайці (якщо його зупинять) чи його довіреність дійсна, точніше чи не анульована ? Наскільки я знаю то вони дивляться щоб прізвища співпадали і термін не вийшов.

realnero
29.12.2008, 17:41:05
Just be, нотариус сам оповестит ГАИ про то что доверенность анулирована и соответственно ГАИцы будут знать и если увидят машину то остановят её сразу же, это как при подаче в розыск я так понимаю.

Just be
29.12.2008, 17:49:43
соответственно ГАИцы будут знать и если увидят машину то остановят её сразу же, это как при подаче в розыск я так понимаю.
ти уявляєш скільки то повинно бути макулатури, щоб вписати всіх тих хто відізвав довіреності, заявив про угон ? І воно повинне бути весь час перед очима, щоб побачивши її зразу зупинити. А якщо брати по цілій Україні тоді як ? Я думаю, що там не все так просто, і вилізе воно тоді коли він захоче зробити ТО або ще якісь дії які звязані з перевіркою.

Anesteziolog
29.12.2008, 18:15:09
Якщо він дасть заборону на довіреність то власник не зможе зняти машину з обліку, 1.5 року пройшло а довіреність напевно на 3 роки була, і тому йому прийдеться шукати власника і з ним вирішувати то питання, або треба подати машину в розиск)) тоді власник точно переоформить скоро машину, але розиск переважно виявляється коли даішники зупиняють машину і перевіряють по базі що буває дуже рідко, тому всерівно машина по довіреності- трошки проблем...

realnero
29.12.2008, 19:20:01
ти уявляєш скільки то повинно бути макулатури, щоб вписати всіх тих хто відізвав довіреності, заявив про угон ?

Мне гайцы сказали так сделать если хочу чтоб машину быстро переоформили, я думаю с новыми штрафами это теперь отработанная операция. Сам я этого не выдумывал, а доверенность до 2010года.

adv0kat
10.01.2009, 13:13:27
вот только херово что они базы не ведут и в следущий раз опять штраф на меня придёт.... правда в этом случае просто онулирую доверенность - пусть переоформят машину.

Они все ведут, рыться им было просто лень! С 2009 года всем кто ездил по доверености прийдется делать временный регистрационный талон, это даст возможность ДАИ следить кто конкретно управляет ТС поскольку 45% автомобилей ездят (либо были проданы) по доверености.

Solidol
10.01.2009, 18:45:46
соответственно ГАИцы будут знать и если увидят машину то остановят её сразу же, это как при подаче в розыск я так понимаю.
ага, як би не так, їм то все пофігу, я колись років зо пять їздив на авто яке значилось в угоні (сам відшукав а менти поклали знімати з розшуку), так за весь
час тільки один раз нарвався на "бдительность" і то на кордоні - не випускали з
України

BMW-ЮРА
23.01.2009, 21:27:45
Как не платить за нарушения ПДД

Новые правила действуют и ГАИ собирает небывалые «урожаи» штрафов. Мы решили разобраться, как можно бороться с жадностью гаишников и найти «дыры» в существующих правилах.


Итак, разберем несколько способов, как можно избежать ответственности за нарушение ПДД. За непристегнутый ремень по новым правилам следует заплатить штраф в размере 51-85 грн. Однако есть способ избежать наказания, ведь согласно правил, ремнем безопасности необходимо пользоваться при движении, а когда автомобиль остановлен, быть пристегнутым необязательно. Всегда можно ответить, что во время движения транспортного средства ремень безопасности был пристегнут, а отстегнуть его пришлось в момент остановки, для того чтобы достать документы пока сотрудник ГАИ шел к автомобилю.

Также сейчас стало популярным ездить с заляпанными номерами для защиты от камер фото- и видеофиксации. За умышленное скрытие номеров можно заплатить 255-340 грн штрафа. Однако и в этом случае можно «выкрутиться». Ведь в нашем случае наказывать за нечитаемые номера нельзя, так как отсутствует вина водителя. Но Правила дорожного движения нашей страны все-таки запрещают управлять транспортными средствами с нечитаемыми номерными знаками. Итак, что же делать, если все же остановили. Необходимо сослаться на плохие погодные условия и просто протереть номерной знак. В таком случае у инспектора не будет оснований выписывать штрафную квитанцию.

Самое распространенное нарушение у нас в стране - это, пожалуй, превышение скорости. За быструю езду, согласно правил, придется выложить от 255 до 680 грн. Прежде всего стоит отметить, что водитель не должен доказывать свою невиновность, а скорее наоборот, инспектор должен доказать вину водителя. При этом сотрудники ГАИ должны предоставить неопровержимые документальные доказательства не только вины водитель, но и самого факта совершения им нарушения. Если же это не будет доказано, то водитель автоматически не может привлекаться к административной ответственности. Обычный радар не выдает никаких документальных подтверждений, какого именно автомобиля была измерена скорость. Следовательно, его показания не могут служить доказательством. В случае, если инспектор все-таки выпишет постановление об уплате штрафа, его можно легко обжаловать в суде. Хуже обстоят дела, если гаишник предъявит фотографию автомобиля на спецприборе. В этом случае избежать наказания очень сложно.

Одно из нововведений - камеры фото- и видеофиксации, работающие в автоматическом режиме. Сотрудники ГАИ обрабатывают полученные от них данные и почтой рассылают квитанции на оплату. Вся фишка в том, что квитанция приходит заказным письмом, и покуда получатель не распишется о его получении, оно может лежать на почте хоть целую вечность, пока его не отправят обратно в ГАИ. Вывод прост - не стоит ходить на почту за заказными письмами.

Если на дороге гаишник поймал автомобилиста «за руку» и все-таки выписал постановление об оплате, не стоит сразу идти в банк и жертвовать деньги на благо любимых гаишников. Любое постановление, выписанное сотрудником ГАИ, можно обжаловать в суде. Причиной обжалования можно назвать отсутствие доказательств нарушения (как в случае с превышением скорости), неправильную установку дорожных знаков (несоответствие государственным стандартам Украины), ненадлежащее состояние дорожного полотна и другие факторы, вынудившие отступить от Правил дорожного движения.

Есть еще один способ - просто не платить. Дело в том, что несмотря на угрозы двойного увеличения суммы штрафа, этот механизм еще не проработан. Более того, заявления гаишников о том, что все штрафы придется уплатить при прохождении техосмотра, не имеют под собой ни каких оснований. Пройти техосмотр может любой человек, имеющий доверенность на автомобиль. Также стоит обратить внимание на крайне нестабильное экономическое положение в стране, не исключено, что через год или два нынешние суммы штрафов окажутся просто символическими.

Anesteziolog
27.01.2009, 23:34:53
adv0kat, Скажіть будь ласка чи правомірно буде і надалі їздити без талона тільки з довіреністю, адже на сайті є стаття згідно якої є закони,конституція перелічена і юридично все грамотно що талона не потрібно. Чи існують якісь юридичні закони на талон, які шанси оскаржити якщо винесений протокол про те що нема талону...... Можливо хтось знає- зараз видають нотаріальні контори довіреність, вона є дійсна?

bmwe36petro
28.01.2009, 08:40:25
Чи існують якісь юридичні закони на талон, які шанси оскаржити якщо винесений протокол про те що нема талону
Anesteziolog, в мене знайомий працює в суді. Недавно він мав випадок, коли водій приїхав і хотів написати апеляцію на рахунок штрафу за відсутність талона, звичайно йому сказали, що дядьку, яка апеляція, в правилах чітко написано, що має бути, але той водій вказав на інший пункт закону (який я не памятаю, бо не юрист), на що мій знайомий відкрив очі і реально вони виграли апеляцію. Короче є якась дірка в законодавстві, надалі її мають усунути, а наразі (я так чув) є розпорядження за тимчасові талони протоколи не писати.

Vomont
29.01.2009, 20:12:56
Короче є якась дірка в законодавстві
Від цього може бути дірка в гаманці.

adv0kat
05.02.2009, 10:30:47
adv0kat, Скажіть будь ласка чи правомірно буде і надалі їздити без талона тільки з довіреністю, адже на сайті є стаття згідно якої є закони,конституція перелічена і юридично все грамотно що талона не потрібно. Чи існують якісь юридичні закони на талон, які шанси оскаржити якщо винесений протокол про те що нема талону...... Можливо хтось знає- зараз видають нотаріальні контори довіреність, вона є дійсна?

Временные регистрационные талоны, в соответствии с Правилами государственной регистрации и учёта автомобилей…, существуют двух видов. Первый выдаётся на основании доверенности или иного документа, которым данному лицу предоставляется право управления, пользования или распоряжения транспортным средством. И здесь необходимо помнить, что фактически речь в таком случае идёт о необходимости регистраии данного документа в органах ГАИ. Что говорит об этом закон? Ст.210 ГК устанавливает, что государственная регистрация сделок обязательна только в случаях строго устиановленных законом. Для данного случая регистрировать договор в ГАИ или же получать временный регистрационный талон (что практически одно и то же) никакой закон не требует. Это требование содержится только в указанных Правилах, являющихся подзаконным актом, утверждённых Кабмином. Между тем, ст.8 Конституции Украины устанавливает преимущественное действие закона при противоречиях, а ст.19 Конституции – право действовать только в пределах, способом и в порядке, установленных законом (а не подзаконными актами) для должностных лиц органов государственной власти, и возможность обязывания гражданина к совершению каких-либо действий только на основании закона, а не подзаконного акта. Положения Постановления Пленума Верховного Суда Украины от 1.11.11996г. «О применениее Конституции Украины при осуществлении правосудия» также устанавливают необходимость для суда при рассмотрении дела определять соответстве закону подзаконных актов и, в случае противоречий, руководствоваться только положениями закона. Таким образом, обязательной силы требование получения временного регистрационного талона к доверенности или иному документу не имеет. К тому же ст.126 ч.3 КоАП предусматривает наказание за управление транспортным средством вообще без документов, а не именно без такого талона. Поэтому отсутствие временного талона при наличии, например, доверенности не может быть основанием для ответственности водителя.

volmv
13.02.2009, 11:35:50
Від цього може бути дірка в гаманці.

кажу чисту правду!!! в суботу був в МРЕО!!! колЄги В "ФОРМІ" сказали, що в цілій УКРАЇНІ тимчасових талонів НЕ МАЄ!!!LOL
І В НАЙБЛИЖЧІ ПЕРІОДИ НЕ ОЧІКУЮТЬСЯ!!!8-P німа дєнєг в государствє!!!
так що я всім кажу, що це їхні "даішників" проблеми!!!:PP

ValodjaE36
13.02.2009, 11:56:29
кажу чисту правду!!! в суботу був в МРЕО!!! колЄги В "ФОРМІ" сказали, що в цілій УКРАЇНІ тимчасових талонів НЕ МАЄ!!!
І В НАЙБЛИЖЧІ ПЕРІОДИ НЕ ОЧІКУЮТЬСЯ!!! німа дєнєг в государствє!!!
так що я всім кажу, що це їхні "даішників" проблеми!!!
volmv оффлайн
тепер я даю дупля, чого вони в мнене за талон не питаютьROTFL
напридумували, а реалізувати негодні:-]

Бан
13.02.2009, 12:14:53
я вот права забрал. 2550 мля...
воздержитесь от спиртного за рулем :-(

bmwe36petro
13.02.2009, 13:02:13
volmv, ValodjaE36, Тимошенко вже відмінила тимчасові талони, думав шо всі вже вкурсі, читайте тут (http://www.autocentre.ua/news/Law/21586.html)

ValodjaE36
13.02.2009, 13:18:03
я вот права забрал. 2550 мля...
воздержитесь от спиртного за рулем
Ну я ті поздоровляю:пиво:, правда сума штрафу кусюча:-o
але воно того варте інакше б не забирав:-]

adv0kat
13.02.2009, 14:05:14
volmv, ValodjaE36, Тимошенко вже відмінила тимчасові талони, думав шо всі вже вкурсі, читайте тут (http://www.autocentre.ua/news/Law/21586.html)

Не торопитесь!!! Во первых, еще никто ничего не отменял.
1. Для того чтоб отменить это требование (получение временного регистрационного талона) нужно внести изменения в постановления Кабинета Министров Украины «Об утверждении Правил государственной регистрации ТС» и в Правила дорожного движения.
2. Пока еще никто не вносил и не принимал никаких изменений, как вывод - действуют старые требования.

Это пока что всего лишь слова Премьер-министра, пока не будут приняты изменения в законодательную базу - будут действовать старые правила(:

bmwe36petro
13.02.2009, 15:11:28
adv0kat, це зрозуміло, але при відсутності бланків у МРЕВ ДАІ, можна сміло посилати нах будь якого даїшника, хоча думаю вони і не будуть оформляти протоколи за дане порушення, хіба на лоха попадуть, який дасть на лапу пару рублів.

ValodjaE36
14.02.2009, 12:16:48
Вони зарас на талони навіть і не дивляться, вчора на пр. Шевченка зупинив, так на талон навіть не глянув:-] значить знають, що немає чого стібатись за нього...

Yura
15.02.2009, 23:16:35
Недавно меня остановили перед кольцом возле нового ЦУМа - типа не пропустил пешехода на переходе. Я сказал, что не создавал пешеходу помехи, и предложил написать протокол. После пары минут пререканий был отпущен.
Вопрос для знатоков правил: если пешеход находится на переходе, но на одной из встречных (для меня) полос 4-полосной дороги, то я все равно должен остановиться и его пропускать?

ValodjaE36
16.02.2009, 11:05:09
Вопрос для знатоков правил: если пешеход находится на переходе, но на одной из встречных (для меня) полос 4-полосной дороги, то я все равно должен остановиться и его пропускать?
Я не знаток, но читал интервю начальника ДАИ, так по этому поводу он сказал, что если водитель не создает пешеходу помехи то есть, пешеход на другой полосе, то можно избежать штрафа...

bmwe36petro
16.02.2009, 12:13:58
что если водитель не создает пешеходу помехи то есть, пешеход на другой полосе, то можно избежать штрафа
теж таке чув, головне доказати, що ти не створив перешкоди для пішохода.

ValodjaE36
16.02.2009, 15:47:15
По ідеї вони мусять порушення зафіксувати на фото, а там має бути все ясно, штрафувати або не штрафувати^^
У суботу товариш, за обгін на пішохідному переході заплатив, 100 грн. (на лапу), все зафіксили на фото, тут точно не відмажешся, так що будьмо уважні)))

Anesteziolog
22.02.2009, 20:03:32
Yura, Пошукай десь на форумі в точно якій темі не памятаю пише про правила складання протоколу при пішоходному переході. Там вказано закони, скільки свідків має бути, шо писати, згідно яких статтів.

Anesteziolog
25.02.2009, 21:00:25
Ось найшов таку статтю. Дуже цікава. Думаю малаб допомогти комусь точно.

Как оспорить штраф ГАИ?

С момента начала действия повышения санкций за нарушение ПДД прошел уже ровно месяц. За это время водители привыкали к новым штрафам — их собрали, по данным Госказначейства, уже более 30 млн. грн., а работники ГАИ — к работе по-новому: за это время они выписали админпостановлений на 100 млн. грн. Такой высокий разрыв между количеством постановлений и объемом выплаченных штрафов свидетельствует о том, что в период экономического кризиса и массовой безработицы людям настолько высокие штрафы просто не по карману.

Между тем отдельные гаишники злоупотребляют властью и вымагают взятки. Согласно “открытому письму от Департамента ГАИ МВД Украины”, за месяц действия нового законодательства, было выявлено 15 фактов злоупотреблений, а 13 сотрудников были уволены за “здирництво”. Правда, количество постановлений, вынесенных освобожденными от своих должностей взяточников, не называется, но можно предположить, что таких было сотни.

Предпосылки для злоупотребений со стороны рядовых инспекторов создает низкая зарплата — по их словам, это 1500-1600 грн., а озвученные главным гаишником Сергеем Коломийцем 3-4 тыс. грн. простые гаишники называют “мечтой”. Второй фактор, который влияет на нарушения ПДД — дороги несответствующего уровня. В таких условиях рискует быть оштрафованным даже самый дисциплинированный водитель.

Однако решение инспектора — приговор еще не окончательный. По словам заместителя начальника ГАИ МВД Украины Сергея Левченка, “водитель имеет право оспорить постановление в течение 10 дней после вынесения”. Мы попробовали выяснить, насколько реально это сделать на практике, если вы не согласны с инспектором, и обратились за помощью к киевским юристам: адвокату объединения “Кредо” Вадиму Володарскому, адвокату “Киевского правозащитного союза потребителей” Алексею Святогору и судье суда Подольского района города Киева Станиславу Ноздрякову.

КАК ДОКАЗАТЬ ПРАВОТУ

Правозащитники говорят о том, что обжаловать решение работника ГАИ, если вы с ним не согласны, нужно обязательно. Дело в том, что за совершение ряда нарушений повторно в течение года предусмотрены ужесточенные взыскания — финансовое наказание по верхней черте штрафной вилки, лишение права управления, общественные работы, административный арест. “Повторным” может оказаться каждое следующее нарушение.

Шаг 1. Откладывайте рассмотрение дела

По словам адвоката Вадима Володарского, “в ст. 268 КоАП, которая определяет права лица, привлекаемого к админответственности, сказано про право на юрпомощь, сбор и предоставление доказательств. А согласно ст. 33 КоАП, при выборе наказания по админнарушению должна учитываться личность правонарушителя, его финансовое положение”.

При “рассмотрении” дела об админнарушении сотрудником ГАИ на месте, соблюсти все эти права нереально — не возить же с собой адвоката постоянно. Это значит, что водитель может указать в протоколе, что нуждается в помощи адвоката, хочет предоставить документы, характеризующие личность и материальное положение. Для этого и просит отложить дело. “Игнорирование сотрудником милиции этих прав будет грубым нарушением, следовательно, обжалование постановления в суде повлечет его отмену”, — комментирует господин Володарский.

Судья Ноздряков подтвердил, что для вынесения решения по админделу характеристика личности человека значение имеет. “В законе не зря предусмотрена штрафная “вилка”, значит, наказание за одно и тоже нарушение в зависимости от ситуации может быть разным”. Например, в зависимости от уровня дохода водителя и степени проступка наказание за нарушение скорости может быть 255, а может и 340 грн. За ДТП судья может назначить высокий денежный штраф “богатому” человеку, а временно безработному, для которого заплатить штраф является проблемой, — общественные работы.

Шаг 2. Указывайте замечания в протоколе

В соответствующей графе протокола по админнарушению водитель имеет право подать свои объяснения по сути нарушения. Здесь нужно написать все аргументы с несогласием по поводу штрафа. Обязательно следует указать свидетелей, в том числе и пассажиров своего автомобиля, которые могут подтвердить невиновность. В обязательном порядке проследите, чтобы в незаполненных графах протокола стояли прочерки (можно в виде буквы Z) — во избежание дописок. Обязательно напишите в пояснении, что свою вину не признаете и согласно ст. 268 КоАП Украины просите отложить рассмотрение дела.

Шаг 3. Проверьте протокол и постановление

Сотрудник ГАИ обязан выдать на месте копию протокола, а если на месте выносится постановление об административном правонарушении — копию постановления. “Проследите, чтобы данные совпадали с оригиналом протокола, включая данные самого сотрудника, составившего протокол и/или постановление. Соблюдение всех нюансов поможет успешно защищаться в суде, а также обжаловать постановление”, — отмечает адвокат Володарский.

Шаг 4. Жалуйтесь в срочном порядке

“Чтобы обжаловать несправедливый вердикт, лучше всего обратиться с соответствующей жалобой к начальнику управления ГАИ, работник которого вынес постановление в течение 10 дней (иначе жалобы не рассматривают, либо требуют оправдательные причины)”, — советуют в пресс-службе ГАИ МВД Украины, мотивируя тем, что это — простой и быстрый путь. Однако, согласно законодательству, сделать это можно и через подачу жалобы в районный суд по месту вынесения постановления.

В жалобе следует указать все аргументы относительно “неправоты” гаишника, подкрепив их ссылками на ПДД или другими законодательными актами (лучше попросить подготовить документы профессионала-юриста, стандартная цена за эту услугу в Киеве — 50-80 грн./документ), также следует обязательно подтвердить свое мнение доказательствами — показаниями свидетелей, фото- и видеоматериалами и пр. (на крайний случай, подойдут даже записи с мобильного телефона).

В прежнем законодательстве, если суд принимал решение, не устраивающее водителя, опротестовать его было большой проблемой. Дело в том, что в КоАП-е прошлой редакции была фраза о том, что по админделам решения районного суда являются окончательными. В нынешних изменениях ввели процедуру полноценной апелляции. Но водителям нужно учесть, что аппеляцию необходимо подать в течение 10 дней после вынесения постановления судом первой инстанции по делу.

КАК ЗАПЛАТИТЬ ШТРАФ?

Заплатить штраф после вступления в силу нового законодательства — настоящая проблема. В постановлении инспектора ГАИ не указаны реквизиты, по которым водитель должен платить. Для того чтобы их узнать, водитель должен зайти на сайт Казначества, найти в соответствующем разделе реквизиты районного Казначейства, вписать их в квитанцию, после чего идти в кассу. Что будет, если сроки пропущены?

Начальник Департамента ГАИ Сергей Коломиец говорит о том, что за неуплату штрафа водителей ждут санкции: увеличение штрафа в два раза в случае неоплаты в течение 15 дней и отказ в выдаче талона техосмотра при ТО. Однако юристы говорят о том, что на практике взыскать с нарушителя штраф при неуплате очень сложно.

“Возможность увеличения штрафных санкций в два раза не прописана в законе “Об исполнительном производстве”, который с 1999 года не изменяли. Если в постановлении четко написано “взыскать 255 грн.”, то, по закону, должны требовать именно эту сумму. Законодательная норма, по которой за неуплаченный штраф могут не выдать талон техосмотра также отсутствует, тем более, что водитель и владелец автомобиля часто являются разными людьми», — отмечает Алексей Святогор.

В Госказначайтве нам официально сообщили, что “порядок, который регламентировал бы обмен информацией между Госказначейством и Министерством внутренних дел, отсутствует”. Другими словами, если водитель штраф не уплатил, у ГАИ на сегодняшний день нет никакой возможности это проверить.

ТАКТИКА ЗАЩИТЫ ВОДИТЕЛЯ

Мы приведем тактику защиты относительно нескольких «популярных» нарушений, вызывающих конфликты с инспекторами ГАИ.

АВАРИЙНАЯ ОБСТАНОВКА И ДТП. Все водители прекрасно помнят о знаменитом месячнике ГАИ, в ходе которого права забирались массово под формулировкой “создание аварийной обстановки”. Согласно новому законодательству, факт создания аварийной обстановки инспектор ГАИ должен подтвердить доказательствами: пояснениями свидетелей и потерпевших, техническими средствами фиксации. Если эти условия не выполнены — наказания быть не может.

Однако, введены очень жесткие санкции за любое ДТП. Так, при вызове работника ГАИ даже для оформления мелкого ДТП (например, если нужна справка для страховой компании), водитель рискует заработать крупный штраф или, что еще хуже, остаться без прав, получить админарест или общественные работы. Защита для водителя, если ДТП произошло по его вине, должна строиться на ст. 10, 11, 17, 18 и 34 КоАП. Их суть заключается в том, что водителя подвергают наказанию по нижней отметке штрафной вилки КоАП — если ДТП произошло по неосторожности, либо водителя вообще могут освободить от наказания — если он действовал из соображений крайней необходимости (ущерб в случае других действий был бы значительно большим). Естественно, для этого нужны доказательства и свидетели.

ПЕШЕХОД НА “ЗЕБРЕ”. Случаев наказания за то, что водитель не пропустил ступившего на зебру пешехода — масса. Но довольно часто выносятся они несправедливо, поскольку в ПДД сказано, что “при приближении к нерегулируемому пешеходному переходу водитель обязан снизить скорость, а в случае необходимости, полностью остановиться”.

В реальности же водителей штрафуют даже в том случае, когда пешеход только ступил на зебру на противоположной стороне дороги. По словам Вадима Володарского, “нельзя говорить о нарушении, если пешеходу не создавалось реальных помех. По сути, требования к оформлению этого нарушения в соответствии со ст. 256 КоАП должны включать фиксацию данных и объяснения “пострадавшего” пешехода”. Если пострадавшего нет, постановление является незаконным.

ШТРАФ “ЗАОЧНО”. Система функционирования камер слежения на перекрестках столицы в нынешнем виде, когда постановления о штрафе за нарушения ПДД приходят именно собственнику ТС, вызывает очень большие сомнения. Дело в том, что согласно уже отмеченной выше ст. 33 КоАП, выбор наказания должен учитываться с учетом личности нарушителя. А если за рулем был не собственник, а другое лицо, управляющее автомобилем на законных основаниях?

Согласно ч.2 ст. 14-1 КоАП, при наличии обстоятельств, свидетельствующих о совершении правонарушения иным лицом, собственник в 10-дневный срок с момента вынесения постановления имеет право сообщить об этом органу или должностному лицу, который это постановление вынес. При этом исполнение постановления приостанавливается, а ГАИ проводит мероприятия с целью установить действительного нарушителя. Причем сформулирована статья таким образом, что если этого нарушителя сотрудники ГАИ не найдут — это уже не будет проблемой собственника транспортного средства. И ранее вынесенные постановления против собственника исполнятся не будут.

Вадим Володарский для того, чтобы избежать несправедливого штрафа, советует следовать следующей тактике.

“Если данным автомобилем управляют несколько лиц — на основании доверенности или временного регистрационного талона, в орган ГАИ, откуда пришло письмо о нарушении ПДД, надо послать ответное письмо (заказное с уведомлением) следующего содержания: “Я автомобилем в момент нарушения не управлял, имеют право управления такие-то лица (вписанные в техпаспорт, или по временному регистрационному талону, или по доверенности)”. Либо написать, что “в момент нарушения я находился не за рулем, передал управление знакомому по имени Игорь, фамилию которого не знаю, водительское удостоверение у него видел, полис страхования гражданской ответственности, при наличии которого он имеет право управления всеми транспортными средствами, — тоже, а передать ему управление в своем присутствии я имел право на основании п.2.2. ПДД. Причины: находился в нетрезвом состоянии, плохо себя чувствовал — попросил отогнать машину”. В этом случае исполнение постановления приостанавливается, до опроса всех потенциальных нарушителей сотрудниками ГАИ.

Интересно то, что если автомобиль принадлежит юридическому лицу, привлечь водителя к ответственности при помощи камеры вообще нельзя, ведь в КоАП речь идет только о физических лицах.

Доверенность и временный талон. В последнее время работники ГАИ стали выносить постановления за управление автомобилем по доверенности, требуя вместо этого временный талон. Стоимость его оформления — около 700 грн., ответственность за управление без него — штраф от 425 до 850 грн.

Юристы считают такое требование незаконным, поскольку требования закона (а не подзаконного акта) регистрировать доверенности на управление или распоряжение транспортным средством не существует. Ст. 8 Конституции Украины устанавливает преимущественное действие закона при противоречиях, а ст. 19 Конституции — возможность обязывания гражданина к совершению каких-либо действий только на основании закона, а не подзаконного акта. Такое постановление также можно обжаловать в суде.

ЭВАКУАЦИЯ ТС. В новом законодательстве есть норма, четко регламентирующая работу эвакуаторов. В ст. 265—2 КоАП Украины, во-первых, четко указано, что деятельность эвакуаторов бесплатная (с водителей запрещено брать и требовать деньги за возврат эвакуированного автомобиля), во-вторых, указано, что порядок эвакуации и хранения эвакуированных автомобилей определяется Кабмином. Но в принятом 17 декабря постановении Кабмина сказано, что “возврат транспортного средства осуществляется по письменному обращению его владельца, водителя, при условии оплаты им расходов, связанных с транспортировкой и хранением”.

“При противоречии закона и подзаконного акта высшую юридическую силу имеет закон”, — говорит Вадим Володарский. Именно на основании соответствующей статьи КоАП водитель имеет право обжаловать законность взимания платы за возврат автомобиля после эвакуации транспортного средства.

Адвокат Алексей Святогор считает, что в таком случае, с юридической точки зрения, водитель имеет право реализовать свое право на самозащиту — оно предусмотрено ст. 36 Уголовного кодекса Украины. Согласно закону, водитель должен действовать адекватно обстановке и имеет право защищать свое имущество от противоправных посягательств, то есть препятствовать эвакуации. Кроме того, можно вызвать милицию и написать письменное заявление участковому.
Источник: Сегодня

Anesteziolog
25.02.2009, 21:04:39
Цікава стаття думаю комусь може поможе.

Как оспорить штраф ГАИ?

С момента начала действия повышения санкций за нарушение ПДД прошел уже ровно месяц. За это время водители привыкали к новым штрафам — их собрали, по данным Госказначейства, уже более 30 млн. грн., а работники ГАИ — к работе по-новому: за это время они выписали админпостановлений на 100 млн. грн. Такой высокий разрыв между количеством постановлений и объемом выплаченных штрафов свидетельствует о том, что в период экономического кризиса и массовой безработицы людям настолько высокие штрафы просто не по карману.

Между тем отдельные гаишники злоупотребляют властью и вымагают взятки. Согласно “открытому письму от Департамента ГАИ МВД Украины”, за месяц действия нового законодательства, было выявлено 15 фактов злоупотреблений, а 13 сотрудников были уволены за “здирництво”. Правда, количество постановлений, вынесенных освобожденными от своих должностей взяточников, не называется, но можно предположить, что таких было сотни.

Предпосылки для злоупотребений со стороны рядовых инспекторов создает низкая зарплата — по их словам, это 1500-1600 грн., а озвученные главным гаишником Сергеем Коломийцем 3-4 тыс. грн. простые гаишники называют “мечтой”. Второй фактор, который влияет на нарушения ПДД — дороги несответствующего уровня. В таких условиях рискует быть оштрафованным даже самый дисциплинированный водитель.

Однако решение инспектора — приговор еще не окончательный. По словам заместителя начальника ГАИ МВД Украины Сергея Левченка, “водитель имеет право оспорить постановление в течение 10 дней после вынесения”. Мы попробовали выяснить, насколько реально это сделать на практике, если вы не согласны с инспектором, и обратились за помощью к киевским юристам: адвокату объединения “Кредо” Вадиму Володарскому, адвокату “Киевского правозащитного союза потребителей” Алексею Святогору и судье суда Подольского района города Киева Станиславу Ноздрякову.

КАК ДОКАЗАТЬ ПРАВОТУ

Правозащитники говорят о том, что обжаловать решение работника ГАИ, если вы с ним не согласны, нужно обязательно. Дело в том, что за совершение ряда нарушений повторно в течение года предусмотрены ужесточенные взыскания — финансовое наказание по верхней черте штрафной вилки, лишение права управления, общественные работы, административный арест. “Повторным” может оказаться каждое следующее нарушение.

Шаг 1. Откладывайте рассмотрение дела

По словам адвоката Вадима Володарского, “в ст. 268 КоАП, которая определяет права лица, привлекаемого к админответственности, сказано про право на юрпомощь, сбор и предоставление доказательств. А согласно ст. 33 КоАП, при выборе наказания по админнарушению должна учитываться личность правонарушителя, его финансовое положение”.

При “рассмотрении” дела об админнарушении сотрудником ГАИ на месте, соблюсти все эти права нереально — не возить же с собой адвоката постоянно. Это значит, что водитель может указать в протоколе, что нуждается в помощи адвоката, хочет предоставить документы, характеризующие личность и материальное положение. Для этого и просит отложить дело. “Игнорирование сотрудником милиции этих прав будет грубым нарушением, следовательно, обжалование постановления в суде повлечет его отмену”, — комментирует господин Володарский.

Судья Ноздряков подтвердил, что для вынесения решения по админделу характеристика личности человека значение имеет. “В законе не зря предусмотрена штрафная “вилка”, значит, наказание за одно и тоже нарушение в зависимости от ситуации может быть разным”. Например, в зависимости от уровня дохода водителя и степени проступка наказание за нарушение скорости может быть 255, а может и 340 грн. За ДТП судья может назначить высокий денежный штраф “богатому” человеку, а временно безработному, для которого заплатить штраф является проблемой, — общественные работы.

Шаг 2. Указывайте замечания в протоколе

В соответствующей графе протокола по админнарушению водитель имеет право подать свои объяснения по сути нарушения. Здесь нужно написать все аргументы с несогласием по поводу штрафа. Обязательно следует указать свидетелей, в том числе и пассажиров своего автомобиля, которые могут подтвердить невиновность. В обязательном порядке проследите, чтобы в незаполненных графах протокола стояли прочерки (можно в виде буквы Z) — во избежание дописок. Обязательно напишите в пояснении, что свою вину не признаете и согласно ст. 268 КоАП Украины просите отложить рассмотрение дела.

Шаг 3. Проверьте протокол и постановление

Сотрудник ГАИ обязан выдать на месте копию протокола, а если на месте выносится постановление об административном правонарушении — копию постановления. “Проследите, чтобы данные совпадали с оригиналом протокола, включая данные самого сотрудника, составившего протокол и/или постановление. Соблюдение всех нюансов поможет успешно защищаться в суде, а также обжаловать постановление”, — отмечает адвокат Володарский.

Шаг 4. Жалуйтесь в срочном порядке

“Чтобы обжаловать несправедливый вердикт, лучше всего обратиться с соответствующей жалобой к начальнику управления ГАИ, работник которого вынес постановление в течение 10 дней (иначе жалобы не рассматривают, либо требуют оправдательные причины)”, — советуют в пресс-службе ГАИ МВД Украины, мотивируя тем, что это — простой и быстрый путь. Однако, согласно законодательству, сделать это можно и через подачу жалобы в районный суд по месту вынесения постановления.

В жалобе следует указать все аргументы относительно “неправоты” гаишника, подкрепив их ссылками на ПДД или другими законодательными актами (лучше попросить подготовить документы профессионала-юриста, стандартная цена за эту услугу в Киеве — 50-80 грн./документ), также следует обязательно подтвердить свое мнение доказательствами — показаниями свидетелей, фото- и видеоматериалами и пр. (на крайний случай, подойдут даже записи с мобильного телефона).

В прежнем законодательстве, если суд принимал решение, не устраивающее водителя, опротестовать его было большой проблемой. Дело в том, что в КоАП-е прошлой редакции была фраза о том, что по админделам решения районного суда являются окончательными. В нынешних изменениях ввели процедуру полноценной апелляции. Но водителям нужно учесть, что аппеляцию необходимо подать в течение 10 дней после вынесения постановления судом первой инстанции по делу.

КАК ЗАПЛАТИТЬ ШТРАФ?

Заплатить штраф после вступления в силу нового законодательства — настоящая проблема. В постановлении инспектора ГАИ не указаны реквизиты, по которым водитель должен платить. Для того чтобы их узнать, водитель должен зайти на сайт Казначества, найти в соответствующем разделе реквизиты районного Казначейства, вписать их в квитанцию, после чего идти в кассу. Что будет, если сроки пропущены?

Начальник Департамента ГАИ Сергей Коломиец говорит о том, что за неуплату штрафа водителей ждут санкции: увеличение штрафа в два раза в случае неоплаты в течение 15 дней и отказ в выдаче талона техосмотра при ТО. Однако юристы говорят о том, что на практике взыскать с нарушителя штраф при неуплате очень сложно.

“Возможность увеличения штрафных санкций в два раза не прописана в законе “Об исполнительном производстве”, который с 1999 года не изменяли. Если в постановлении четко написано “взыскать 255 грн.”, то, по закону, должны требовать именно эту сумму. Законодательная норма, по которой за неуплаченный штраф могут не выдать талон техосмотра также отсутствует, тем более, что водитель и владелец автомобиля часто являются разными людьми», — отмечает Алексей Святогор.

В Госказначайтве нам официально сообщили, что “порядок, который регламентировал бы обмен информацией между Госказначейством и Министерством внутренних дел, отсутствует”. Другими словами, если водитель штраф не уплатил, у ГАИ на сегодняшний день нет никакой возможности это проверить.

ТАКТИКА ЗАЩИТЫ ВОДИТЕЛЯ

Мы приведем тактику защиты относительно нескольких «популярных» нарушений, вызывающих конфликты с инспекторами ГАИ.

АВАРИЙНАЯ ОБСТАНОВКА И ДТП. Все водители прекрасно помнят о знаменитом месячнике ГАИ, в ходе которого права забирались массово под формулировкой “создание аварийной обстановки”. Согласно новому законодательству, факт создания аварийной обстановки инспектор ГАИ должен подтвердить доказательствами: пояснениями свидетелей и потерпевших, техническими средствами фиксации. Если эти условия не выполнены — наказания быть не может.

Однако, введены очень жесткие санкции за любое ДТП. Так, при вызове работника ГАИ даже для оформления мелкого ДТП (например, если нужна справка для страховой компании), водитель рискует заработать крупный штраф или, что еще хуже, остаться без прав, получить админарест или общественные работы. Защита для водителя, если ДТП произошло по его вине, должна строиться на ст. 10, 11, 17, 18 и 34 КоАП. Их суть заключается в том, что водителя подвергают наказанию по нижней отметке штрафной вилки КоАП — если ДТП произошло по неосторожности, либо водителя вообще могут освободить от наказания — если он действовал из соображений крайней необходимости (ущерб в случае других действий был бы значительно большим). Естественно, для этого нужны доказательства и свидетели.

ПЕШЕХОД НА “ЗЕБРЕ”. Случаев наказания за то, что водитель не пропустил ступившего на зебру пешехода — масса. Но довольно часто выносятся они несправедливо, поскольку в ПДД сказано, что “при приближении к нерегулируемому пешеходному переходу водитель обязан снизить скорость, а в случае необходимости, полностью остановиться”.

В реальности же водителей штрафуют даже в том случае, когда пешеход только ступил на зебру на противоположной стороне дороги. По словам Вадима Володарского, “нельзя говорить о нарушении, если пешеходу не создавалось реальных помех. По сути, требования к оформлению этого нарушения в соответствии со ст. 256 КоАП должны включать фиксацию данных и объяснения “пострадавшего” пешехода”. Если пострадавшего нет, постановление является незаконным.

ШТРАФ “ЗАОЧНО”. Система функционирования камер слежения на перекрестках столицы в нынешнем виде, когда постановления о штрафе за нарушения ПДД приходят именно собственнику ТС, вызывает очень большие сомнения. Дело в том, что согласно уже отмеченной выше ст. 33 КоАП, выбор наказания должен учитываться с учетом личности нарушителя. А если за рулем был не собственник, а другое лицо, управляющее автомобилем на законных основаниях?

Согласно ч.2 ст. 14-1 КоАП, при наличии обстоятельств, свидетельствующих о совершении правонарушения иным лицом, собственник в 10-дневный срок с момента вынесения постановления имеет право сообщить об этом органу или должностному лицу, который это постановление вынес. При этом исполнение постановления приостанавливается, а ГАИ проводит мероприятия с целью установить действительного нарушителя. Причем сформулирована статья таким образом, что если этого нарушителя сотрудники ГАИ не найдут — это уже не будет проблемой собственника транспортного средства. И ранее вынесенные постановления против собственника исполнятся не будут.

Вадим Володарский для того, чтобы избежать несправедливого штрафа, советует следовать следующей тактике.

“Если данным автомобилем управляют несколько лиц — на основании доверенности или временного регистрационного талона, в орган ГАИ, откуда пришло письмо о нарушении ПДД, надо послать ответное письмо (заказное с уведомлением) следующего содержания: “Я автомобилем в момент нарушения не управлял, имеют право управления такие-то лица (вписанные в техпаспорт, или по временному регистрационному талону, или по доверенности)”. Либо написать, что “в момент нарушения я находился не за рулем, передал управление знакомому по имени Игорь, фамилию которого не знаю, водительское удостоверение у него видел, полис страхования гражданской ответственности, при наличии которого он имеет право управления всеми транспортными средствами, — тоже, а передать ему управление в своем присутствии я имел право на основании п.2.2. ПДД. Причины: находился в нетрезвом состоянии, плохо себя чувствовал — попросил отогнать машину”. В этом случае исполнение постановления приостанавливается, до опроса всех потенциальных нарушителей сотрудниками ГАИ.

Интересно то, что если автомобиль принадлежит юридическому лицу, привлечь водителя к ответственности при помощи камеры вообще нельзя, ведь в КоАП речь идет только о физических лицах.

Доверенность и временный талон. В последнее время работники ГАИ стали выносить постановления за управление автомобилем по доверенности, требуя вместо этого временный талон. Стоимость его оформления — около 700 грн., ответственность за управление без него — штраф от 425 до 850 грн.

Юристы считают такое требование незаконным, поскольку требования закона (а не подзаконного акта) регистрировать доверенности на управление или распоряжение транспортным средством не существует. Ст. 8 Конституции Украины устанавливает преимущественное действие закона при противоречиях, а ст. 19 Конституции — возможность обязывания гражданина к совершению каких-либо действий только на основании закона, а не подзаконного акта. Такое постановление также можно обжаловать в суде.

ЭВАКУАЦИЯ ТС. В новом законодательстве есть норма, четко регламентирующая работу эвакуаторов. В ст. 265—2 КоАП Украины, во-первых, четко указано, что деятельность эвакуаторов бесплатная (с водителей запрещено брать и требовать деньги за возврат эвакуированного автомобиля), во-вторых, указано, что порядок эвакуации и хранения эвакуированных автомобилей определяется Кабмином. Но в принятом 17 декабря постановении Кабмина сказано, что “возврат транспортного средства осуществляется по письменному обращению его владельца, водителя, при условии оплаты им расходов, связанных с транспортировкой и хранением”.

“При противоречии закона и подзаконного акта высшую юридическую силу имеет закон”, — говорит Вадим Володарский. Именно на основании соответствующей статьи КоАП водитель имеет право обжаловать законность взимания платы за возврат автомобиля после эвакуации транспортного средства.

Адвокат Алексей Святогор считает, что в таком случае, с юридической точки зрения, водитель имеет право реализовать свое право на самозащиту — оно предусмотрено ст. 36 Уголовного кодекса Украины. Согласно закону, водитель должен действовать адекватно обстановке и имеет право защищать свое имущество от противоправных посягательств, то есть препятствовать эвакуации. Кроме того, можно вызвать милицию и написать письменное заявление участковому.
Источник: Сегодня

augustino
26.02.2009, 09:08:23
Интересно то, что если автомобиль принадлежит юридическому лицу, привлечь водителя к ответственности при помощи камеры вообще нельзя, ведь в КоАП речь идет только о физических лицах.
)))Мене на службовій сфоткали візиром.Хоча, вроді, швидкість перевищив десь на 15км/год і поруч їхали інші авто,але переживав.А так вроді всьо норма)))

Vomont
26.02.2009, 19:54:51
Водители поднимают тревогу. Почти каждый выезд за город по трассе бьет по карману. Да и проезд по городу также иногда приносит "сюрпризы" в виде "писем счастья".
Не могу сказать, что сильно нарушаю, конечно, 60 по трассе не еду, но и больше 100 не гоню. А тут проехал из Киева в Одессу и обратно, и получил квитанции на 14 тысяч гривен. Это же беспредел какой-то. Они специально становятся за знаками ограничения скорости, которые вообще никому не нужны. И охотятся на нас", — возмущается автомобилист Андрей.
Как пояснили нам в региональных автоинспекциях, фиксировать нарушения на трассы регулярно выезжают десятки патрулей с приборами "Визир". Их технология такая: они фотографируют автомобили, которые превышают скорость, (прибор показывает скорость на экране. — Авт.), после этого фотоинформация распечатывается, по базе данных находится владелец авто. Затем ГАИ отправляет ему почтой фото, как доказательство нарушения и квитанцию на оплату. Гаишники не отрицают, что на одной и той же трассе "щелкать" нарушения могут сразу несколько патрулей, которые находятся друг от друга на разном расстоянии, например, 15, 50 или 80 км. "Но в большинстве случаев, на трассе в пределах области дежурит минимум один патруль с прибором фотофиксации", — рассказали нам в автоинспекции Днепропетровской области. В Департаменте ГАИ на жалобы водителей парируют минимум двумя аргументами. Первый — не нарушайте, и никто не будет штрафовать, второй — благодаря жестким мерам снизилась смертность на дорогах. В ответ, однако, водители говорят — на трассах стоят знаки-ловушки по ограничению скорости, которые возникают неожиданно и не оставляют шансов не нарушить правила. О том, что такая проблема есть, заявил глава МВД Юрий Луценко и пообещал в ближайшее время убрать все эти знаки. Как движется работа? Глава пресс-службы ГАИ Нина Хмелевская сообщила нам, что уже в первой половине марта на дорогах проведут комплексное обследование, после чего эти знаки могут быть демонтированы. Но точную дату она не назвала. Можно предположить, что это перспектива нескольких месяцев. А пока водителей продолжают штрафовать.

Впрочем, люди уже упорно ищут способы не платить штрафы. "Я после того, как получил квитанции на 4 тысячи, теперь, когда еду по трассе, специально номера грязью замазываю, инспекторы не могут их разобрать", — рассказывает автомобилист Константин.

Инспектора также говорят, что водители уж больно ушлые пошли. "В последнее время все чаще просто отказываются платить, мол, за рулем был не я, в пути стало плохо, стоял таксист, вот его попросил доехать, а он и превысил скорость — и доказывайте, что это не так", — рассказывает столичный гаишник. В ГАИ считают, что вся ответственность лежит на владельце автомобиля, но несмотря на это, исполнение постановления приостанавливается до опроса всех потенциальных нарушителей.

ValodjaE36
27.02.2009, 09:36:39
Глава пресс-службы ГАИ Нина Хмелевская сообщила нам, что уже в первой половине марта на дорогах проведут комплексное обследование, после чего эти знаки могут быть демонтированы. Но точную дату она не назвала. Можно предположить, что это перспектива нескольких месяцев. А пока водителей продолжают штрафовать.
Ага, наскільки чесними та порядними можуть бути гайці ми вже бачили, і на прикладі з Черновецьким якого не можуть оштрафувати на 1000 грн., и кожен напевно вже в цьому сам неодноразово переконався... Знаки прибирають служби які напряму з ними їх і ставили, знімуть два а поставлять три нових:-]

augustino
27.02.2009, 09:47:28
До речі,на рахунок знаків.Мене тоже штрафанули на сихівському мості.Спускався з Чукаріна біля Шувару промислового і поїхав прямо і на ліво на міст.Виявляється там стоїть знак рух тільки на право,за що удачно і попався...Знака не помітив,а він там є???(:

ValodjaE36
27.02.2009, 09:53:04
До речі,на рахунок знаків.Мене тоже штрафанули на сихівському мості.Спускався з Чукаріна біля Шувару промислового і поїхав прямо і на ліво на міст.Виявляється там стоїть знак рух тільки на право,за що удачно і попався...Знака не помітив,а він там є???
Ти знаєш, треба було переконатись в в тому чи є там знак, ато мене там теж нахватили, але зі сторони продуктового Шувару, повернув на право та виїхав на міст, гайці мене взяли та обдурили, знаку не було((( теперка буду знати8-)

augustino
27.02.2009, 10:03:35
Сцукі!

ValodjaE36
27.02.2009, 10:44:01
Сцукі!
1000%
А вони там частенько стоять, видно викупили, що не кожен побіжить через дві трирядки доказувати свою правоту:-[

Just be
03.03.2009, 00:20:02
Цікава стаття (http://www.autocentre.ua/news/NewTech/21562.html) про варіанти надурити візир :)

Dude89
05.03.2009, 19:08:16
http://www.autologo.net/video-camery-gai
8-)

BMWist
05.03.2009, 21:25:57
http://www.youtube.com/watch?v=VcicPzb3rNE

Vomont
27.03.2009, 12:21:21
До речі і я викладу сьогодні свою історію:
Зранку 27.03.09 рухаючись по вул. Клепарівській від Краківського ринку в напрямку стадіону СКА біля пожежного університету здійснив обгін. Орієнтвоно десь за метрів 25-30 до пішоходного переходу. Після чого вдало був зупинений Дайцями десь метрів 50 після проїханого переходу. Зупинивши машину подомили мені Даїшники про те що я здійснив обгін менш ніж за 50 до пішохідного переходу та склали протокол по ст.122.ч2 на суму 425 грн. За-бісь,мля.
Пробував домовитися типу перший раз ,попередіть і тп - висновок "хер там". Ми типу цілу ніч не спали,протоколів мало, так що складаєм протокол порушення. Не став сильно сперечатися бо є на то певні причини але мені цікаво спитати одне:
- чи можуть ДАІ складати протокол про те що я здійснив обгін менш ніж за 50 до пішохідного переходу не маючи на те підтвердження фото чи відео фіксації порушення? Як в таких випадках діяти? Можливо є зразок відповідей на подібні порушення чи записи в протоколі.
Я думаю що це актуально поскільки уряд хоче заборонити чи вже заборонов фіксувати швидкість при знаках які обмежують швидкість(крім дорожних робіт) а це як правило був основний хліб ДАІ то вони тепер перекинуться на фіксування таких порушень як відбулось сьогодні. Хто.що думає?

bmwe36petro
27.03.2009, 12:25:30
Best Mashine Wolodya, я думаю, що в такому випадку треба писати в поясненні, що обгін здійснив і завершив більше як 50м до переходу, нехай доказують...

Vomont
27.03.2009, 13:45:52
Штраф за превышение скорости, выписанный на основании фотографии, сделанной «Визиром» можно смело обжаловать в суде.

Если на фото, сделанным «Визиром» кроме вашего автомобиля зафиксировано иное транспортное средство, вы можете смело оспаривать такой штраф в суде.

Об этом 25 марта заявил начальник Департамента ГАИ МВД Украины Сергей Коломиец на пресс-конференции в Киеве.

По его словам, эти фотографии должны признаваться браком. «На основании фотографии, где запечатлено более одного автомобиля, штрафы не выписываются. Такие фото считаются браком», – сказал руководитель ГАИ Украины.

В результате драконовских мер аварийность, по данным ГАИ, удалось уменьшить почти на 40%. В Департаменте ГАИ отмечают, что этот показатель – подтверждение того, что решение об ужесточении законодательства верное. Между тем водители говорят, что такое повышение штрафов за нарушение ПДД привело к тому, что у инспектаров ГАИ выросли аппетиты.

Vomont
27.03.2009, 16:39:22
До речі сьогодні дочитав копію постанови про правопорушення яке мені врушили то там чітко написано:
Стаття 14.1 Кодексу України про адміністративні порушення
До адміністративної відповідальності за праворушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами,що мають функції фото і кінозйомки чи засобами фото і кінозйомки,відеозапису притягаються власники транспортних засобів.
Тобто другими словами якщо Вас зупинив гаїшник не маючи зафіксованого порушення на фото чи відео апарутуру посилайте його туди - де бабка кошики носить.

Anesteziolog
28.03.2009, 12:24:21
Розкажу свою історію яка сталася 23,03,09 Їхав я за Стрийом десь 10 кілометрів 70-80 км, бачу знак 40, зменшив швидкість до 55 бо бачу спереді машина з аварійкою включеною, напевно стоять подумав я. Точно зупиняє мене. Я відкрив вікно чекаю шо він скаже, представився... я його Причина зупинки- він ПЕревищення швидкості, ми в машині всі з нього дружньо посміялися, він запитав з якою швидкістю ми їхали мій друг сказав шо з 30 км)) потім він попросив мене вийти з машини я підійшов до його напарніка а той мені показує Беркут 71 км, 1:44, я їм кажу то не моя швидкість я не знаю чи ви попередню машину чи зустрічно а ті нє то твоя, мене то так розізлило шо я думаю подзвоню в службу довіри накапаю на них хай знають, бо номер в телефоні вже є давно, а ше ніколи не дзвонив, година 5.45 ночі. Дзвоню туда довго ніхто трубки не брав, потім взяв але між собою ше пару хв говорили, я йому розказав всю ситуацію кажу мовляв дати вам номера житонів той ні нічо не треба, в протоколі мовляв напишіть що то не Візир був. Короче ті даішники не знали з ким я говорив, і кажуть мовляв дзвони ше раз може на місці домовимось, я їм складайте протокол, вони віддали документи і сказали шо по дорозі назад зупинять мене. Скоріш за все або мою швидкість записали ше до знаку, бо прилад Беркут не знаю яку дальність має, або попередню машину, бо зустрічних вроді не було. Питання в мене таке чи в службі довіри повинні були б записати номера житонів тих даішників-разваділ?

Just be
28.03.2009, 13:48:21
Питання в мене таке чи в службі довіри повинні були б записати номера житонів тих даішників-разваділ?
По ідеї повинні були, треба було вимагати, щоб записали бо ти будеш скаржитись на дії даішніків і розказувати, що розмова записується. Думаю тоді вони б поміняли ставлення, але спочатку треба було взнати з ким ти говорив.

CityCat
28.03.2009, 20:27:44
подзвоню в службу довіри
Ти мав на увазі Львівську "гарячу лінію"? Якщо так - "наші не альо таварісчі".

Anesteziolog
29.03.2009, 13:19:47
Я дзвонив за телефоном 80322646941 , вроді служба довіри, а куди дзвонити в таких випадках, Стрий ж відноситься напевно до Львівської філії.
треба було вимагати, щоб записали бо ти будеш скаржитись на дії даішніків і розказувати, що розмова записується. Думаю тоді вони б поміняли ставлення, але спочатку треба було взнати з ким ти говорив.
Дякую за пораду тепер буду знати як в таких випадках робити, треба на телефоні коли туда дзвонити включати диктофон, щоб мати хоч якісь докази.

CityCat
29.03.2009, 18:09:19
Найкраще - дзвонити в Київ. Після цього "нерадивые" ведуть себе чемно, тихо і без дурних чіплянь до водіїв

bmwgorobec
30.03.2009, 00:07:16
Номер в Київ маєш ?

Just be
30.03.2009, 00:18:17
Маю 3 номера в тел довіри Львова
8032-2646941
8032-2384027
8032-2340932 - цей переписав з борта машини даішників.

G-power
30.03.2009, 08:42:44
Номер в Київ маєш ?

04171, м. Київ-71
вул. Лук'янiвська, 62
тел. +38(044)272-46-59

На заметку: http://sai.gov.ua/pages.shtml?id=22

CityCat
21.04.2009, 14:15:21
Суд признал, что "письма счастья" незаконны! (ФОТО) (http://roadcontrol.org.ua/node/98)

Читаєм... думаєм... всеж є справедливість, вроді

BMW-ЮРА
21.04.2009, 15:13:29
CityCat, Якщо постанова незаконна, то суд її однозначно скасує!

CityCat
12.05.2009, 10:08:15
Останнім часом зауважив велику кількість ДАЙців, що пасуться на приватних автомобілях. Цікаво, з чим це пов"язано...

ValodjaE36
12.05.2009, 13:16:39
Останнім часом зауважив велику кількість ДАЙців, що пасуться на приватних автомобілях. Цікаво, з чим це пов"язано...
як це на приватних, кажуть закон забороняє дайцям на приватних машинка пастись, хіба з "голубими" номерами^^

CityCat
12.05.2009, 13:42:23
та ні. звичайні білі номера. за сьогодні тільки встиг біля дому зауважити білу Ауді А6 з комплектом ДАЙців в середині, вчора вечором на проспекті Чорновола і бічних вулицях пасся сірий Мерс, з ДАЙцями і номера взагалі ВО були... Ланоси двічі на обочинах бачив за вихідні, проходиш мимо, а там "фрукт" сидить з полосками, патичком і значком

ValodjaE36
12.05.2009, 17:38:04
та ні. звичайні білі номера. за сьогодні тільки встиг біля дому зауважити білу Ауді А6 з комплектом ДАЙців в середині, вчора вечором на проспекті Чорновола і бічних вулицях пасся сірий Мерс, з ДАЙцями і номера взагалі ВО були... Ланоси двічі на обочинах бачив за вихідні, проходиш мимо, а там "фрукт" сидить з полосками, патичком і значком
капець, шо то сі творит... безпредел^^
думаю без синіх номерів їх можна посилати далеееко, тре буде спробувати якось;-]

Бан
12.05.2009, 17:55:12
думаю без синіх номерів їх можна посилати далеееко, тре буде спробувати якось
як спробуєш дай знати ROTFL

Vitas
12.05.2009, 18:34:44
Взагалі то, як пишуть в Інтернеті, якщо ДАІці на приватних машинах, можна зазняти їх на телефон та потім клєпанути заяву на адресу ГУСВСУ у Львові.
Якщо зупинили і вони на приватній машині - вимагайте маршрутний лист якій засвідчує що цей мент патрулює саме цей район де він зупинив вас. Якщо ситуація тупікова - фотографуйте машину, номер жетона мєнта і пишіть. Повірте, результат буде.
Взагалі, кожна заява написана письмово і відіслана заказним листом (з повідомленням про вручення) на ГАІшника - це службове розслідування в результаті якого цей мент попадає на бабло (конкретне від 1000 до 15000$). Ну хоча би так. Можна писати в ГУМВСУ та прокуратуру одночасно (перевищення влади або службових повноважень ст.365 КК України)
Обізнаний водій це зброя:)

ValodjaE36
13.05.2009, 11:38:32
Обізнаний водій це зброя
золоті слова...
а то дайці користуються тим, що люди не знають своїх правах:)

G-power
15.05.2009, 11:53:08
дайці користуються тим, що люди не знають своїх правах
Некоторые советы юристов: http://www.compromat.ua/ru/16/24827/index.html

Юрій
26.06.2009, 12:33:51
Привіт усім. Хочу поділитись своєю зустріччю з дайцями у Івано-Франківську. Рухаючись в напрямку Львова з Коломиї з швидкістю 60-65 км. - зупиняє.
Даі - добрий день, бла-бла-бла.
Я - добрий день прошу пояснити причину запинки.
Даі - Рухаючись в авто Ви не були "пришпилені" ремнем безпеки.
Я - Непрада, оскільки я зупинивши авто біля Вас "відшпилився", а це законно.
Даі - предявіть Ваші документи.
Я - Обов"язково тільки після цього як я побачу Ваші, а саме: посвідчення, жетон та картку маршруту.
Даі - Ви відмовляєтесь предявити документи?
Я - ні я вимагаю побачити Ваші документи, що передбачено ст. 5 Закону ...., Ви знаєте про що там ідеться?
Даі - а що я зобов"язаний це знати? (посвідчення та жетон я побачив, а картку маршруту ні)
Я - Зрозуміло, підкажіть Ваш номер телефону-довіри?
Даі - 02
Я - це звичайний номер міліції і крім того не 02 а 102, а телефон-довіри на дверях Вашого авто Ви його знаєте? Давайте подзвонимо в Київське відділення довіри...(набираю номер)
Даі - Як Вас звати? (під час дзвінка на Київський т-довіри)
Я - Юрій
Даі - Юрій давайте не будемо нагнітати ситуацію, ми люди, уявіть якщо іде відпрацювання і т.д. і т.п. я ж хочу просто перевірити документи....
- В цей момент я вже вийшов із авта і ми собі спокійно поговорили не як даі і водій а як звичайні люди після чого даєць побажав мені щасливої дороги.

{ додано через 2 хвилини }
P.S. От така виникла ситуація, це я подав в скороченому вигляді, в дійсності все проходило на підаищених тонах особливо зі сторони дайця але суть в тому що я визнав як добре знати свої права, до речі користувався матеріалами які були подані в даному розділі форуму за що і дякую.

CityCat
26.06.2009, 12:56:37
В загальному можна дати такий висновок по обставинам - ввічливе поводження з інспекторами + базові знання законів, прав та обов"язків дозволяють вирішити більшість ситуацій в неконфліктній площині.
Юрій +1 :)

Vomont
26.06.2009, 23:44:17
Юрій, респект за вирішення ситуації!!!:respekt:

shvm
27.06.2009, 13:05:41
Вчора теж мав зустріч з "робітниками жезла". Десь в районі 23:00 їхав через залізничний переїзд в м.Ходорів, зупинили, я з машини не вийшов тільки приспустив вікно. Сержант щось промимрив типу перевірка документів, я дав йому права і доки на машину. Він починає йти до свого "мєнтовоза" і просить мене вийти з машини . Я опускаю більше вікно і йому вдогонку питаю про причину його запрошення вийти з машини. Він мені пропонує тест на алкоголь. Я з машини не виходжу і кажу, що тест на алкоголь пройду тільки на експертизі . Можливо мій тон був трохи агресивний, бо "жезлоносець" запитав чи я часом чогось не вживав . У відповідь він почув ввічливе заперечення і запропонував проїхатись на експертизу. Я погоджуюсь і після деякої паузи чую :"Щасливої дороги"...
На мою думку велику роль зіграло те, що я не виходив з машини, а для дайця то напевно була нестандартна ситуація і він розгубився...:)

Digress
27.06.2009, 13:42:58
Юрій, молодець!!!:respekt:

Vomont
28.06.2009, 21:01:54
shvm, тоже молодцом.

shvm
11.07.2009, 13:00:55
Свіжі враження. Сьогодні їхав на заправку в свому місті. Заправка знаходиться на виїзді з міста на підйомі по лівій стороні, на дорозі суцільна лінія. Я їхав зі швидкістю десь біля 80 км/год, бачу перед підйомом стоїть колона з трьох авто, а по лівій стороні 99-та синього кольору розвернута перпендикулярно до дороги, так що синіх номерів не видно. Я об'їжджаю колону не змінюючи швидкості пересікаючи суцільну. Зпоміж тих машин вискакує ДАЄць і розмахує руками. Я не зупиняюсь, їду до заправки, заправляюсь і на зворотньому шляху вони мене зупиняють. "Добрий день" - "тири-пири" - "документи" ... і починає мені розказувати що я промчався повз інспектора і не зупинився на вказівку. Я пояснюю , що об'їжджав перешкоду швидкість не перевищив а інспектор махав руками вже коли я проїхав повз нього і сигналу про зупинку не давав. В машині зі мною була дружина, то ж кажу що є свідок ситуації. Зауважив їм що колір їх авто не відповідає службовому автомобілю ДАІ, а сині номери можуть бути і на машинах інших підрозділів МВС, які до патрулювання дорожнього руху ніякого відношення не мають . І взагалі вони самі створили аварійну ситуацію, зупинивши три авто за поворотом перед підйомом при суцільній розмітці дороги. Це все відбувається на підвищених тонах. ДАЄць пропонує вийти з машини і писати протокол. Я відмовляюсь виходити і дістаю з бардачка листок з телефонами довіри і починаю набирати номер. ДАЄць як то побачив - швиденько віддав документи і відпустив... Правда - "Щасливої дороги..." я не почув :)

Digress
11.07.2009, 14:32:37
shvm, молодець,прікольно ти з ним!:)

joker
29.07.2009, 13:36:54
а я чекав на штраф 4 місяці,ці телепні переплутали адресу.

{ додано через 2 хвилини }
shvm-просто, гарно, технічоно,БРАВО))))

GMYPiK
29.07.2009, 17:18:44
Сегодня 18.11.08 был остоновлен сотрудниками ДАИ за непристегнутый ремень безопастности. Отделался устным предупреждением;-D
не переживий! Я, після того, як поїхав під знак, був зупинений органами і органи питали в яке порушення я б вибрав собі бо їм дуже потрібний був протокол. Я, знаючи за що найменший штраф, вибрав "ремінь". Нажаль, я не вгадав. Як він мені пояснив, за ремінь вони не можуть виписувати протокол. :) Правда можуть брати на понт). Я тоді вибрав пішохода(260 грн.)
Так що можна без них їздити, якщо себе не цінуєш. В принципі, вони корисні. ЖИТТЯ І ЗДОРОВЯ бЕЗЦІННЕ!!!

shvm
30.07.2009, 09:53:12
В принципі, вони корисні.
Згідний на всі 100. Недавно чув про випадок коли в аварії в одному авто обійшлося без жертв тільки тому, що водій і всі пасажири, включаючи задніх, були пришпилені ремнями. А водій другого авто вилетів через лобове і "наглухо"...:(

tommy_boy
30.07.2009, 10:42:11
shvm, маладєц, всьо чотко ти їм втер... :respekt:

А на разунок ремнів, то завжди прищіпаюся і пасажира заставляю... Життя безцінне :wink:

VAVAN
05.08.2009, 15:43:47
Ситуація цікава.
Вчора мене підвозив додому Жека-USA на своїй бмв на штатівських номерах. Машина перебуває легально тут на Україні, правда щодва місяці потрібно перетинати кордон.
Нас зупиняють "гайці" на перехресті вул.Липинського і вул.Промислова. Не можемо вкурити чому -правил не порушували,їхали чітко на зелене світло. Виявляється в них був плановий рейд на авто із закордонними номерами. У всіх вимагали "зелену карту" на автомобіль. порушення яке стосується ст. 126

Стаття 126. Керування транспортними засобами особами, які не
мають права керування або водіями, які не мають при собі чи не
пред'явили для перевірки відповідних документів ...

Керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки посвідчення, реєстраційних та інших документів, що
підтверджують право на керування чи розпорядження транспортним засобом, дорожнього
(маршрутного) листа та документів на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних
засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях), талона про проходження
державного технічного огляду, а у випадках, передбачених законодавством, страхового поліса про
укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних 40
транспортних засобів, - тягне за собою накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного
мінімуму доходів громадян.

Жека предявив усі документи: свої права водійські, техпаспорт авто, страховку(ПОВНЕ КАСКО) . І ось питання- чому?, якшо в нього є повне каско, гаєць вимагав "зелену картку" яка видається на кордоні при вїзді на територію України. Це ж свого роду і одне і друге - страхування, але каско ж більший козир? Ми не могли второпати логіки мента. 10 хвилин - я до*обував мента(інакше не скажеш) і врешті-решт нас відпустили.

Хто може це розяснити - буду вдячний

bmwe36petro
05.08.2009, 18:17:07
VAVAN, наскільки мені відомо - це різні речі. КАСКО відшкодовує тобі збитки (завдані твоїй машині), а зелена карта - це як в Україні цивілка, котра відшкодовує збитки третім особам, тобто тому кому ти завдав збитків.

tommy_boy
05.08.2009, 18:23:34
VAVAN, знаю те саме, що каже bmwe36petro. Коли виїжаєш закордон, то потрібно зелену карту(цивілка, яка діє закордоном). Тобто, Каско, укр цивілка, зелена карта - 3 різні страховки

VAVAN
06.08.2009, 10:49:31
bmwe36petro, tommy_boy_318i,
Дуже вам вдячний за розяснення!

shvm
12.09.2009, 15:21:49
Привіт всім! Сьгодні зранку мав змогу поспілкуватися з доблесними ДАІшниками. Короткий опис ситуації. Вигнав зранку машину з подвір'я і поставив на вулиці біля хати, не брав з собою ніяких документів і телефона. В машину посадив малого сина 1р. 4міс., ну і думаю прокатаємось до виїзду з міста і назад (живу на окраїні міста) відстань десь 1-1,5 км. Виїхали на дорогу, син збоку на пасажирському сидінні. Проїхав метрів 300 і побачив синю 99-ту на синіх номерах якраз на тому місці де мав розвертатися. Спокійно з'їхав на обочину, розвернувся і почесав додому. ДАЙці окрилені моїм маневром помчались за мною. З малим не міг швидко їхати, щоб заскочити на подвір'я, але дотягнув їх майже до самої хати.
Ну і почалося... Документи ... Кажу,що біля себе не маю, але зараз принесу. Закриваю машину з малим. Даю ключі інспектору на його вимогу і йду по документи. Приношу папери і кажу, щоб віддав ключі від авто. Той не реагує. Повторюю вимогу і наголошую , що авто і ключі від нього є моя власність. Другий ДАЄць каже щоб я не "кіпішував" (дослівно) а почекав спокійно. Кажу йому що я спокійний і звертаю йому увагу на його лексикон і нагадую про їх іструкцію, там де йдеться про ввічливість. Їх то бісить, і вони кажуть що по протоколу я попав на 850 грн. Кажу пишіть, але в протоколі я напишу, що не згідний, порушення не було і зупинка безпідставна + відправлю заказним листом скаргу на хамську поведінку. Їх аж пороздувало від злості, але документи і ключі повернули і поїхали.
Я вже думав, що попав 100%. Просто повезло, що біля хати, ну і ДАЙці пробуксували. Одним словом ...:victory:

{ додано через 27 хвилин }
Прошу не думати, що я такий конфліктний тип чи злісний порушник ПДР. Просто зразу видно коли інспектор на службі, а коли тупо стриже водіїв в свою кишеню.:)

P.S. В Рогатинському районі спокійно заплатив 100 грн. за заборонений обгін.

T.T.
12.09.2009, 16:18:31
Не знаю як там хто, а я відмазався вчора без бабла !!! Зупинили мене вчора на ДСК , ми поговорили про БМВ та наш клуб , і мене відпустили !!! Хоча я думаю ви знаєте, яка в мене ситуація з правами !!! От шо означає БМВ клуб !!!

CityCat
16.11.2009, 11:42:30
В Украине будут штрафовать за разговоры по телефону за рулем (http://podrobnosti.ua/auto/2009/11/16/643904.html)

Anesteziolog
16.11.2009, 19:29:20
Моя історія. 24.10.2009 о 9.45 був оштрафований ДАІ. Подав в суд. Після суду опишу всю ситуацію і дії. до суду поки не хочу нічого описувати.

VoVik
16.11.2009, 21:12:07
Аналогично Anesteziolog подав до суду на оскарження винесеної постанови (заочно "Візир") про адміністративне порушення за порушення ПДР України пунк 15в у четвер суд.
Результати та аргументи оскарження розповім після суду.

А взагалі тема з "візиром" рахую грубе порушення прав людини.:ireful:
І впровадженно щоб стригти кошти з постриженого життям народу.

VoVik
19.11.2009, 18:01:44
Сьогодні о 16.20 рішенням суду постанову про адмін.порушення було скасовано у зв"язку з порушенням процедури винесення постанови з боку ДАЇ (нескладенно протокол взагалі).
Справа вирішена на користь позивача.

bmwe36petro
19.11.2009, 18:04:46
VoVik, :victory:

Vomont
19.11.2009, 18:11:59
VoVik, молодца, було би дуже добре якщо би ти виклав сюди редакцію скарги яку направлял в суд щоб інші могли у випадку чого використати як зразок.

VoVik
19.11.2009, 18:18:26
bmwe36petro, дякую
А взагалі бажаю всім щоб подібні "листи щастя" ніколи
непорушували Вашої життєвої рівноваги.
Старайтесь і Ви непорушувати і можливо тоді і настане в цьому житті
злагода та порядок на наших "замучених" шляхах.

{ додано через 15 хвилин }
було би дуже добре якщо би ти виклав сюди редакцію скарги яку направлял в суд щоб інші могли у випадку чого використати як зразок.
Нехай не пригоджується!!!


До __________________ суду _______________


Позивач:

Відповідач:
м. Львів, вул. Городоцька,124



ПОЗОВНА ЗАЯВА
(в справі за адміністративним позовом)


АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ
про визнання незаконними дії посадової особи та про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення

Цей позов підлягає розгляду у судах на підставі п.1 ч.1 ст.17 КАС України, згідно з якою «компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності», а також на підставі ч.3 ст.288 КУпАП, яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного (прирівняного до нього) суду постанову органів державної влади та посадових осіб, до яких належать і органи ДАІ та їх посадові особи, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, і не містить виключення для постанов, винесених у порядку ст.14-1 КпАП України. До того ж у відповідності до п.3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 р. №2 «під час розгляду таких спорів судам необхідно враховувати, що до правових актів індивідуальної дії належать також рішення (постанови) про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності, які прийняті суб'єктами владних повноважень (крім суду)».

Старшим інспектором БДПС ВДАШ з ОАТ м. Львова та АТІ, молодшим лейтенантом міліції _______________________ 23.09.2009 року винесено постанову № ВС 042062 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 ч.1 КпАП України, щодо мене.
Згідно з постановою нібито я, ____________________________ , 17.08.2009 року о 14:44 по вул. Левинського, 12 у м. Львові скоїв стоянку транспортного засобу БМВ д/н _____________ - на тротуарі, чим допустила порушення пункту 15.10 «в» ПДР України, та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.
Вважаю дану постанову необґрунтованою, такою що не відповідає нормам КУпАП України та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав.

1. Зазначена постанова винесена з порушенням цілого ряду статей КУпАП, які регламентують порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Зокрема не дотримано вимог статті 33, яка визначає, що при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступень його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність; статей 245, 280 КпАП України, відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасно, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
При розгляді справи не були з’ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в моїх діях є ознаки проступки, за який законом встановлено адміністративну відповідальність, та посадовою особою яка винесла цю постанову вимоги закону не враховані.
При винесенні постанови було грубо порушені мої права, передбачені ст. 268 КУпАП, а саме: особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право зокрема: знайомитися з матеріалами справи; давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням.
Всіх наданих мені цим законом прав я був позбавлений, що є порушенням процесу при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень КУпАП, Закону України «Про дорожній рух», у разі порушення Правил дорожнього руху України, водій повинен бути зупинений, постанову складено на місці, у випадку незгоди с порушенням – повинен бути складеним протокол, у порядку передбаченому ст. 256 КУпАП, із зазначенням відомостей про особу, що скоїла правопорушення, пояснень цієї особи, та роз’ясненням її права на правову допомогу та на право оскарження даної постанови.
У дійсності ж ніякого протоколу складено не було, чим грубо порушено ч. 2 ст. 254, ст. 256 КУпАП, відповідно до яких, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Частиною 6 ст. 258 КУпАП, передбачений випадок коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, зокрема, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки.
Якщо постанова виноситься щодо особи, яка безпосередньо керувала транспортним засобом, то ця постанова повинна бути винесена у загальному порядку. Якщо постанова виноситься за результатами фото фіксації, у порядку ст.14-1 КпАП, то ця постанова не повинна містити стверджень, що саме зазначена особа скоїла правопорушення. Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.
До того ж, Генеральна прокуратура України у своєму Приписі на ім`я начальника Департаменту ДАІ МВС України від 02.07.09р. вказує, що застосування без протокольної форми фіксації адміністративних правопорушень та розгляду справ у відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суперечить вимогам ст.ст.258, 254, 268 КУпАП і суттєво порушує конституційні права громадян.

2. У відповідності до ст.251 КУпАП «доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи».
Згідно до вимог ч.2 ст.86 КАС України ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.
У постанові № ВС 042062 від 23.09.09 р. не зазначено, що до неї додаються будь-які матеріали, що можуть бути визнані доказами по справі. Якщо ця постанова була винесена у відповідності до положень ст.14-1 КУпАП, то в ній повинно бути це зафіксовано. В графі «до постанови додаються» прописано : «фотокопії» , що не дає чіткого пояснення фотокопіями якого документу є додані до постанови роздруківки. Крім того фотокопії, додані до постанови, мають сумнівну якість, що не дає можливості визначити чи дійсно автомобіль знаходився за вказаною в постанові адресою на момент зйомки, та не мають жодних вказівок на те, що вони були зроблені саме пристроєм «Візир» № 0711223, з чого не можна зробити висновок, що саме цей пристрій «Візир» за №0711223 має відношення до вказаної постанови.
З фото, які причеплені до постанови не видно, хто знаходився за кермом вказаного автомобілю, отже при розгляді справи про адміністративне правопорушення не було з’ясовано, хто саме керував автомобілем та скоїв правопорушення. Крім мене вказаним автомобілем мають право керувати інші особи, що підтверджується записами у відповідних документах державної реєстрації транспортного засобу у органах Державтоінспекції.
Крім цього періоди часу зазначені на фото не можуть доводити той факт, що порушення було скоєне у відповідності до п.15.10 «в» ПДР України, оскільки у проміжку часу між 14:38:43 та 14:44:20 що складає 5 хвилин 41 секунду, водій міг здійснювати переміщення транспортного засобу, і відсутність даного факту могла б зафіксувати лише відео зйомка в реальному часі, а фотозйомка, яка надана як доказ, не доводить перебування автомобіля в нерухомому стані більше 5 хвилин, що не відносить цей факт до визначення «стоянка» ПДР України, а може трактуватись як визначення «зупинка» і не суперечить п.15.9 ПДР України.
Слід зауважити, що цифрові фото не мають братися до уваги як доказ провини особи, оскільки можуть піддаватися додатковій обробці.
Також, в даній постанові відсутні вказівки на те, хто саме проводив фото фіксацію за допомогою радіолокаційного відео записуючого вимірювача швидкості «Візир» №0711223. Між тим, це повинно бути зафіксовано, тим більше, що у відповідності до п.13.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затверджено Наказом МВС 13.11.2006 №1111, яка діяла на момент складання постанови; Наказ МВС №111 від 27.03.09 р. набрав чинності з 23 червня 2009 року), до використання спеціальних засобів нагляду за дорожнім рухом допускаються лише співробітники, які вивчили інструкції та склали заліки з використання цих приладів. Тому при оцінці як законності, так і достовірності фіксації порушень ПДР необхідно мати відомості про цих співробітників.
Таким чином, на основі цих фото встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, а тим паче встановити мою винність у визначеному законом порядку неможливо.
3. Крім цього, ці фото, які ст. інспектор _______________ вважає доказами моєї провини, отримані за допомогою пристрою, який не є законним засобом одержання доказів і мають недостатню якість для визначення місця знаходження автомобіля.
У відповідності до п.3 ст.70 КАС України докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.
Так, ст. 14-1 КУпАП однозначно говорить про те що, фіксація правопорушення за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, та «заочне» винесення постанови відносно власника транспортного засобу можлива, якщо порушення зафіксовано приладом, працюючому в автоматичному режимі.
Прилад, «Візир», яким проводився нагляд за дорожнім рухом з метою фіксацій порушень ПДР України, не є автоматичним засобом фото – чи відео фіксації, оскільки він знаходиться у співробітника ДАІ, керується ним безпосередньо або через комп’ютер (визначаються ті параметри, які фіксуються приладом, зокрема, швидкість, або що є об’єкт зйомки, її режими, кут огляду приладу, тощо), але він не здатний визначати лінійні відстані , в даному випадку метри, між об’єктами, тому він фото зроблені ним не можуть підтверджувати той факт, що автомобіль був припаркований з недотриманням дистанції в 2 метри.
Крім цього він працює від акумуляторної батареї, відповідно до технічних характеристик має можливість вибору спеціальних режимів роботи.
У підтвердження того факту що вказаний прилад «Візир» не є засобом автоматичної фіксації, є інструкція до цього приладу. В розділі 2 вищевказаної інструкції «Основні технічні характеристики», чітко визначено, що прилад працює виключно у режимах вимірювання швидкості як Стаціонарний або Патрульний, але ніяк не автоматичний. За таких умов, така фіксація не відповідає вимогам закону, до того ж, не сприяє виконанню основних завдань міліції і, зокрема ДАІ, по профілактиці та припиненню правопорушень. Фіксація порушень за допомогою неавтоматичних засобів фото- чи відео- фіксації (наприклад, таких як «Візир») може слугувати лише як допоміжний засіб, за умови обов’язкового зупинення порушника співробітником ДАІ та складання в його присутності протоколу про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст.ст.10-15 Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність”, на вимірювання у сфері, у якій їх результат можуть бути використані у якості доказу по справі, розповсюджується державний метрологічний нагляд. За таких умов кожен засіб вимірювальної техніки має бути укомплектований документами про допуск даного типу засобів вимірювальної техніки для використання в Україні та про повірку даного примірника засобу вимірювальної техніки. Таких документів мені співробітником ДАІ надано не було, та до постанови про притягнення до адміністративної відповідальності вони не прикладені.
Як мені відомо, вже декілька державних органів, які компетентні у цих питаннях, підтвердили, що пристрій «Візир» органами ДАЇ України для проведення державної експертизи або сертифікації до Держспецзвязку не надавався, процедур державної експертизи або сертифікації відповідності він не має. Зокрема, це висновки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (лист від 25.03.2009 року № 8/1-817), Контрольно-ревізійного управління МВС України (лист від 12.06.2009 року за №17/350), Генеральної прокуратури України (Припис від 02.07.2009 року).
Таким чином, зображення, зроблені приладом «Візир», не є належним доказом по справі і не можуть прийматися судом до уваги, тому вважаю дії відповідача неправомірними.

4. Крім того, я вважаю, що розмір штрафу призначено не у відповідності до положень ст. 27 КУпАП , а саме: штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян у випадках і розмірі встановлених цим Кодексом і частиною 1 ст. 122 КУпАП передбачено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, який накладається у розмірі від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір неоподатковуваного мінімуму, який встановлено на даний час, становить 17,00 гривень, тобто розмір адміністративного штрафу має бути накладено у кратному відношенні до встановленого неоподатковуваного мінімуму, чому не відповідає штраф у розмірі 300,00 гривень. Тому розмір адміністративного штрафу визначено не у відповідності до положень КУпАП і є неправильним.
До всього вищевказаного слід додати той факт, що Генеральною прокуратурою на адресу Начальнику Департаменту ДАІ МВС України було направлено Припис від 02 липня 2009 року за №07/1/2-165 «Про усунення порушень Закону при притягненні осіб до адміністративної відповідальності», згідно якого дії працівників ДАІ, які тільки фіксують, а не припиняють правопорушення, суперечать п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію».
Приймаючи до уваги відсутність в мене якої-небудь достовірної інформації про те, чи мав ст. інспектор ____________ право виносити постанови, звертаю увагу суду на необхідність надання _______________ та ___________ відповідних документів, та з`ясувати, чи знаходились вони на службовому чергуванні 17.08.09 року о 14:44 год, та чи входило місце нібито скоєння правопорушення (вул.Левинського,12) до маршруту патрулювання.
Відповідно до п.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 287, п.3 ст. 288, п.3 ст.293 КУпАП, п.3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 р. №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», ст. 6, п.1 ч1 ст. 17, п.2 ч.1 ст. 18, ст. 19, ст.71, ст.ст.104-106, 162 КАС України,

ПРОШУ:
1 Визнати даний позов до свого провадження та звільнити мене від сплати судового збору відповідно ст.. 288 КУпАП
2 Зазначену постанову у справі про адміністративне правопорушення визнати недійсною та скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.

Додатки:
1. Копія постанови та фотографії до неї
2. Копія поштового конверту.

Читайте на здоров"я!

Vomont
01.12.2009, 20:10:33
мля.пригодилось. сьогодні отримав два штрафи про перевищення швидкості ще винесені у серпні та вересні. Що робити?
саме головне пригадую що дійсно мене зупиняли та ніяких протоколів ніхто не складав.А тут і протоколи є і я начебто відмовився їх підписувати.

Just be
01.12.2009, 20:15:52
Vomont, пиши скарги :) Але тут може всплити питання прав :)
ЗІ. якщо не помиляюсь термін штрафів спливає через 3 місяці.

Vomont
01.12.2009, 20:17:54
спливає через 3 місяці.
від чого їх рахувати? від дня виписання протоколу чи з дня отримання?

Just be
01.12.2009, 20:18:51
Vomont, мені здається що від виписання. Але я не впевнений.

Vomont
01.12.2009, 20:21:49
якщо не помиляюсь термін штрафів спливає через 3 місяці.
хто може точно сказати?

VoVik
01.12.2009, 22:24:14
Термін сплати штрафу або оскарження складає 10 календарних днів від дати винесення постанови про адміністративне правопорушення що може бути через тривалий час після складення протоколу
Якщо є копія протоколу та копія постанови але немає підпису з сторони порушника у протоколі то це чистої води фальсифікат.
А що ще є крім протоколу і постанови?

Just be
01.12.2009, 22:38:28
але немає підпису з сторони порушника у протоколі то це чистої води фальсифікат.
неа, якщо порушник відмовляється підписувати протокол, тоді інспектор повинен внести двох свідків, що підтвердять відмову "порушника" підписувати і підписуються самі.

VoVik
01.12.2009, 22:55:56
залишилося з"ясувати чи є у протоколі підписи свідків.

Vomont
01.12.2009, 22:56:40
VoVik, крім постанови більше нема нічого

{ додано через 43 секунди }
протоколу я не маю

VoVik
01.12.2009, 23:06:14
ну що маєш хороші шанси скасувати цю постанову , подавай до суду за місцем проживання.
Попахує викачуванням коштів.У позові роби акцент на відсутність протоколу.

Vomont
01.12.2009, 23:28:43
VoVik, а хто може юридично помогти бо я не зовсім компетентний?

Anesteziolog
01.12.2009, 23:38:24
VoVik, скажу так на рахунок того що знаю, від того дня як ти отримав на руки постанову ти маєш 10 днів на оскарження. дехто намагається оскаржити на рахунок того що ти отримав постанову більше ніж 3 місяці від дати винесення (бо є якийсь закон, точно не памятаю). Але читав на одному з юридичних сайтів що на це не варто посилатись оскільки існує інший закон згідно якого термін може бути більше 3 місяців. В твому випадку бачу 2 варіанти. 3 варіанти 1-заплатити штраф 2-Заява в суд 3- нічого не платити. Якщо заява в суд то думаю варто перш за все ссилатись на те що візир не належить до засобів автоматичної зйомки.

Хочу також сказати що позовну заяву можна віднести в суд самостійно, хоча приймають в Шевченківському суді наприклад тільки 1 день в тиждень. Здається в Середу з 14.00-18.00 (хоча точно не памятаю) або відправити заказним листом.

В мене до речі завтра суд. Потім опишу що і як.

Vomont
01.12.2009, 23:40:55
Anesteziolog, це швидкість згідно постанов фіксована в першому випадку приладом "Сокіл" а в другому приладом "Беркут". Але саме головне що протоколів в мене нема.

Just be
01.12.2009, 23:44:23
Vomont, шукай по форуму, хтось викладав

Anesteziolog
01.12.2009, 23:46:39
http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=10596&page=3 саме краще проконсультуйся тут, вони саме грамотніше все пояснять.

Just be
01.12.2009, 23:49:10
Мені от цікаво, що якщо буде суд і тебе викличуть, що ти будеш казати про права, як запитають?))

Vomont
01.12.2009, 23:52:23
як запитають?
це не факт що спитають

{ додано через 38 секунд }
як запитають?
це не факт що спитають

Just be
01.12.2009, 23:55:16
Надія вмирає останньою. Але я думаю що це в них пробивається в першу чергу і автоматично. Потім розкажеш.

augustino
02.12.2009, 08:50:05
Vomont, нема твого підпису нема протоколу.Свідків ж також нема що ти протокол не хотів підписувати

Just be
02.12.2009, 09:31:33
Свідків ж також нема що ти протокол не хотів підписувати
ну про це він нічого не говорив :) А щодо відсутності протоколу то можуть сказати що протокол давали, а куда він його дів то його проблеми.

Vomont
02.12.2009, 09:32:09
augustino, Свідків ж також нема що ти протокол не хотів підписувати
це не факт ,скоріше за все якихось два таксисти там підписались,звичайна практика ДАЇ.

Orest_318
02.12.2009, 09:34:45
Шевченківському суді наприклад тільки 1 день в тиждень
коли прийдеш подавати заяву вони так і говорять 1 день на тиждень прийомний день, але після того як почують що в тебе справа про адмінправопорушення і в ній спливає срок то приймають без питань в любий робочий час.

Just be
02.12.2009, 09:36:56
А як ти "отримав" штрафи без протоколів ? Бо я шось не вкурив :) Можеш піти на городоцьку і там тобі мали б показати твої протоколи.

augustino
02.12.2009, 10:06:31
Vomont, як вони могли скласти протокол без тебе,якщо в протоколі вказуєтьсявсі товї дані, а саме : П.І.Б,дата народження, номер і серія прав, ТЗ, номерний знак ТЗ.Вони що все це собі в блокнотик переписали і склали протокол коли ти поїхав???

Anesteziolog
02.12.2009, 10:15:18
augustino, Погоджуюсь, таке може бути. Від них все можна чекати. Але є ще такий варіант, як Vomont, їхав по трасі, вони сфоткали його Візиром, машину навіть не зупиняли і по базі склали протокол і постанову, а потім поштою постанову просто відправили. А у випадку з Соколом, там взагалі ніяких питань нема- в них взагалі нема ніяких доказів, бо на відміну від Візиру, фотки чи відео може зберігатись. На мою думку, оскаржуй все в суді, шанси маєш непогані. Проконсультуйся на цьому юридичному сайті.

Vomont
02.12.2009, 10:22:28
Anesteziolog, augustino, я вже писав що зупиняли тільки протоколів не складали,ніяких фото Візиром не було.

VoVik
02.12.2009, 10:41:11
VoVik, а хто може юридично помогти бо я не зовсім компетентний?
Взагалі юристи неохоче беруться за справи про скасування штрафів оскільки це не "хлібна" робота мені було відмовлено і сказано "що краще заплатити" тому свій позов створював напару з сестрою(оскільки вона любить цю справу) і інтернетом:biggrin:

Just be
02.12.2009, 10:43:10
тому свій позов створював напару з сестрою(оскільки вона любить цю справу) і інтернетом
Зразків для подання в суд щодо скасування в інтернеті тьма і якщо реально хотіти це зробити то за декілька годин напишеш все що треба.

Anesteziolog
03.12.2009, 09:48:09
Зразків то куча, але правильний шоб підбрати хоч трошки треба помучитись. Наприклад не всюда вказано що треба відправляти всі копії в кількості 2 штук. Мій вчорашній суд: вийшов якийсь пацанчик напевно помічник судді і сказав що це попередній суд сьогодня а шо суд буде 16.12. Напевно суддя вийшов кудись.
Ось зразок моєї позовної заяви.

Шевченківський суд м. Львова
Позивач: Знак Назар Миколайович
Індекс79020, м. Львів, вул. Рільнича 7/1,
буд. 19
тел. 38097945
Відповідач: посадова особа –
Інспектор УДПС БДПС ДАІ м. Львова
Задорожний Павло Вікторович
Львівське обласне управління ДАІ УМВС України у Львівській області. 79053 м.Львів, вул. Перфецького,19

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

про скасування Постанови ВС № 061185 від 24.10.2009р.
по справі про адміністративне правопорушення
(в порядку адміністративного судочинства)

Постановою інспектора ДПС Львівської Державної автомобільної інспекції Задорожнього Павла Вікторовича серія ВС № 061185 по справі про адміністративне правопорушення від 24.10.2009 року мене було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром чотириста тридцять гривень 00 коп. (430 грн. 00 коп.).
Вважаю дану постанову необґрунтованою, недійсною, та такою, що не відповідає нормам КУпАП та винесеною з перевищенням компетенції суб’єкта владних повноважень. Також під час винесення постанови не дотримано вимог статей 245 та 280 КУпАП відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
При розгляді справи не були з’ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в моїх діях є ознаки проступку, за який законодавством України встановлену адміністративну відповідальність.

Таким чином вважаю постанову інспектора незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав:

1. Звертаю увагу суду на те, що мною не порушено ПДР.
Не порушено пункт 14,6 ПДР (Обгін заборонено:в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;)
оскільки в моїх діях не було складу порушення. По суті пояснюю:

Я, Знак Назар Миколайович, 24.10.2009 року, на автомобілі БМВ № знак ВС,,,, прямував в напрямку пожежної частини по вул. Підвальній. Переді мною зупинився автомобіль який включив сигнал аварійної зупинки. Було вирішено виконати об’їзд перешкоди. При цьому було дотримано всіх вимог ПДР. Маневр було розпочато уже після проїзду пішохідного переходу. Приблизно ще через 150 метрів мене зупинив співробітник ДАІ, який для цього вискочив з автомобіля, що стояв на протилежній обочині та перебіг через дорогу порушивши цим п. 4.14 Б ПДР а саме раптово вибіг на проїзну частину.
2.Статтею 256 КУпАП визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту
протоколу про адміністративне правопорушення.
- в складеному протоколі відсутні місце його складення;
- не вказано точно місце скоєння правопорушення, а саме вказана тільки вулиця Підвальна. Враховуючи, що довжина вулиці Підвальна близько 700 м і на ній знаходиться декілька пішохідних переходів, то неможливо точно встановити місце скоєння.

3.Згідно пункту 1 статті 217 КУпАП посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення у межах наданих їм повноважень і лише під час виконання службових обов'язків.

Доводжу до відома суду, що 24.10.2009р., на момент перевірки моїх документів, складення протоколу та постанови (час від 09години 40 хвилин до 09 години 55 хвилин) інспектор відмовився пред’явити документи, які б підтвердили виконання ним службових обов'язків.

Враховуючи вищевикладене , керуючись ст. 288, КУпАП, п. 2 ч. 1 ст. 18, ч. 2 ст. 19, ч1. ст104,ст.105 КАСУ,

ПРОШУ:
1. Визнати протиправною та скасувати постанову ВС № 061185 про притягнення до адміністративної відповідальності від 24.10.2009 р.
2. Справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю у моїх діях адміністративного правопорушення.
3. Зобов’язати місцеве ВДАЇ справу про адміністративне правопорушення відносно мене від 24.10.2009 року закрити.

Державне мито за розгляд судом даної справи не сплачувалось, оскільки у відповідності ч. 5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

До заяви додаються:
1. Копія паспорта позивача.
2. Копія ідентифікаційного коду позивача.
3. Копія позовної заяви.
4. Копія Постанови ВС061185 по справі про адміністративне правопорушення
від 24.10.2009р.
5. Копія Протоколу ВС035086 від24,10,2009р.

Тільки те що спочатку мусить бути з правої сторони

sergiy
03.12.2009, 14:37:14
Взагалі юристи неохоче беруться за справи про скасування штрафів оскільки це не "хлібна" робота мені було відмовлено і сказано "що краще заплатити"
??? якийсь лінивий юрист тобі попався - все що від них вимагається - грамотно скласти позов. мені призначили попереднє слухання, де сказали прийти через місяць на засідання, а там просто повідомили, що позов задоволено :yahoo: (дайці не з'явились жодного разу)!!!! :)

augustino
03.12.2009, 14:53:32
sergiy, вітаю.
Vomont, складай позов і посилай їх подалі зі своїми протоколами

Vomont
05.12.2009, 23:57:16
Зваживши всі за та проти, вирішив оплатити штрафи,дане питання вичерпано

Anesteziolog
24.12.2009, 22:26:36
Сьогодня накінець відбувся суд, бо з 16 перенесли на 24 у звязку з хворобою судді. В суді все ок. Виграв справу. Але тепер суддя сказала тре йти в суд писати заяву, дістати в них заяву та віднести в ДАІ. Проте вчора склали на мене новий протокол (((( Так зажерся з інспектором шо то капец. Він пробував дописати протокол після того як я написав пояснення.

Юрій
24.02.2010, 08:15:17
Добрий день. Сьогодні в новинах почув. що знову призупинили дію Візиру. Тільки чомусь на держтехперевірку його не хочуть віддавати. Хто що може сказати точніше. Чи правда що призупинено і як на довго. дяку.

Just be
24.02.2010, 09:21:33
Юрій, правда. Наразі його використання незаконне. А зупинили поки не пройде якісь перевірки.

Digress
24.02.2010, 09:46:43
Зараз здається тимчасово заборонено любі засоби які вимірють швидкість!

yrik_lvov
24.02.2010, 11:12:18
Digress, ні заборонені не всі засоби а тільки візир і по чуткам на зміну йому прийде більш удосконалений засіб фіксування швидкості

sergiy
24.02.2010, 12:01:14
мого друга вчора зловили на візир, склали протокол, в якому ще додоли, що він рухався по лівій смузі, хоч права була вільна. копію протоколу не дали, кажуть, що "нічого не оформляли". Будемо писати прохання надати копію протоколу в "ДАЙ".

yrik_lvov
24.02.2010, 12:05:40
sergiy, пишіть в гаї і в прокуратуру міста і району хай вони витребують в даї так буде швидше і резельтативніше раджу тобі як працівник суду або ше є варіант шо вони просто засцять і все вернуть назад тільки пишіть шо він був не сам а з 2 свідками в машині бо по другому справа буде проблемною і прокуратуру пишіть що були порушені вимоги закону під час складення протоколу і все таке інше не представився не назвав причину зупинки лаявся в нецензурній формі поводив себе зверхньо і нахабно і тому подібне

sergiy
24.02.2010, 12:47:08
yrik_lvov, так, але спочатку взнаємо чи вони справді нічого не подавали, та й позовну заяву по копії протоколу легше складати.

ValodjaE36
24.02.2010, 13:02:25
і будуть Дайці з автомобілістами по судах ганяти, а візир був і буде:bad:
то їхні грші, немалі:shok:
ще наш народ не привик в судах відстоювати свої права, а вони тим і користуються, 1 піде всуд а 10 не підуть!

Just be
24.02.2010, 13:12:14
і будуть Дайці з автомобілістами по судах ганяти, а візир був і буде
як це буде ?, посилати нах і всьо. Зразу в телефон довіри + скаргу:)

sergiy
24.02.2010, 13:27:55
ще наш народ не привик в судах відстоювати свої права, а вони тим і користуються
коли на мене складали протокол з яким я був не згідний (хоча можливо і "справедливий") "даєць" думав, що я напишу, що не згідний і буду чекати рішення даї, а на справді позови тре подавати в апеляційний суд, в якому люди не зацікавлені в збереженні добропорядного і чесного "МОРДИ" дайців)))

yrik_lvov
24.02.2010, 14:04:07
а на справді позови тре подавати в апеляційний суд, в якому люди не зацікавлені в збереженні добропорядного і чесного "МОРДИ" дайців)))
в апеляційний суд ти нічого не подаш спочатку в місцевий а апеляція може переглянути рішення місцевого суду хоча повір і в місцевих судах їх ненавидять і окремі постанови по них постійно виносять

А в суд вони зобовязані приходити а як ні то можна застосувати привід що також часто робиться
як це буде ?, посилати нах і всьо. Зразу в телефон довіри + скаргу
100 % правильне рішення

sergiy
24.02.2010, 14:39:55
в апеляційний суд ти нічого не подаш спочатку в місцевий
ну та я мав на увазі місцевий)

Юрій
24.02.2010, 17:52:18
Я коли подав в суд по візиру то дайці на засідання не з"явились. Тому все стало зрозуміло.

ValodjaE36
24.02.2010, 21:21:59
Юрій,і суд просто пенесли?

Юрій
24.02.2010, 21:41:39
Перше засідання перенесли а на друге суддя за 5 хвилин винесла рішення про скасування постанови. Питання закрили. Тому я вважаю потрібно подавати в суд тим більше що держмито не таке вже й велике - 3 чи 5 грн.

Anesteziolog
24.02.2010, 22:43:28
Цитата:
Написав(ла) sergiy
а на справді позови тре подавати в апеляційний суд, в якому люди не зацікавлені в збереженні добропорядного і чесного "МОРДИ" дайців)))
в апеляційний суд ти нічого не подаш спочатку в місцевий а апеляція може переглянути рішення місцевого суду хоча повір і в місцевих судах їх ненавидять і окремі постанови по них постійно виносять

А в суд вони зобовязані приходити а як ні то можна застосувати привід що також часто робиться
Цитата:
Написав(ла) Just be
як це буде ?, посилати нах і всьо. Зразу в телефон довіри + скаргу
100 % правильне рішення
Погоджуюсь. Взагалі на мене 2 протокол склали а постанова про адм. прав. не прийшла. Деколи треба знати свої права та обовязки і знати коли шо говорити чи писати. Даішники в суд не приходять. В кожного бувають різні ситуації. В мене бувало наприклад багато ситуацій типу я правий

{ додано через 1 хвилину }
Даішники дуже часто тормозять БМВ думаю що всі згідні, якось так повелось що типу одні бандити їздять. Відстоюйте права якщо ви праві, або наполовину праві, якщо не праві, будьте чесними, заплатіть штраф.

Just be
24.02.2010, 22:46:52
Даішники дуже часто тормозять БМВ думаю що всі згідні
ну не знаю, мене ДУЖЕ рідко зупиняють :)

Відстоюйте права якщо ви праві, або наполовину праві, якщо не праві, будьте чесними, заплатіть штраф.
+100

ValodjaE36
24.02.2010, 22:50:54
Даішники дуже часто тормозять БМВ думаю що всі згідні,
а мене рідко, але то напевно хто скільки їздить, якщо ти три раза біля дайців проїдеш то на третій точно зупинять:biggrin:
Відстоюйте права якщо ви праві, або наполовину праві, якщо не праві, будьте чесними, заплатіть штраф.
пітримую!

Misha
24.02.2010, 23:16:33
Відстоюйте права якщо ви праві, або наполовину праві, якщо не праві, будьте чесними, заплатіть штраф.

Підтримую 100%

yrik_lvov
25.02.2010, 08:58:59
Відстоюйте права якщо ви праві, або наполовину праві, якщо не праві, будьте чесними, заплатіть штраф.
Підтримую але не в нашій країні в нас сама дорога змушцє порушувати приклад сьогоднішній ранок їду на роботу липинського їду в лівій полосі в сторону пр.Чорновола стоять перед салоном ауді я я перетнув 2 сплошних через те що там була яма в коліно глубиною і на зустріч машин небуло поки не витягнув посвідчення то шось доказати безполезно бо в них план а порушення зафіксоване на звичайну камеру:rofl: і хіба це нормально та вони самі порушують всі можливі свої інструкції методи фіксації і інші речі то чому ми тоді маємо за це платити??? в нас не країна а :bad:

bmwe36petro
25.02.2010, 09:10:17
Наразі його використання незаконне. А зупинили поки не пройде якісь перевірки.
А мене в неділю по дорозі в Київ на об'їзній Рівного зупинили, стояв знак 40 і сніжинка, правда сніг валив добрячий, а швидкість моя була 72 км/год. Зняли на Візир, я попросив показати, подивився і зрозумів, що при такому снігу номер машини моєї видно вже коли я скинув швидкість. В поясненні написав, що рухався зі швидкістю 60 км/год, копію протоколу забрав.

yrik_lvov
25.02.2010, 09:12:39
bmwe36petro, в суд з постановою і нафіг їх

sergiy
25.02.2010, 09:25:23
в нас не країна а
нє нє нє ... то таких п"дарів виховують, а країна в нас найкраща, головне показати приклад, а дайців тупарилих тре наказувати(хоч і серед них мені попалась нормальна людина(теж прихильник БМВ :)))

Digress
25.02.2010, 09:29:28
хоч і серед них мені попалась нормальна людина(теж прихильник БМВ ))
треба було цю людину до нас в клуб!:)

yrik_lvov
25.02.2010, 09:31:15
sergiy, ну їх ні виховувати ні наказувати не треба а просто нафіг з роботи і розжалувати в званні вони всі нормальні коли неправі а по другому вони тобі розкажуть і напишуть все шо знають а на рахунок країни то вона найкраща буде коли нас хтось приватизує всю повністю і буде шось тут робити для людей

ValodjaE36
25.02.2010, 10:29:32
ми вже напевно говорили про це, але не винні окремі люди "дайці" а система, і хочеш не хочеш але пішовши туди працювати ти таким станеш, і будеш брати хабарі і буде в тебе "план" який ти мусиш виконати бо зверуху чекають великі кишені які треба набивати, так само як і автодори праюють і це не секрет, що їм не вигідно зробити раз на 10 років, а краще по трошка але стабільо мати відкати і ліваки, це все СИСТЕМА, як то кажуть риба псується з голови:bad:

yrik_lvov
25.02.2010, 10:45:19
як то кажуть риба псується з голови

однозначно система але для цього є відповідні органи і система ламається дуже скоро і надйно зварич приклад зайди в суд і попробуй там тепер шось порішати ніяк хіба родич чи дуже близький друг а друзям родичів і тому подібним людям нажаль ні і все і так можна зі всім розібратись а до цього підштовхує держава зарплати треба підняти і забезпечення нормальне а не 1000 грн у держ службовця якому потрібно ручкою підпис поставити і в нього вже пару зарплат є ось в чому проблема

ValodjaE36
25.02.2010, 10:52:56
однозначно система але для цього є відповідні органи і система ламається дуже скоро і надйно зварич приклад зайди в суд і попробуй там тепер шось порішати ніяк
ти помиляєшся:rofl:, яб тобі розказав але не буду:) це поодинокий випадок, просто до цього вже давно шло, я за зварича, тут люди особисті рахунки звели + зарісувались, а таких як він ще ой як багато, і пройде років так мінімум 10 як такі факти почнуть зникати:)

yrik_lvov
25.02.2010, 10:56:39
ValodjaE36, ну спорити небудемо тепер буду знати шо до тебе можна звернутись за апеляцію в адмін суд) якщо шось треба а за зварича я тобі і сам можу розказати багато цікавого і для того щоб системи не було треба більше таких випадків і все буде ОК.

ValodjaE36
25.02.2010, 11:03:48
буду знати шо до тебе можна звернутись за апеляцію в адмін суд) якщо шось треба
неа не поможу, не моя сфера:rofl:для того щоб системи не було треба більше таких випадків і все буде ОК.
на всі 1000% з тобою згідний, але більше то виглядає неможливим а ніж реальним:(

yrik_lvov
25.02.2010, 11:07:21
ValodjaE36, ну Володя не хочу тебе образити але я там працюю тому я тобі говорю як є шо майже неможливо а до того сам знаєш шо це був не суд а майже як наше ДАЇ і брали гроші з обох сторін а справу вирішували як вже хотілось за то і полетіла голова того за кого ми говорили:drinks:

ValodjaE36
25.02.2010, 11:10:52
ValodjaE36, ну Володя не хочу тебе образити але я там працюю
мене тим і не образиш:biggrin:

і брали гроші з обох сторін а справу вирішували як вже хотілось за то і полетіла голова того за кого ми говорили
пройде рік-два і знов все поверниться на свої місця, правда я не хочу такого:nea:

yrik_lvov
25.02.2010, 11:12:19
ValodjaE36, ну ладно істину встановили і завяжем поживем побачимо
а тепер не відхаляємся від теми:)

VAVAN
25.02.2010, 12:46:51
Вчорашній випадок з дайцями мені обійшовся в 23 тугрика. Річ у тім, що я явно порушив ПДР, обїжаючи тянучку по вулиці Підвальній в сторону памятника Федорову , якраз зі змійки навпроти кафе КАБІНЕТ.

Ситуація наступна: обїжав тянучку зліва звичайно, наїжаючи на трамвайну колію зустрічного руху, далі через пішохідний перехід, що перед Арсеналом і перед маршруткою перестроївся в звичний ряд, щоб потім повернути направо в Сторону Високого Замку (вул Виннниченка здається).
Але не судилося. Дайці зауважили мої "порушення" і показали чарівною смугастою палочкою зупинитись між коліями.

Далі діалог:
- Доброго дня, інспектор ПеДріто, ваші документи...а саме техпаспорт, водійські права, талон для запису порушень, поліс "цивілки".. (я аж прозрів, але все підготував і чемно дав- Ось прошу, скажіть будь-ласка причину зупинки.
- Ви, Володимир Богданович, порушили ПДР, обїжачи тянучку на смузі протилежного руху ТЗ, а також обгін на пішохідному переході.
- Я не погоджуюсь, я обїжав Маршрутне таксі, які здійснювало посадку-висадку пасажирів в не визначеному для цього місці...Який нахєр обгін і порушення..:ireful:
- Не придумуйте собі виправдання і вживайте нормальну лексику з інспектором Державної служби.
- За кого ви мене вважаєте? За порушника? Я не погоджуюсь, адже справді обїжав маршрутку, яка і порушувала ПДР, а винуватцем чомусь виявився я!!!!
- Але ж інші транспортні засоби чемно рухались за маршруткою, а ви виявились оригінальніші і стверджуєте шо ви не порушували ПДР.
- Так, я вважаю і докажу.
- Ми на Вас складаємо протокол і виписуємо вам штраф в розмірі 350гивень.
- Та хоч 650 гривень, я і так не буду його оплачувати , а тим більше підписувати протокол.
- Тоді ми змушені будем знайти двох свідків, які засвідчать ваше порушення.
- Дєрзайте, лаха знайшли.
- Вийдіть будьласка з машини, і відкрийте багажник!
- Я не зобовязуюсь вам виходити зі свого авта.
- Чому?
- Складайте протокол огляду ТЗ, тоді поговорим (гоню).
- Протоколу складати не будемо, адже це лиш повехневий огляд.
- Шо за повехневий огляд, ні хрена я вам відкривати не буду. Люди як люди , а ви навіть по людськи зясувати обсавини не можете.

( Закриваюсь в машині і закриваю вікна. Звоню в телефон Довіри тим часом інспектори пішли шось там писати в сою машину. Мені пояснюють, шо справді працівника ДАІ мають право н такий огляд. проходить 3 хвилини на то все. Я вихожу з авта. Відкриваю багажник , і з єхідною посмішкою чекаю дайців.
Підходить один з них і каже.

- Так, як ситуація була спірна, ми вам робимо попередження. Більше так не робіть.
Щасливої дороги.
- Я вам дякую за розуміння. Флєшка з мене, - відповідаю я.
- Дякую. нам нічого не треба. щасливої дороги. Не порушуйте.

Я вертаючись з радіоринку назад через Високий замок, зупинився біля дайців. Нагло сів в їхній "чорний амулєт" і поставав їм флєшку бальзамчику Дністер.
Причина? - я справді порушив- ніякої посадки і висадки пазажирів маршрутка не здійснювала:), тому зекономивши 350 грн сімейного бюджету, відчував, шо потрібно хоч так віддячити по людськи, як дайці сказали по-пацанячому.:lol:

Короче, мораль така: наполягайте на СВОМУ до кінця!

augustino
25.02.2010, 13:20:50
VAVAN, умніца,класно ти їм втер носа:biggrin:

yrik_lvov
25.02.2010, 13:30:11
VAVAN, :respekt:

Rostyk
25.02.2010, 13:31:14
VAVAN, молодець, не змучився писати???? :rofl:

ValodjaE36
25.02.2010, 13:45:29
VAVAN, ото ти надрукував, гарно ти їм виписав:)
подібне і в мене було при виїзді з вул. Волонської на Шота Руставеллі (за Стрийским ринком), так само обїжав тянучку, і тут дайці, зупинили, а передімною зупиняли жінку на Кіа, вона з криками сіла в машину, включила задню і незважаючи на мою машину, сигнали та дальне дала задом мені в бампер і поїхала, яка то була хохма коли даїшник занею ломився, зупиняв, а потім до мене, чи я немаю притензій до неї, та як моє авто не постраждало я її відпустив, на розчарування дайців, і закинув їм пару тугриків за порушення, аби не чекати і не спорити, бо 8:55, жінка, робота:biggrin:

VAVAN
25.02.2010, 14:00:56
augustino, yrik_lvov,
дякую! :)
Rostyk, нэ- спочатку трохи схарило, але хотів вам чітко передати картину подій
ValodjaE36,
всі ми люди - порозумітись спочатку-гавкаючи, а потім тиснувши руку завжди можна:)

e@gle
25.02.2010, 16:04:30
Серед них є чимало нормальних людей. Я вірю їх самих харить та система. Колись стояв вночі зупиняв попутку до Жовкви, бо на роботі затримався. Зупинився офіцер ДАІ, запитав куди - сказав "сідай". Душевно з ним поговорили(після того моя думка про деяких з них помінялась), казав що працює в ДАІ вже 20+ років і такого бардаку не було колись. Казав, що прийди указ зверху, то порядок на дорогах за 24 години ідеальний. Чи коли зупиниш порушника а він тобі точно як в смітник словами сипе, а так як в нього є папірчик, то хоч би там він 3 людей скосив - буде правий...
Короче підвіз він мене під саму хату майже, хоча живе десь на окраїні міста.

ValodjaE36
25.02.2010, 17:15:01
хоча живе десь на окраїні міста.
В ОСОБНЯКУ:biggrin:
жарт!

Серед них є чимало нормальних людей.
підримую, і надіюсь що вони переможуть над злом:)

Сонечко
29.03.2010, 15:58:20
Зупинили мене сьогодні на початку Дж.Вашингтона. Причина - сумнівне порушення правил дорожнього руху. Не за розміткою повернула на Вашингтона з Зеленої (від центру), розмітки там взагалі немає. Просто по відношенню до автомобіля, який хотів виїхати з батальної на Зелену, я здійснила маневр позаду того автомобіля, а не попереду (як мала б здійснити). Але попереду нього це зробити було важко, т.к. наглість друге щастя - він дуже негарно виїхав (став посеред зеленої, і на мої пропуски не реагував, бо справа машинки його пропускати не хотіли), і маневр його об*їзду можна класифікувати як розворот посеред дороги. Вже поза верхньою межею перехрестя нерегульованого. Він же стояв поза перехрестям практично. А я чемно пропустила автомобілі що звертали з головної. Тоді й сама виїхала.
А працівник ДАІ мені зробив просто усне зауваження про порушення.
Передивився всі документи і відпустив з посмішкою. Але так неприємно, так неприємно.....це був мій перший СТОП ДАІшників.
Чомусь досить часто їздити за правилами ПДР надзвичайно складно, адже: не пропустять, об*їдуть і будуть сигналити, і ображатися, будуть підрізати і зупинятися просто перед моїм переднім бампером (чи це з метою перевірки справності моїх гальм?).

Але сонце світить, погода тішить.... :)

ValodjaE36
29.03.2010, 16:16:12
бо справа машинки його пропускати не хотіли)
якшо вони не хотіли пропускати, значить там проїзд був, а як би він зупинився на середині дороги то проїзду не булоб, може Гаєць і правий, або просто йому захотілось ляси поточити:biggrin:

Vomont
29.03.2010, 16:50:57
Та просто побачив дівчинку за кермом та й вирішив поспілкуватись:wink:

Сонечко
29.03.2010, 17:24:29
ValodjaE36, він на зустрічній смузі був. зустрічному потоку рух перекрив. Просто неввічливість водіїв, і тому така ситуація склалась.
Vomont, саме, в ході розмови вияснилось що у нього дочка Наталка, на два роки молодша за мене.

P@sh@
21.04.2010, 17:36:41
Зупинився я сьогодні на зупинці тролейбусній, десь на 1 хв., договорити по телефону, договорив і тільки встиг завести авто як припаркувались дайци, з беркутами, почали наїжати що порушив правила так як стоянка заборонена, ну я зїхав на те що машина заглохла, та незаводилась, та коли вони підїхали відразу завелась )))) Попросили відкрити багажник для поверхневого огляду, я розсміявся і попросив їх поверхнего оглядувати авто зверху але не в багажнику. Або привести понятих і дати мені копію протоколу огляду, але тут Даишник викрутився і попросив показати запаску і знак аварійної зупинки... ( і що в такій ситуаціїї робити?), я розсміявся і показав запаску і знак, після чого провели мене до авто щоб показати правила дорожнього руху в яких зазначено що зупинка на тролейбусних зупинках заборонена, я цього не заперечував і настоював на тому що машина захлохла і дивом завелась коли вони підїхали ( полтергейст ) вони подумали-подумали і відпустили )))) Можливо побачили що я їх знімаю на телефон ))))

viper
21.04.2010, 18:08:39
про відкрити багажник і показувати знак і запаску теж цікавить.
здається не збовязаний бо техогляд пройдений значить все на місці.хоча можу помилятись.цікавило б законне тлумачення такої ситуації

shvm
21.04.2010, 18:22:14
P@sh@, молодець, що не здався. Я при таких зупинках завжди включаю аварійку, на всякий випадок, щоб легше було переконувати.

andriy_ki
21.04.2010, 20:59:58
мусар і в Авриці мусар. В них робота як рибалка, хіба ходять і махають палками.:ireful:

sergiy
26.04.2010, 00:14:02
в суботу був в Луцьку, ДАЙ там якісь дивні - без торгу і розбору пишуть протоколи :crazy: буду оскаржувати в судді

tommy_boy
05.05.2010, 13:09:39
Всім привіт, кароче ситуація така, шо вчора вночі заїжав до себе в дворік з швидкістю 10км. і якісь клоуни(ДАЙ) заїхали за мною... На мої запитання в чому справа, попросив показати документи... Пойміть правильно, мені не впадло показати документи, але приблизно рік назад була така сама ситуація. Мене то тупо курвить, шо вони пасуться на пяних ітд таким наглим образом... Всьо ясно шо вони навіть не на чергуванні, але впадло свій час тратити і їх грузити...
Мене власне цікавить, в когось таке було, чи то я тіки такий щасливчик???

sergiy
05.05.2010, 14:19:14
мене кілька раз вночі мигалками зупиняли - вже хочеш спати, а якась нагла морда просить "вотако мені дихни легенько":ireful:

VAVAN
05.05.2010, 14:34:31
вотако мені дихни легенько
а взагалі це на законних підставах така його вимова? чи треба посилатись, шо подихаємо разом в експертизі на науковій (в час ночі?)..?

sergiy
05.05.2010, 14:43:40
VAVAN, їм в школі дайців з звичайного носа роблять надчутливий пристрій "ДАЙ 2000грн", ніяка експертиза точніше не визначить:)

yrik_lvov
05.05.2010, 15:14:29
народ це незаконна вимога і дихати їм не треба просто кажеш є підозра на спяніння тоді на експертизу нема відпускай а то легенько сильно я тільки носом вмію дихати і все тоді вони в більшості випадках просто щасливої дороги що і треба.))

tommy_boy, а на рахунок в дворі документи то нафіг зразу максимум техпаспорт а якщо припаркувався і став нормально закрив двері і пішов а їм у відповідь спустився з дому тато попросив взяти сигарети от і вся відповідь
чому техпаспорт то просто для того щоб знали що це твоє авто а якщо захочуть встановити особу то можете їх запросити в підїзд зараз я вам паспорт винесу а краще 2 варіант нічого не показувати а просто іти додому

ValodjaE36
05.05.2010, 16:37:59
Мене власне цікавить, в когось таке було, чи то я тіки такий щасливчик???
в мене було, на Зеленій десь років 5 назад, не доїжаю до дому 300 м. пиняють, я почав цікавитись, якого милого, ви зупиняєте поночах я, що порушив, чи п"яний??? тут живу, змучений, з роботи їду, так слово за слово, дойшло до того, шо ми аж штовхатись з ментом почали, але я взяв себе в руки, забрав доки послав їх і заїхав на подвіря, і нервовий ліг спати.
Після цього не спорю, стараюсь поржати, поговорити про спільних знайомих і їхати по своїх справах:)

{ додано через 1 хвилину }
я тільки носом вмію дихати
єпт фраза року:rofl:

VAVAN
05.05.2010, 16:43:14
аж штовхатись з ментом почали
цікаво як з цим в нас на даний час - начебто можуть повязати зразу в наручники!

ValodjaE36
05.05.2010, 16:52:58
начебто можуть повязати зразу в наручники!
думаю тодіб теж могли, але я орав шо дурний на них мож і сцикнули:biggrin: