PDA

Переглянути повну версію : Юридична грамотність! Закон, правила, норми! Незнання закону не звільняє від ...!


LC MONARCH
07.09.2013, 12:46:41
Мета створення теми:
знання законодавства.

Причина:
більшість наших бід та матеріальних витрат трапляється через те, що ми не знаємо закон.
Багато (я не кажу всі) чиновників, працівників міліції і тому подібних гуманоїдів вішають нам все, що їм заманеться.

Ціль, яку переслідую:
всі знають закон, свої права і обов"язки, дотримуються встановлених у цій державі правил існування, виконують обов"язки та в кінцевому випадку всі починають жити (так жити, а не існувати).

Сюди пропоную прописувати юридичні консультації, які кожному з нас можуть знадобитись.
Пізніше напишу детальніше як я отримував повторно свідоцтво про народження дитини.
Згідно закону вартість ! 0,51 грн. (так 51 копійка).
А відділ РАЦС заставляє всіх сплачувати ще !!! 85,00 грн. (вісімдесят п"ять гривень).

Я заплатив 51 копійку і отримав свідоцтво повторно.
А як робить більшість з нас ?
Відповідь, думаю, зрозуміла.

І не потрібно говорити - що я не знав, мені так сказали...
Мені теж говорили, але коли я ішов - дізнався: що ? як ? і за скільки ?

Пропоную бути грамотними та юридично підкованими.

_andriy_
07.09.2013, 14:47:36
Аналогічно вклейка фото в паспорт при досягненні 25 річного віку, пару років назад мене цицькаста тьотка хотіла розвести на якусь незрозумілу квитанцію в якій було вказано за "крнсультаційні послуги"( дослівно не пригадаю, тобто шось типу того) )))))
Є перелік платних послуг які можуть надаватись підрозділами МВС, якщо призначення платежу не відповідає переліку, слать "до свіданія".......

Ecosee
08.09.2013, 10:09:31
Може хто скаже точно. Якщо їдеш з прицепом(лафетою), то ззобов'язаний інспектору ДПС пред'являти документи на авто чи мото чи квадрік на прицепі?

LC MONARCH
09.09.2013, 11:24:24
Ecosee,
(1) для початку давайте з"ясуємо (зрозуміємо), що працівники підрозділів ДПС мають право зупиняти транспортні засоби ЛИШЕ в разі:
порушення правил дорожнього руху водіями;
відсутності номерного знака на транспортному засобі або наявності номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам, закріплений у не встановленому для цього місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів;
наявності ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
наявності даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, його водія, пасажирів або вантажу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення;
перебування транспортного засобу в розшуку;
наявності даних про використання транспортного засобу з протиправною метою;
необхідності опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
необхідності залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції чи як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;
виконання рішень про обмеження чи заборону руху, прийнятих уповноваженими на це державними органами;
якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Оглядати транспортні засоби, перевіряти у водіїв посвідчення водія та реєстраційні документи на транспортний засіб, наявність поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб, а в разі спільних з іншими службами ОВС заходів - відповідність вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним та іншим документам. Перевіряти транспортні засоби за базами даних автоматизованих інформаційно-пошукових систем Державтоінспекції МВС і в передбачених законодавством випадках доставляти ці транспортні засоби, документи та вантажі до територіальних ОВС для прийняття рішення згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України.

п.7.3. так званої в народі Інструкції 111, текст якої дивіться за цим посиланням:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0576-09

(2) по-друге, давайте пам"ятати про обов"язки водія:
Водій механічного транспортного засобу ПОВИНЕН мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

п.2.1. Правил дорожнього руху (текст дивіться за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/paran16#n16 )

Отже,
обов"язку пред"являти документи "на авто чи мото чи квадрік на прицепі" немає.

Проте, якщо такі документи є в наявності, я б їх взяв із собою.

Cruz3r
09.09.2013, 11:43:59
Така ситуація. В мене закінчилась страховка і поки немає часу коли її робити, а їздити потрібно. Так от якщо мене зупинять ДАІ без порушень ПДР і скажуть предявити документи то я ж маю право відмовити їм? Але знаючи наших ДАІшників після цього вони почнуть шукати ще причини щоб все таки збити з мене гроші... зупинивши мене без порушень ПДР на що вони мають право мене перевірити крім документів?
ось наприклад якщо документи він перевірити не має права то він може вліпити мені штраф за відсутність аптечки або вогнегасника? Чи показувати є в мене аптечка чи ні також я не зобов'язаний?
І ще одне в яких ситуаціях водій зобов'язаний виходити з машини?тільки при перевірці номеру кузова та перевірки на сп'яніння?

Sergo
09.09.2013, 12:08:05
Cruz3r, у вас дуже мало знань, для початку було би не погано самому щось почитати, хоча би зайти на сайт ДК.
А страхівку краще зробити, це ваша страховка, а не їх... не спокушайте долю...

Andrii
09.09.2013, 12:55:03
проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;
до речі це їх постійна відмазка. проходить відпрацювання міста Львова. можна в них просити якесь підтвердження?

Ecosee
09.09.2013, 19:07:15
Дякую за розгорнуту відповідь. :)

BOKSTER
09.09.2013, 19:53:26
Cruz3r, Якщо зупинили тебе без порушення, то вимагати страхівку не мають права! З документів зобов"язаний ПРЕД"ЯВИТИ (не передати в руки) лише посвідчення водія і "техпаспорт". Виходити з машини тебе не зобов"язує жоден нормативний акт. Я взагалі зразу ж закриваюсь в машині. Це їх дуже бісить. Маєш право, прописане в 30-тій статті конституції (автомобіль приватна власність), не відкривати капот, багажник, двері і т.д. І головне пиши все на камеру (телефон і т.д.). Штрафувати за аптечку чи вогнигасник не будуть (кажи, що вони в тебе є, але знаходяться в багажнику, який ти не відкриєш через 30-ту статтю конституції).

Sergo
10.09.2013, 02:28:33
до речі це їх постійна відмазка. проходить відпрацювання міста Львова. можна в них просити якесь підтвердження?

Останім часом в них проходить "профілактика" :) Я постійно кажу щоб вони з тими місячними переставали :lol:

{ додано через 2 хвилини }
Cruz3r, Якщо зупинили тебе без порушення, то вимагати страхівку не мають права! З документів зобов"язаний ПРЕД"ЯВИТИ (не передати в руки) лише посвідчення водія і "техпаспорт". Виходити з машини тебе не зобов"язує жоден нормативний акт. Я взагалі зразу ж закриваюсь в машині. Це їх дуже бісить. Маєш право, прописане в 30-тій статті конституції (автомобіль приватна власність), не відкривати капот, багажник, двері і т.д. І головне пиши все на камеру (телефон і т.д.). Штрафувати за аптечку чи вогнигасник не будуть (кажи, що вони в тебе є, але знаходяться в багажнику, який ти не відкриєш через 30-ту статтю конституції).

Крім того, страхівку можуть вимагати тільки у випадку ДТП, предявити доки тільки згідно з причинами зупинки, просто так "сверяти" їм давати нема чого, аптечка\вогнегасник - має бути в наявності, але ніде не вказано, що необхідно предявляти, тим більше в адміністративному про це нічого немає.. навіть якщо нема - штрафу нема за що виписати.

LC MONARCH
11.09.2013, 16:26:36
Написав(ла) LC MONARCH Переглянути повідомлення
проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;
до речі це їх постійна відмазка. проходить відпрацювання міста Львова. можна в них просити якесь підтвердження?

Щодо цього питання досить цікаво написано тут:
http://vpoltave.pl.ua/read/novost/id/200158859/Poradi-vodiyam-prichina-zupinki-provedennya-cilovikh-operacijj

Зі всім погоджуюсь. Особливо з порадами поведінки при "знайомстві",
доповню тільки: спокій, спокій та спокій!


Також можна переглянути:
http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=9&t=29000

І мені цікаво було читати:
http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=69&t=7153
особливо:
"Говорю,что это просто замечательно,СЕЙЧАС ВИДПРАЦЮЕМ вашу спецоперацию, ну а потом,я приглашу вас поучаствогть в видпрацювани МОИХ СПЕЦОПЕРАЦИЙ- ВЫГУЛЯТЬ СОБАК,СЕМЬЮ НАКОРМИТЬ,МУЖА УТОЛИТЬ ..... МЫ ЖЕ СТРЕМИМСЯ К ВЗАИМОПОНИМАНИЮ!!!??? Пауза... 3атем грустное-ЩАСЛИВОИ ДОРОГИ!"
- думаю, багатьом цю фразу (з дозволу автора) варто взяти на озброєння :)

P.S. Обов"язково наступного разу, коли мене зупинять, задам це питання працівнику ДАІ.

LC MONARCH
19.09.2013, 14:27:24
Почав задумуватись виготовити закордонний паспорт (взамін старого, де закінчився строк дії).
Скинув друг посилання:
http://www.pravda.com.ua/articles/2013/09/19/6998248/

Обов"язково буду викладати дані зі своїх "бойових дій" щодо цього цікавого всім процесу

Про закордонний паспорт і "класик" згадує тут
https://www.youtube.com/watch?v=aNaFdBLbsks&feature=youtube_gdata_player

amh
19.09.2013, 14:42:54
LC MONARCH, про закордонний паспорт (його вартість) вже написали тут (http://ua.korrespondent.net/ukraine/events/1604508-dorogij-zakordon-vishchij-adminsud-skasuvav-rishennya-sudu-shcho-dozvolyalo-oformiti-zakordonnij-pasport-za).

LC MONARCH
19.09.2013, 14:46:29
amh, дякую!

LC MONARCH
19.09.2013, 17:46:34
+
Щодо причини зупинки транспортного засобу через
«проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб»

Хочу доповнити наступним:

Оскільки відповідно до п.21 прім ст. 11 ЗУ «Про міліцію» Працівник підрозділу міліції повинен повідомити водія про причину зупинення транспортного засобу, суть вчиненого правопорушення ,

То є цілком логічним та справедливим ПРОХАННЯ водія у відповідь – "надайте, будь ласка, документальне підтвердження «проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб»"

У випадку ненадання підтверджуючого документу – є відсутньою причина зупинки і як наслідок обов”язок до пред”явлення будь-яких документів.

Sergo
20.09.2013, 00:34:19
LC MONARCH, все що ви сказали і так є в статті, яку ви же і дали (http://vpoltave.pl.ua/read/novost/id/200158859/Poradi-vodiyam-prichina-zupinki-provedennya-cilovikh-operacijj)

LC MONARCH
20.09.2013, 09:54:38
Sergo, дякую!
Ваша уважність та правильний підхід викликають тільки захоплення.
Але я в жодному разі не хотів присвоїти собі слави автора статті.
Якщо ми тут і повторно щось вкажемо, думаю, до більшої кількості людей ця інформація дійде швидше.

«повторенье – мать ученья»

Також прошу Вас і всіх враховувати те, що законодавство змінюється і час від часу все ж таки потрібно звертатись до першоджерела (у нашому випадку з 16.08.2012 змін не було).

Sergo
20.09.2013, 14:08:05
Але я в жодному разі не хотів присвоїти собі слави автора статті.

А я в жодному разі і не думав про таке, це все є в законах, правилах, інструкціях, які доступні кожному... що тут присвоювати :friends:

{ додано через 1 хвилину }
Доречі, згідно Наказу МВС №111 п.3.10. Здійснення спільно з іншими підрозділами ОВС розшуку транспортних засобів, водії яких зникли з місця скоєння ДТП, та транспортних засобів, які викрадені або якими незаконно заволоділи в межах території обслуговування під час введення відповідного оперативного плану.

LC MONARCH
20.09.2013, 14:52:10
п.3.10.
невеличке виправлення станом на сьогодні - це п.3.8.
офджерело:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0576-09

Sergo
20.09.2013, 22:13:04
LC MONARCH, дякую, що виправили. Я з памяті в гугл зайшов, при собі немав своєї колекції "антиДАЙ" :)

LC MONARCH
24.09.2013, 11:56:04
Тема:
ближнє світло фар.

Нагадую вам, що:

З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

Офджерело:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page2

Sergo
24.09.2013, 12:10:39
LC MONARCH, на БМВ постійно включаю... оченята
http://www.bmwangeleyes.com/Ccfl_Angel_Eyes_Kits_For_Many_Cars[1].jpg

LC MONARCH
24.09.2013, 12:39:01
Sergo, я дуже і дуже радий, що у Вас на BMW такі гарні оченята
Але давайте розмови про "гарні оченята" (можна поговорити ще не тільки про BMW-шні, а й дівочі) перенесемо у інші теми
Можете створити :)

Sergo
24.09.2013, 15:13:19
LC MONARCH, я мав на увазі те, що тут все-таки форум БМВ і майже на всіх є ангельскі очі\дені огні які і так завжди включені :)

P.S. В КУоАП нічого немає, отже протоколів не буде :)

bmwe36petro
24.09.2013, 22:08:06
Sergo, "ангельські оченята" не годяться як денні ходові вогні, не стосується нових моделей БМВ, де ця функція передбачена.

Sergo
24.09.2013, 22:32:36
bmwe36petro, чому не годяться ?

bmwe36petro
24.09.2013, 23:24:56
чому не годяться ?
Тому що вони не мають достатньої кількості світла, але це зовсім окрема тема, там можна довго балакати, є купа інформації в інтернеті.
P.S. В КУоАП нічого немає, отже протоколів не буде
Я за безпеку на дорозі, а не для відмазки перед ДАІ.

Sergo
25.09.2013, 01:05:42
Я за безпеку на дорозі, а не для відмазки перед ДАІ.

Згідний з тобою, в мене очі постійно в місті, дождь\траса\зима - ближнє. Це я примітив як з юридичної сторони...

Ecosee
26.09.2013, 15:39:38
В деяких країнах європи за рух з ввімкненими габаритами можуть легко штрафанути.( наші оченята на бмв є якраз габаритами, крім нових моделей). З габаритами там ти можеш стояти, але їхати треба з ближнім.
Повністю погоджуюсь з Петром, їзджу завжди з ближнім за містом, цілий рік.

LC MONARCH
30.09.2013, 17:58:57
Повторимо:

З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

LC MONARCH
04.10.2013, 17:14:39
В КУоАП нічого немає, отже протоколів не буде
різні джерела по різному (правда без посилання на статтю кодексу) вказували відповідальність за порушення даного пункту ПДР.
Говорити як відомо не...

Так от, на мою думку, з великою з великою натяжкою можна остерігатись ч. 2 ст. 122 Кодексу про адмінправопорушення, а саме:

Порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди,

відповідьльність згідно якої від 425 до 510 гривень.

Офджерело:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page6

Yurec
05.10.2013, 20:04:06
ч. 2 ст. 122 Кодексу про адмінправопорушення ..... користування зовнішніми освітлювальними приладами стосується виключно до
при початку руху чи зміні його напрямку
цю норму ніяк не можна застосувати до З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

Vexler
05.10.2013, 22:21:56
Користуючись даною темою:
Оскільки були неодноразові звернення з клубу людей щодо оформлення полісу "автоцивілка" заднім числом вже після ДТП, прошу перечитати дану статтю
http://insurance.lviv.ua/?q=node/949
Всім бажаю безаварійних доріг тільки із зеленим світлом ;)

Sergo
06.10.2013, 00:55:16
Vexler, дуже ти помиляєшся, нарахунок оформлення заднім числом...

Vexler
06.10.2013, 20:48:11
Sergo, цікаво в чому я помиляюсь?

Gamal
06.10.2013, 21:42:13
Sergo, застрахуєш заднім числом ?? :lol::lol::lol::lol:

Sergo
07.10.2013, 06:51:53
Vexler, в кого є хорощі друзі в страхових - це не проблема, одного разу вже пригодилось.

Vexler
07.10.2013, 09:56:10
Sergo, якщо хороший друг і сам "застрахований заднім числом" хочуть відсидіти в одній камері 5 років в тюрмі, то чом би й ні. Все рано чи пізно стає явним, тому це не проблема, одного разу вже пригодилось.рано ще казати.
Я взагалі дивуюсь людям: свідомо робити злочин, який карається ККУ і ще тут розказувати, що це норма. Може з таким успіхом підіть в банк і гроші вкрадіть. Це ж теж не злочин, правда?
Жесть.

Gamal, нехай краще Sergo :biggrin: Він вже має досвід:lol:

LC MONARCH
07.10.2013, 10:07:46
одного разу вже пригодилось
робіть як знаєте.
Відповідати потім Вам за Ваш вибір поведінки.

Хитрозробленість, на мою думку (приватну), ніколи до добра не приводить.

Vexler, стаття досить цікава. Дякую!
Підримую:
"Бажаю усім мудрості, успіхів, безаварійності та тільки зеленого світла на дорогах!"

Yurec
08.10.2013, 15:43:29
За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки? І який нормативно-правовий документ встановлює цю вимогу?

LC MONARCH
08.10.2013, 16:12:52
Yurec, скажу так:
рекомендую Вам звернутись із заявою про надання щорічної основної відпустки не пізніше ніж за три робочих дні до початку відпустки тому, що відповідно до ст.21 Закону "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Читайте, будь ласка:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80

Yurec
08.10.2013, 16:15:16
LC MONARCH, дякую, але це все відомо,
цікавить саме питання:
За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки? І який нормативно-правовий документ встановлює цю вимогу?

LC MONARCH
08.10.2013, 16:36:09
Yurec, з чого Ви взяли таке питання?
Такого немає. Ви прочитали закон?

Yurec
08.10.2013, 16:44:20
LC MONARCH, з чого Ви взяли таке питання?
Припустимо, по графіку у мене відпустка квітень 2013 р., заяву про надання відпустки я подаю 21 квітня, з терміном початку відпустки з 23 квітня. Як бухгалтерія виконає норму ст.21 Закону "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

і т.д і .т.п., от чому виникає таке питання...

LC MONARCH
08.10.2013, 17:06:38
Як бухгалтерія виконає норму
???
Чесно признаючись я Вас не розумію.
Є так. А Ви вирішуйте, як Вам робити самі.
Щодо графіку - питання достатньо відносне і Ви не можете бути позбавлені відпустки чи Вас "вигнано" у відпустку, якщо Ви "не вклались" у графік.
В ідеалі перед початком календарного року складається графік і всі мають його дотримуватись. Проте бувають і змінюються плани у самого працівника і виникає робоча необхідність присутності працівника на роботі. Тому є бажання іти у відпустку пишете як я написав.
Або іще є бажання завтра вже бути у відпустці, а зараз, наприклад, 17:50 - пишете швиденько заяву сьогоднішнім числом подаєте роботодавцю і не відпустити Вас у відпустку ніхто немає права. Ось таким чином. Сподіваюсь допоміг.

Yurec
08.10.2013, 17:16:33
Що тут не ясно, самі ж даєте посилання:
відповідно до ст.21 Закону "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
За не виконання цієї вимоги передбачено адміністративне покарання. То, як це реалізувати, якщо
є бажання завтра вже бути у відпустці, а зараз, наприклад, 17:50 - пишете швиденько заяву сьогоднішнім числом подаєте роботодавцю і не відпустити Вас у відпустку ніхто немає права.
???

LC MONARCH
08.10.2013, 17:58:42
За не виконання цієї вимоги передбачено адміністративне покарання
Яке саме адміністративне покарання маєте на увазі ?

???
пояснюю ще раз:
є норма про виплату - не пізніше 3 дні.
нема заборони написати заяву так, як я написав. можете написати заяву заднім числом, а подати сьогодні.
Це не остання неточність нашого законодавства. Є більш "кричущі" невідповідності здоровому глузду.

Yurec
08.10.2013, 18:18:14
Яке саме адміністративне покарання маєте на увазі ?
Я маю на увазі накладення штрафу на посадових осіб у відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення. ст.41 Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці.

Це не остання неточність нашого законодавства. Є більш "кричущі" невідповідності здоровому глузду.

От я і питаю
За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки? І який нормативно-правовий документ встановлює цю вимогу?
Хто має якусь інформацію пишіть.

Ecosee
08.10.2013, 22:48:55
Тобі відпускних не виплатили?)))

_andriy_
09.10.2013, 00:28:16
Черговість відпусток встановлюється графіком, в якому зазначається дата початку відпустки, законодавець не зобов"язує вказувати повну дату, достатньо іноді лише місяць, але згідно ЗУ «про відпустки» працедавець повинен повідомити працівника про конкретний час початку відпустки не пізніше ніж за два тижні, на практиці це трактується і в користь працівника, який в свою чергу повинен повідомити працедавця про щорічну оплачувану відпустку не пізніше ніж за два тижні до настання такої.
Другий нюанс це оплата, яка має проводитись не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. За порушення наведених норм наступає певний вид юр. відповідальності, отже жоден з керівників підприємства, працедавець чи працівник кадрової служби установи чи організації не зацікавлений йти на таке, тому якщо працівнику потрібно піти у відпустку завтра, він може писати заяву сьогодні лише на відпустку без збереження з.п.

Yurec
09.10.2013, 09:31:47
працівника, який в свою чергу повинен повідомити працедавця про щорічну оплачувану відпустку не пізніше ніж за два тижні до настання такої.
Де таке написано? дайте будь-ласка, ссилку на закон.

Sergo
09.10.2013, 09:59:09
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах,
установлених графіком, узгоджується між працівником і власником
або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово
повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за
два тижні до встановленого графіком терміну. ( Частина статті 10
із змінами, внесеними згідно із Законом N 2073-III ( 2073-14 ) від
02.11.2000 )

{ додано через 35 секунд }
Ще тут добре описано http://kadrhelp.com.ua/shchorichni-vidpustki-zakonodavstvo-ta-praktika-chastina-1

_andriy_
09.10.2013, 09:59:16
Де таке написано? дайте будь-ласка, ссилку на закон.
Ви або не уважно читаєте закон або мої слова......
В законі чітко вказано:
Черговість надання відпусток визначається графіками, які
затверджуються власником або уповноваженим ним органом за
погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації
(профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на
представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома
всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси
виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх
відпочинку.
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах,
установлених графіком, узгоджується між працівником і власником
або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово
повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за
два тижні до встановленого графіком терміну.
Спробую пояснити ще раз, закон передбачає термін не пізніше якого власник повинен повідомити працівника, а саме 2 тижні. З точки зору дотримання норм закону порушення цього терміну тягне за собою певний вид юр. відповідальності а також перенесення дати початку щорічної відпустки, що прямо вказано в тексті документа.
Також є офіційні роз"яснення для кадровиків в яких вказано, якщо у графіку відпусток вказаний лише місяць початку відпустки, тоді працівник заявою повинен повідомити власника підприємства про коннкретну дату щорічної відпустки за два тижні до настання такої.

LC MONARCH
09.10.2013, 10:00:04
працедавець повинен повідомити працівника про конкретний час початку відпустки не пізніше ніж за два тижні, на практиці це трактується і в користь працівника, який в свою чергу повинен повідомити працедавця про щорічну оплачувану відпустку не пізніше ніж за два тижні до настання такої

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Як правило на практиці письмово працівника підприємство не повідомляє.
А працівник фактично повідомляє у момент подання заяви (у компромісному випадку цей день має бути за три дні до початку відпустки, а не "за два тижні").

_andriy_
09.10.2013, 10:07:04
Як правило на практиці письмово працівника підприємство не повідомляє.
як правило так, але тоді вимагається написання відповідної заяви працівником, який впринципі попередньо повідомлений про початок відпустки і бугалтерія про це повинна знати також, адже один взірець графіку вона отримує, щоб завчасно бути готовою до виплати.
Я взагалі не бачу проблеми в даному спорі. Є особа яка знала про відпустку завчасно, наскільки я розумію є попередньо складений графік, то в чому тоді заминка?
Якщо питання заяви, то хай тоді пишеться заднім число але з дотриманням встановлених строків.

LC MONARCH
09.10.2013, 10:18:21
Я взагалі не бачу проблеми в даному спорі
Андрій, дозвольте пояснити свою логіку:
я і в цьому питанні, і у всіх решта прошу людей в першу чергу керуватись здоровим глуздом,
потрібно (ситуації життєві бувають різні і у кожного) піти у відпустку - сьогодні заява (нехай навіть заднім числом) і вперед. Тут не кажу чи це відпустка на один день чи на 14 (для прикладу).

То ж, дякую за Ваші повідомлення, завжди приємно спілкуватись з розумними людьми.
Сподіваюсь з наших розмов (повідомлень) хтось почерпне щось корисне і нам обом скаже "дякую" :)

_andriy_
09.10.2013, 10:21:01
LC MONARCH, :beer:

LC MONARCH
09.10.2013, 10:24:30
_andriy_, я за здоровий спосіб життя.
То ж по каві і до праці :)

Yurec
09.10.2013, 16:04:54
Ви або не уважно читаєте закон або мої слова......
_andriy_, Уважно читаю Ваші слова
працівника, який в свою чергу повинен повідомити працедавця про щорічну оплачувану відпустку не пізніше ніж за два тижні до настання такої.
Тобто, з Ваших слів випливає, що саме працівник повинен повідомити працедавця.
От і питаю
Де таке написано? дайте будь-ласка, ссилку на закон..
Також, уважно читаю Закон
зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за
два тижні до встановленого графіком терміну.
Тобто, з Закону випливає, що роботодавець повинен повідомити працівника.

Перше суперечить другому.

LC MONARCH, _andriy_, не сумніваюсь у Ваших знаннях в галузі юриспруденції. Проте, мною було чітко і не двозначно задано питання
За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки? І який нормативно-правовий документ встановлює цю вимогу?
Якщо не маєте конкретної відповіді чи інформації, то не треба роздувати це питання своїми думками, домислами чи посиланнями на Закон, який, також не дає чіткої відповіді.

_andriy_
09.10.2013, 17:24:16
кщо не маєте конкретної відповіді чи інформації, то не треба роздувати це питання своїми думками, домислами чи посиланнями на Закон, який, також не дає чіткої відповіді.
Без образ, але в мене склалось враження що я розмовляю сам із собою.
Перше, невже читаючи всі вимоги законодавства не можна подумати логічно? По-друге я трохи вище писав про роз"яснення зу "про відпустки" для кадровиків, в якому вказано, що у випадку якщо у графіку основних щорічних відпусток стоїть дата лише місяцем і роком тоді працівник має писати заяву на відпустку за 2 тижні до настання такої, якщо ж у графіку стоїть повна дата (число-місяць-рік) тоді заяви писати не обов"язково, так як установа повинна повідомити працівника про початок відпустки відповідним внутрішнім наказом за два тижні до початку такої.
Зі всієї логіки та строків які присутні у законі, випливає, що установа за будь-яких умов не може відправити людину у щорічну оплачувану відпустку, якщо немає відповідної заяви,наказу від одної із сторін швидше ніж за 2 тижні до початку відпустки.
Якщо, така заява чи наказ були видані, написані пізніше ніж за 2 тижні до початку щорічної, оплачуваної відпустки, то керівництво установи, організації переносить дату початку відпустки задля приведення описаних мною строків у відповідність до вимог чинного законодавства.
Резюмуючи написане, скажу: за два тижні до початку щорічної оплачуваної відпустки.

LC MONARCH
09.10.2013, 17:58:02
Вельмишановний Yurec, будь-які і всі претензії та іронію прошу висловлювати до себе самого перед дзеркалом.

Жоден нормативно-правовий документ (станом на цей прекрасний день) не встановлює:
"За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки".

Yurec
09.10.2013, 18:41:50
Жоден нормативно-правовий документ (станом на цей прекрасний день) не встановлює:
"За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки".
Молодець :clapping:, нарешті, це і треба було було написати після мого запитання.

_andriy_
09.10.2013, 20:16:06
Жоден нормативно-правовий документ (станом на цей прекрасний день) не встановлює:
"За скільки днів до встановленого графіком терміну, працівникові слід звернутися з відповідною письмовою заявою для надання щорічної основної відпустки".
__________________

Формально ніби так, і на практиці так виглядає оформлення відпустки, але готовий подискутувати, бо якщо виходити з принципу дотримання норм законів, та уникнення ситуації що ведуть до їх порушення, то кадри вправі вимагати написання заяви не пізніше тих же 2 тижнів.....
Окрім того хочу нагадати, що є певне роз"ясненя на яке теж пожна сміло посилатись кадровику при виникненні таких непорозумінь.

Молодець , нарешті, це і треба було було написати після мого запитання.
Який зміст ставити питання на які Ви маєте відповідь? Задля того щоб почути ту відповідь яку Вам хочеться? нічого особистого лише хочу з"ясувати причини виникнення таких питань..

Yurec
09.10.2013, 20:40:23
_andriy_, якщо є бажання поспілкуватись, скинув свій мобільний тобі в пп :big_boss:

_andriy_
09.10.2013, 23:34:38
Yurec, поспілкувались, дякую за конструктивний діалог!:friends:

LC MONARCH
10.10.2013, 10:31:55
нічого особистого лише хочу з"ясувати причини виникнення таких питань

і мені цікаво було б дізнатись - "а звідки ж ноги ростуть"?

ValodjaE36
10.10.2013, 12:26:24
"а звідки ж ноги ростуть"?
з тулуба:biggrin:

LC MONARCH
10.10.2013, 13:15:32
з тулуба
Володя - не факт
У кожного гуманоїда по різному :biggrin:

LC MONARCH
17.10.2013, 15:05:30
різні джерела по різному (правда без посилання на статтю кодексу) вказували відповідальність за порушення даного пункту ПДР.
Говорити як відомо не...

Так от, на мою думку, з великою з великою натяжкою можна остерігатись ч. 2 ст. 122 Кодексу про адмінправопорушення, а саме:

Порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди,

відповідальність згідно якої від 425 до 510 гривень.


З розміщення мною вищевказаного тексту,
з моменту коментарів щодо цього, написаних у цій темі,
не покидало мене бажання все ж таки докопатись до істини,
спонукальним моментом сьогодні стало те, що друг розказав,
що його знайомий заплатив 100 грн. (зрозуміло, що готівкою гуманоїдам).

Так от:
повторюсь, різні джерела інету вказують по різному,
найчастіше, що штраф від 425 до 510.

Аналогічне мені тільки що (після багатьох намагань додзвонитись)
повідомили у адмін практика (Львів, Городоцька) за тел.: 238 40 27 - переключаємось на адмінпрактика (2384024 - за цим номером ніколи ніхто трубочку не піднімає).

Отже,
підсумовуючи, вони (а саме Любов Василівна) стверджують (акцентую - вони, як і тоді, коли я писав, що "можна остерігатись", так і зараз я з цим не погоджуюсь), що відповідальність наступає згідно ч.2 ст.122 КпАП,
а саме (повний текст дивіться вище):

Порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, ...

LC MONARCH
09.12.2013, 12:57:25
Ставки так званого УТИЛІЗАЦІЙНОГО ЗБОРУ (податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів) встановлюються ст. 246-1 Податкового кодексу України
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page32

LC MONARCH
16.12.2013, 12:53:25
!!! З 14 грудня 2013 року набрали чинності зміни до ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (закон N 693-VII від 19.11.13р.).

Дивіться тут повний текст статті 130:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page6

або (витяг) читайте нижче:
Частина 1 ст. 130:
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -

!!! тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від двохсот ( 3400 грн. - автор ) до трьохсот п’ятдесяти ( 5950 грн. - автор ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб - накладення штрафу від двохсот до трьохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Також щодо цього ! важливим для всіх (на мою думку) є момент знати наступне:

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0931-09

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1103-2008-%D0%BF

(обидва документи чинні).

LC MONARCH
05.07.2014, 23:03:13
Виготовляємо закордонний паспорт за 170

http://vk.com/za170